Współpraca z UN Carbon Offset

Współpraca
z UN Carbon Offset

Dzięki naszej wpłacie aż 169 ton dwutlenku węgla z paliw tradycyjnych nie zostanie wyemitowane, bo zastąpi je ekologiczna biomasa.

Zielona energia

Cosibella to nie tylko projekt biznesowy. Poprzez naszą działalność chcemy pozytywnie wpływać na ekosystem naszej planety. Jak każda firma pozostawiamy po sobie ślad węglowy w postaci wyemitowanego do atmosfery dwutlenku węgla. Aktywnie działamy, aby w ostatecznym rozliczeniu nasz wpływ na środowisko naturalne był najniższy, jak to możliwe. W tym celu stosujemy różne rozwiązania bezpośrednie, aby m. in. zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery i zredukować do minimum korzystanie z materiałów nienadających się do recyklingu.

Jednak uznaliśmy, że to nie wystarczy. Żyjemy na jednej planecie, w związku z czym ekologiczne działania podejmowane u nas mają wpływ na powietrze po drugiej stronie świata. Zadaliśmy więc sobie pytanie, czemu nie zadziałać w drugą stronę?
Właśnie z taką myślą dołączyliśmy do programu offsetu węglowego (carbon offset) prowadzonego przez ONZ . Polega on na finansowaniu zielonej energii w krajach rozwijających się w Azji i Afryce. Dzięki naszej wpłacie aż 117 ton dwutlenku węgla z paliw tradycyjnych nie zostanie wyemitowane, bo zastąpi je ekologiczna biomasa

Jak to robimy?

W Indiach powstał unikalny projekt produkcji energii elektrycznej poprzez spalanie łusek pozostałych po zbiorach ryżu. Jego znaczenie jest nie do przecenienia dla lokalnych społeczności, ponieważ tworzy nowe miejsca pracy oraz wykorzystuje dostępne materiały. Projekt polega na wybudowaniu sieci mini- i mikroelektrowni, które są w stanie zaspokajać potrzeby gospodarstw domowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Główne zalety projektu:

  • redukcja emisji CO2 z wypalania łusek ryżowych na polach jako odpady rolnicze;
  • produkcja zielonej energii, niemal w 100% bezodpadowej;
  • zapewnienie prądu przez 24/7 dzięki łączeniu pozyskiwania prądu z turbin napędzanych spalaniem łusek oraz z paneli fotowoltaicznych;
  • skokowy rozwój lokalnych biznesów dzięki zasileniu w stale dostępny prąd i przez to poprawę jakości życia w biednych rejonach;
  • zwiększenie dostępu do wody pitnej, dzięki stałemu zasilaniu filtrów do wody min. w szkołach i szpitalach.

Na koniec ciekawostka: aby maksymalnie zlikwidować odpady po spalaniu łusek, z popiołów produkowane są… kadzidełka, które możemy kupić w sklepach.

pixel