zapytaj eksperta

Śluz ślimaka

Ilość produktów: 69

DZIAŁANIE

Śluz ślimaka wykazuje działanie regeneracyjne, przyspiesza gojenie się ran, łagodzi stany zapalne, nawilża oraz spowalnia proces starzenia skóry.

TYP SKÓRY

Dedykowany jest głównie skórze suchej, wiotkiej i dojrzałej. Sprawdzi się też w przypadku skór trądzikowych.

CIEKAWOSTKA

Ten składnik dopiero w 2006 roku trafił do rejestru Internetional Nomenclature of Cosmetic Ingredients (INCI), a zatem w pełni uznano jego nazewnictwo i przynależność do produktów kosmetycznych.

Wyjątkowe właściwości kosmetyków ze śluzem ślimaka docenią przede wszystkim osoby, które pragną zadbać o piękny, zdrowy i młody wygląd skóry. Wykazuje on działanie kojące, odbudowujące uszkodzony naskórek i przeciwstarzeniowe, dlatego stosuje się go często w kuracjach anti-aging.

Swoją skuteczność zawdzięcza zawartości elastyny i kolagenu, które dbają o jędrność i sprężystość skóry. W jego składzie znajdziemy też alantoinę o działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym, witaminy A, C i E oraz naturalne antybiotyki.

Śluz ślimaka jest składnikiem wykorzystywanym w formułach kosmetycznych przede wszystkim przez marki koreańskie. Jeśli interesuje Cię ta tematyka oraz niezwykłe działanie śluzu ślimaka koniecznie zajrzyj na naszego bloga - Kosmetyki ze śluzem ślimaka, Koreańska pielęgnacja.

ilość produktów: 30/69
ilość produktów: 30/69