zapytaj eksperta

Płyny do mycia pędzli do makijażu

Ilość produktów: 2

Pielęgnacja akcesoriów do makijażu jest bardzo istotna i umożliwia higieniczną aplikację kosmetyków. Wśród naszego asortymentu oferujemy produkty do mycia i oczyszczania pędzli, między innymi płyny, czyściki oraz żele. Zadbaj o swoje akcesoria, a będą służyć latami!

Płyny do mycia pędzli dla czystych i zadbanych narzędzi

Odpowiednia higiena pędzli do makijażu jest kluczowa w utrzymaniu ich w dobrym stanie przez długi czas. Ma to również bardzo duże znaczenie dla cery, ponieważ jeśli pędzle nie są czyszczone, zbierają się na nich zanieczyszczenia i bakterie, które później zostają przenoszone na skórę. Może to doprowadzić do powstania niedoskonałości, zaskórników oraz zaostrzenia zmian trądzikowych. Z pomocą płynów myjących, nie tylko zadbasz o czystość pędzli, ale też o swoją cerę.

Produkty do czyszczenia pędzli - niezwodne w twojej kosmetyczce

Czyszczenie pędzli to nie tylko mycie z użyciem wody, może to być również wstępne oczyszczanie na sucho. Specjalne gąbeczki do czyszczenia pędzli bez użycia wody pomagają pozbyć się z włosia produktów suchych, jak np. cienie czy puder. Wystarczy, że przyłożysz pędzel do gąbki i wykonasz nim kilka kółeczek, a pozbędziesz się produktu. Ten sposób oczywiście nie zastąpi mycia płynem, ale to świetne rozwiązanie, kiedy masz mało pędzli i chcesz nałożyć jednym z nich kolejno kilka produktów po sobie. 

Jak używać płynów do mycia pędzli?

Oczyszczanie pędzli z pomocą specjalnego płynu to prosty proces, który zajmie ci bardzo mało czasu. Wystarczy, że zamoczysz włosie pędzli w wodzie, następnie nałożysz na nie odrobinę produktu i wykonując okrężne ruchy spienisz. Jeśli zobaczysz, że nie ma już na nim pozostałości kosmetyków kolorowych, dokładnie spłucz włosie pod bieżącą wodą. Teraz pozostaje tylko pozostawić je do wyschnięcia. 

pixel