Współpraca z Las Na Zawsze

Współpraca
z Las Na Zawsze

Wybierając kosmetyki SkinTra sadzisz lasy razem z nami. Każdy zakupiony produkt naszej marki zapewnia posadzenie 0,5 m² lasu.

O fundacji

W Cosibelli myślimy ekologicznie i robimy wszystko co w naszej mocy, aby wspierać przyrodę. Właśnie dlatego zaangażowaliśmy się we wsparcie Fundacji Las Na Zawsze - organizacji, która sadzi nowe i chroni dojrzałe lasy na terenie całej Polski. Pierwszy las założyciele Fundacji zasadzili z własnych środków finansowych chcąc nauczyć się najlepiej wspierać naturę. Fundacja stworzyła społeczność osób i podmiotów chcących wspólnie robić miejsce dla natury. Za zebrane fundusze pozyskiwane są kolejne grunty przeznaczone pod zalesianie lub pod ochronę lasów już istniejących.

Jednym z głównych założeń fundacji jest, aby raz posadzony las służył naturze, a nie gospodarce. Dlatego Fundacja dba o przyszłość lasów na kilka sposobów. Chroni tereny własnościowo, zabezpiecza statutowo i finansowo. Pracuje także nad zmianą legislacyjną, która znacznie ułatwi ochronę Lasów Na Zawsze. Celem podstawowym fundacji Las Na Zawsze jest, aby posadzone lasy służyły kolejnym pokoleniom.

Dlaczego sadzenie lasów i ich ochrona są tak ważne?

Zdajemy sobie sprawę z nadchodzących zmian klimatycznych. Sadząc lasy przyczyniamy się do spowolnienia skutków działalności człowieka na środowisko naturalne. Aby odpowiedzieć na problem przedłużających się okresów suchych, sadzone są drzewa liściaste, które lepiej radzą sobie w trudnych warunkach. Na dany teren wprowadzane rdzenne gatunki występujące w Polsce. Las jest w stanie poradzić sobie sam - to zasada, którą kierują się członkowie fundacji Las Na Zawsze. Dlatego nie ingerują oni w jego rozwój, ale na bieżąco go monitorują. Oprócz drzew sadzone są też liczne krzewy, które przyciągają ptaki pomagające w przenoszeniu nasion.

Główne zalety projektu:

  • Las zapobiega zmianom klimatycznym - eliminuje z powietrza szkodliwy dwutlenek węgla.
  • Na terenach zalesionych panuje niższa temperatura, co ma dla planety ogromne znaczenie biorąc pod uwagę stały wzrost temperatury.
  • Las jest domem dla wielu gatunków zwierząt.
  • Przebywanie na terenach leśnych obniża poziom stresu i poprawia odporoność

Co robimy?

Wiemy jak ważne są lasy i chcemy aktywnie wspierać ich sadzenie, dlatego zdecydowaliśmy się na regularną współpracę z Fundacją Las Na Zawsze. Nie udałoby się to bez Ciebie. Wybierając SkinTra sadzisz lasy razem z nami. Każdy zakupiony produkt naszej marki zapewniasz posadzenie 0,5 m² lasu.

Do tej pory wspólnie zasadziliśmy 2,1 hektara! Nasze lasy znajdują się w dwóch lokalizacjach: w Borzykowej oraz w Suchodołku. Podczas pierwszego sadzenia jesienią 2021r. udało nam się posadzić 9 211 m², a następnie wiosną 2022r. 12 401 m². Las to miejsce, w którym chętnie przebywamy, dlatego uznaliśmy, że chcemy wiedzieć jak wygląda jego tworzenie. Razem z Fundacją wyjechaliśmy na wiosenne sadzenie lasów, a przed nami kolejne - już jesienią.

Razem posadziliśmy
26 182 m2 lasu

pixel