zapytaj eksperta

Zestawy pędzli

Ilość produktów: 8

Dla miłośników zestawów, w naszej ofercie znajdują się również gotowe zestawienia pędzli do określonych partii twarzy. Zostały skompletowane tak, aby umożliwić stworzenie makijażu od A do Z - koniecznie się z nimi zapoznaj!

Zestawy pędzli do makijażu - stwórz cały makijaż z ich pomocą!

Pędzle do narzędzia, które umożliwiają wykonanie zarówno profesjonalnego makijażu, jak i codziennego makijażu w domowym zaciszu. Z ich pomocą wykonasz kompletny makijaż, zarówno twarzy, brwi, oczu oraz ust. Sprawdzą się do nałożenia dosłownie każdego kosmetyku, zarówno o kremowej, jak i pudrowej formule. Podkład, puder, kosmetyki do konturowania, cienie do oczu i brwi, czy pomadka możesz nałożyć pędzlem, jednocześnie dbając o precyzję. Zestawy pędzli to świetne rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz kompletować narzędzi pojedynczo. Poza tym, taki komplet pięknie prezentuje się na toaletce lub w kosmetyczce.

Komplety pędzli - czy się opłacają? 

Pędzle kupowane w zestawie nie tylko są wygodnym rozwiązaniem, ale również korzystniejszym cenowo, niż kupno każdego pędzla z osobna. Co więcej, to nie tylko oszczędność, ale też większa estetyka. Pędzle należące do jednego zestawu mają ten sam kolor/wzór trzonków, dzięki czemu bardzo ładnie wyglądają i cieszą oko. W ofercie Cosibelli znajdziesz różne zestawy, zarówno do wykonania całego makijażu, ale też skupione na makijażu oczu (pędzle do blendowania cieni, do kresek, brokatów, kulkowe do precyzyjnej aplikacji w kącikach oczu), czy samej twarzy (pędzle do podkładu, korektora, pudru, bronzera, różu i rozświetlacza).

Jak dbać o pędzle, aby służyły długo?

Odpowiednia pielęgnacja narzędzi wydłuży ich żywotność, dzięki czemu będziesz z nich korzystać dłużej. Najważniejsze jest regularne mycie łagodnymi produktami i prawidłowe suszenie w pozycji, która nie zniekształci włosia. Możesz to wykonać w następujący sposób:

  • Częstotliwość mycia - najlepiej byłoby, aby myć pędzle po każdym użyciu. Jednak kiedy nie masz na to czasu, wystarczy, że umyjesz pędzle raz w tygodniu. Warto jednak, aby po każdorazowym użyciu je zdezynfekować przy pomocy płynu lub pianki.
  • Produkty i sposób mycia - do czyszczenia pędzli użyj specjalnie przeznaczonych produktów albo łagodnych produktów do mycia dla dzieci (np. szamponu). Namocz włosie pędzli w wodzie, następnie dokładnie rozprowadź kosmetyk myjący i spień. Kiedy zauważysz, że włosie jest już czyste, dokładnie wypłucz je czystą wodą. Pamiętaj, aby nie moczyć w wodzie trzonów, ponieważ może to doprowadzić do ich zniszczenia. 
  • Suszenie w odpowiedniej pozycji - kiedy już umyjesz narzędzia, połóż je na płasko na czystej powierzchni (np. na ręczniku papierowym) i pozostaw do wyschnięcia. Dobrym sposobem jest również umieszczenie ich w specjalnym stojaku włosiem do dołu. Dzięki tym dwóm ułożeniom zachowasz pierwotny kształt włosia.
pixel