Pędzle do pudru

Ilość produktów: 18

Odpowiednio dobrany pędzel do pudru to niezbędnik w kosmetyczce. W zależności od kształtu i rodzaju włosia może być stosowany do delikatnego omiatania twarzy lub wtłaczania pudru w skórę. Zajrzyj do naszej oferty i wybierz swojego faworyta!

Pudru pozwala zapobiec nadmiernemu “świeceniu” się skóry i pomaga utrwalić makijaż. Jednak żeby zachować naturalny efekt, nie można nałożyć go zbyt dużo. Ułatwi Ci to odpowiedni pędzel do pudru. 

W naszej ofercie znajdziesz np. akcesoria popularnej marki Annabelle Minerals. Są powszechnie znane z trwałości, a także eleganckiego designu. Nie tylko pomogą równomiernie rozprowadzić puder na twarzy, ale także będą wspaniale się prezentować na półce w łazience czy toaletce.

Pędzle do pudru – czym się wyróżniają?

Oferowane pędzle świetnie sprawdzają się w codziennym użytku. Ponadto muskanie twarzy miękkim włosiem jest niezwykle przyjemnie. Akcesoria mają:

  • włosie z syntetycznego włókna, które nie ma porów. To oznacza, że nie absorbuje kosmetyków, jest niezwykle miękkie i łatwo utrzymać je w czystości. Ponadto nie pochodzi od zwierząt, zatem jest cruelty-free i może być używane przez wegan;
  • szeroką główkę, która zapewnia dużą powierzchnię styku ze skórą. Dzięki temu wystarczy kilka okrężnych ruchów, aby dokładnie rozprowadzić puder na twarzy bez smug czy zacieków.

Produkty mogą być stosowane nie tylko do nakładania sypkiego kosmetyku, ale także poprawianiu nałożonego make-upu. Wystarczy lekko “omieść” twarz, aby przywrócić jej piękny wygląd.

Jakie pędzle do pudru oferujemy?

Pędzle do pudru dostępne w naszym asortymencie różnią się m.in. kształtem włosia. Znajdziesz modele z główką:

  • zaokrągloną – sprawdzą się do aplikacji każdego sypkiego kosmetyku, 
  • płaską – do wklepywania w skórę pudru mineralnego i podkładu,
  • wachlarzową – do delikatnego oprószenia twarzy produktem w proszku. 

Ponadto akcesoria do make-upu różnią się długością trzonka. W ofercie znajdziesz modele z krótkim uchwytem, które dobrze leżą w dłoni i sprawdzają się do wklepywania kosmetyków w skórę. Dostępne są także akcesoria z długim trzonkiem, które będą są idealne do delikatnego “omiatania” twarzy.

Pędzle do pudru – jak używać i czyścić?

Stosowanie pędzli do pudru jest bardzo proste. Aby nałożyć kosmetyk na twarz za pomocą tego akcesorium, wystarczy:

  • delikatnie zanurzyć główkę pędzla w wybranym kosmetyku,
  • strącić nadmiar produktu, stukając rączką np. o dłoń lub kant stolika,
  • wykonać okrężne ruchy po całej twarzy lub tylko lekko omieść skórę.

Pamiętaj, żeby nakładanie pudru rozpocząć od środka twarzy, a następnie skierować się na boki. Dzięki temu nadmiar kosmetyku zmieciesz ku szyi, zamiast zgromadzić go na nosie.

Jak czyścić pędzle?

Pędzli nie trzeba myć za każdym razem, jeśli za ich pomocą nakładasz tylko jeden produkt. Wystarczy, że po użyciu delikatnie otrzepiesz akcesorium np. o wierzch dłoni czy chusteczkę i pozbędziesz się resztek kosmetyku. 

Mycie najlepiej przeprowadzać co 2-3 tygodnie. Dzięki regularnemu czyszczeniu pędzle będą Ci dłużej służyć. Ponadto, jeśli będziesz dbać o higienę akcesoriów, zapobiegniesz rozwojowi bakterii na włosiu. To one mogą być odpowiedzialne za powstawanie trądziku. 

Sięgnij po profesjonalne pędzle do pudru i idealnie rozprowadź kosmetyk na swojej skórze.

pixel