zapytaj eksperta

Higiena jamy ustnej

Ilość produktów: 12

Od higieny jamy ustnej zależy nie tylko uroda, ale także samopoczucie i zdrowie. Szczotkowanie zębów, płukanie ust czy czyszczenie języka powinno być pierwszym i najważniejszym elementem codziennych rytuałów. Ze względu na to, że błony śluzowe w tej okolicy są wyjątkowo wrażliwe i mają bezpośredni kontakt z organami wewnętrznymi (takimi jak żołądek), warto wybierać do pielęgnacji produkty sprawdzone i w 100% bezpieczne. My polecamy te, które nie tylko kompleksowo o Ciebie zadbają, ale też takie, które będą przyjazne dla środowiska naturalnego!

Uśmiech to Twoja wizytówka. Nie możesz pozwolić, żeby cokolwiek sprawiło, że zaczniesz go ukrywać. Dlatego zadbaj o swoje zęby, wybierz odpowiednie akcesoria i preparaty do higieny jamy ustnej. Oferujemy m.in.:

  • bambusowe szczoteczki z miękkim włosiem, które można poddać recyklingowi,
  • pasty do zębów w tubce lub słoiczku, których formuły zawierają składniki wspierające usuwanie zanieczyszczeń,
  • nici dentystyczne, za pomocą których można usunąć zanieczyszczenia z przestrzeni międzyzębowych.

Uzupełnij swoją kosmetyczkę o sprawdzone produkty i zacznij kompleksowo dbać o uśmiech.

Produkty do higieny jamy ustnej – jak często używać?

Eksperci rekomendują mycie zębów pastą i szczoteczką po każdym posiłku, a przynajmniej 2 razy dziennie – rano i wieczorem. Po oczyszczeniu jamy ustnej należy ją wypłukać płynem.

Dodatkowo należy pamiętać, aby przynajmniej raz w ciągu dnia usunąć resztki żywności z przestrzeni między zębami za pomocą nici dentystycznej.

Pamiętaj: regularne czyszczenie zębów to najprostszy sposób na utrzymanie pięknego uśmiechu!

pixel