Współpraca z Pastic Bank

Współpraca z Plastic Bank

Każde złożone zamówienie w naszym sklepie to jedna butelka, która zostanie zebrana i poddana recyklingowi.

Czy wiesz że...

w oceanach znajduje się niemal 150 milionów ton plastiku? Dodatkowo, co roku dostaje się do nich kolejne kilka ton. Postanowiliśmy pomóc — w końcu morza i oceany to część środowiska, o które chcemy dbać.

Co robimy? Rozpoczęliśmy współpracę z Plastic Bank — organizacją, która zbiera plastik z plaż, zanim trafi on do wód. Każde złożone zamówienie w naszym sklepie to jedna butelka, która zostanie zebrana i poddana recyklingowi. Zobacz certyfikaty

Jak to działa?

Organizacja współpracuje z mieszkańcami krajów rozwijających się, którzy zbierają zaśmiecający plaże plastik. W zamian za zebrane odpady otrzymują oni wynagrodzenie w postaci kuponów, które mogą być wykorzystane na zakup produktów spożywczych, paliwa do gotowania, opłacenie czesnego w szkole czy ubezpieczenia zdrowotnego. Zbieranie plastiku to nie tylko oczyszczanie środowiska, ale także poprawa jakości życia ludzi.

Plastic Bank działa w Tajlandii, Indonezji, Brazylii, Kamerunie oraz na Filipinach i Haiti. Do tej pory udało się zebrać niemal 60 milionów ton plastiku. Organizacja buduje system, który nie tylko oczyszcza nasze środowisko, ale także wspiera recykling zużytych opakowań. Butelki z plaż, które wcześniej były odpadem, stają się cennym surowcem do produkcji.

To co, zbierzesz z nami kolejną butelkę ze środowiska?

chętnie!
pixel