Higiena intymna

Ilość produktów: 25

Produkty do higieny intymnej to kosmetyki szczególnego przeznaczenia. Muszą dbać o wyjątkowo wrażliwe strefy ciała, przywracając czystość, jednocześnie nie powodując dyskomfortu czy podrażnień. W tych okolicach warto stosować delikatne produkty, które są skuteczne, ale przede wszystkim łagodne w działaniu. Takie propozycje przygotowaliśmy dla Ciebie - sprawdź je!

Codzienna higiena intymna ma kluczowe znaczenie dla zdrowia kobiety. Prawidłowe oczyszczanie okolic intymnych to jeden ze sposobów wspomagania profilaktyki infekcji, dyskomfortu i świądu. Dlatego warto o to zadbać na co dzień. Strefa intymna jest jednak bardzo delikatna, dlatego trzeba ją traktować inaczej niż pozostałe obszary ciała. Ważne jest np. używanie produktów przeznaczonych do stosowania w tej okolicy. Preparaty do higieny intymnej mają łagodne formuły, przez co nie podrażniają naskórka i są łatwe do spłukania. 

Jaki produkty do higieny intymnej są dobre?

Dobry płyn do higieny intymnej to taki, po którego użyciu skóra pozostaje miękka, gładka i czysta, bez podrażnień i zaczerwienień. Aby wybrać taki preparat, zwróć uwagę na skład. 

Warto zdecydować się na produkty, które zawierają np.:

  • kwas mlekowy lub mocznik – wspomagają one nawilżanie, utrzymanie prawidłowego pH pochwy i zwalczanie bakterii,
  • aloes czy kwas hialuronowy – wspierają łagodzenie podrażnień. 

Sprawdź także pH produktu – powinno być niskie. Pomaga to zachować równowagę mikroflory bakteryjnej.

Jak często używać płynu do higieny intymnej?

Produktów do higieny intymnej należy używać 1-2 razy dziennie, ale nie częściej – nawet w trakcie miesiączki czy ciąży. Zbyt intensywne oczyszczanie tych okolic może doprowadzić do zaburzeń we florze bakteryjnej, przez co ryzyko rozwoju infekcji znacznie wzrośnie. 

Emulsja, pianka, czy żel do higieny intymnej – co wybrać? 

Produkty do higieny intymnej różnią się nie tylko składem, ale także formułą. 

  • Pianki – mają najlżejszą konsystencję. Są bardzo delikatne dla skóry. Sprawdzą się u osób, które np. mają tendencję do infekcji lub problemy dermatologiczne.
  • Żele – mają nieco cięższą konsystencję. Dobrze się pienią po połączeniu z wodą. Są łagodne dla skóry i nie powodują uczucia suchości czy ściągnięcia.
  • Emulsje – nie pienią się zbyt mocno. Mają kremową konsystencję, czyli “najcięższą” ze wszystkich dostępnych produktów. Sprawdzą się u osób, które zmagają się z suchością w miejscu intymnym.

Prawidłowe oczyszczanie okolic intymnych pomoże Ci uniknąć chorób intymnych i powstawania nieprzyjemnego zapachu. 

pixel