Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

annali2304@gmail.com

Twoja konsultacja kosmetologiczna

Karina Gwon

kosmetolog

Dzień dobry Pani Anno, jestem Karina - od dzisiaj Pani osobisty kosmetolog i doradca pielęgnacyjny. Dziękuję za zaufanie i powierzenie swojej skóry w moje ręce.

Biorąc pod uwagę załączone przez Panią zdjęcia, oraz subiektywny opis skóry, stwierdzam, że jest Pani posiadaczką skóry wrażliwej i mieszanej, ale ze skłonnością do przesuszeń, z oznakami starzenia, o nieznacznie nierównomiernym kolorycie i z przebarwieniami. Na skórze widoczne są też niewielkie zaskórniki, a skóra jest płytko unczyniona na co wskazuje nasilony rumień w poszczególnych partiach twarzy.

Analiza obecnej pielęgnacji

Pierwszym etapem będzie analiza Pani obecnej pielęgnacji, dzięki czemu dowie się Pani, które produkty mogą pozostać, a które warto wymienić:
 • Mary kay timewise repair volu-firm day sunscreen broad spectrum spa 30 - super, że już ma Pani produkt z filtrami przeciwsłonecznymi w swojej pielęgnacji :-). Jeśli zależy Pani na skutecznej prewencji przeciwstarzeniowej to krem z filtrem powinien być stosowany przez cały rok.
 • Mary kay timewise age-fighting moisturizer normal to dry skin
 • Dermika luxury gold 55+
 • Dermika luxury gold 24 k luksusowy krem do story wool oczu
 • Shiseido concentrate eye wrinkle cream
 • Cetaphil Gentle Foaming Cleanser Dry to normal skin - jeśli tak jak zaznaczyła Pani w formularzu skóra po umyciu jest ściągnięta, to warto zmienić ją na inny prepart myjący lub przynajmniej stosować zamiennie z delikatniejszym preparatem. Oczyszczanie skóry wbrew pozorom ma bardzo duży wpływ na ogólną kondycję skóry i zbyt mocny kosmetyk myjący może powodować przesuszenie, które ciężko będzie 'nadrobić' nawet kremem nawilżającym. Dodatkowo przesuszenie może powodować, że skóra będzię przetłuszczać się jeszcze bardziej - przesuszona skóra próbuje w naturalny sposób odzyskać nawilżenie zwiększając produkcję sebum. Proszę pamiętać, że skóra aby była oczyszczona nie musi 'skrzypieć' pod palcami, a agresywne oczyszczanie może działać na nią bardzo niekorzystnie.

  Dodatkowo emulsja nie jest przeznaczona do demakijażu i najpewniej nie zmywa go skutecznie, a to może się przekładać na większą ilość zaskórników.
 • TimeWise® Age Minimize 3D® 4-in-1 Cleanser - Normal/Dry - podobnie jak wyżej - preparat myjący nie powienien powodować ściągnięcia ani wysuszenia.

Moja propozycja

 1. Tworzenie pielęgnacji zalecam zacząć od podstaw i najważniejszymi kosmetykami do wprowadzenia są:
  - krem z filtrem - bardzo ważne jest stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF50 w codziennej pielęgnacji, który będzie chronił skórę i naczynia krwionośne przed szkodliwym działaniem promieniowania UV oraz pomoże rozjaśnić przebarwienia i będzie zapobiegał powstawaniu nowych. Fotoochrona to także najlepsza metoda prewencji przeciwstarzeniowej.
  Przy tym proszę pamiętać, że promieniowanie UV (szczególnie UVA odpowiedzialne za fotostarzenie się skóry) dociera do nas przez cały rok, również w deszczowe i zimowe dni, dlatego stosujemy go przez cały rok, nie tylko wtedy kiedy świeci słońce.
  - kosmetyki myjące - skuteczne, ale delikatne oczyszczanie skóry. W tym dwuetapowe oczyszczanie wieczorem, które zapewni dokładne i dogłębne oczyszczenie, co z kolei może się przełożyć na zmniejszenie ilości zaskórników.
 2. Kiedy podstawowa pielęgnacja będzie stosowana z kosmetyków o aktywnym działaniu proponuję wprowadzić serum peptydowe, które silnie nawodni i podbije nawilżenie skóry oraz poprawi również elastyczność skóry i zmniejszy widoczność drobnych zmarszczek.
 3. Raz lub dwa razy w tygodniu zalecam wykonywać delikatny peeling, który będzie usuwać martwy naskórek, wygładzi powierzchnię skóry, zmniejszy zaskórniki i będzie zapobiegać ich powstawaniu.
 4. Natomiast w pielęgnacji porannej proponuję wprowadzić serum z witaminą C, które wzmocni skórę i wyrówna jej koloryt oraz wspomoże rozjaśnianie przebarwień i prewencję przeciwstarzeniową.
 5. Bardzo ważne jest także holistyczne podejście do dbania o skórę, a więc także dbanie o organizm od wewnątrz. Odpowiednia ilość snu, redukcja stresu (na ile to możliwe), właściwa dieta i regularny ruch fizyczny.
 6. W kontekście przeciwstarzenia warto działać wielopoziomowo, oprócz pielęgnacji polecam zainteresować się masażami twarzy lub face fitness'em. To dlatego, że starzeje się nie tylko nasza skóra, ale zmianom ulegają także tkanki podskórne, które wraz z wiekiem zaczynają migrować w dół. Zmieniają się także struktury kości, a mięśnie naszej twarzy ulegają osłabieniu, co już nie jest możliwe do zmodyfikowania samymi kosmetykami.

  Warto mieć na uwadze, że istnieje kilka rodzajów zmarszczek: jedne z nich są płytkie, inne sięgają głębszych warstw skóry. Im zmarszczka jest głębsza i bardziej utrwalona, tym jej zredukowanie staje się trudniejsze, ponieważ nie wszystkie zniszczenia i uszkodzenia skóry można odbudować. W przypadku takich zmarszczek możliwe jest zmniejszenie ich widoczności i delikatne spłycenie, ale całkowite cofnięcie zmian zazwyczaj nie jest możliwe
 7. W przypadku rozszerzonych naczyń krwionośnych i rumienia, jeśli zależy Pani na ich trwałym usunięciu, niezbędne będzie połączenie świadomej pielęgnacji z zabiegami gabinetowymi.
  Zaczynając od zabiegów gabinetowych, szczególnie polecam Pani laserowe zamykanie naczyń, ponieważ jest to zabieg, który w skuteczny sposób zniweluje widoczność rozszerzonych naczyń krwionośnych. Wiązka światła, którą generuje laser, dociera do takiego naczynia, to światło zostaje pochłonięte przez hemoglobinę i powoduje powstanie odczynu zapalnego w naczyniu i jego otoczeniu. Wskutek tego naczynie zostaje trwale zamknięte.
  Wybierając gabinet, proszę zwrócić uwagę, aby podczas zabiegu był wykorzystywany laser o długości fali w zakresie 500-595nm lub IPL 532 nm, bo tylko taki laser będzie w stanie zadziałać na hemoglobinę obecną w naczyniach krwionośnych. Aby zniwelować ich widoczność, najczęściej konieczna jest seria zabiegów.
  Przechodząc do pielęgnacji, kosmetyki nie są w stanie ‘zamknąć naczynek’, ponieważ nie działają tak głęboko i silnie. Będą one zmniejszać zaczerwienienie i jego intensywność, ale nie są w stanie go usunąć w trwały sposób. Jednak odpowiednia pielęgnacji jest bardzo ważna, aby zapobiec uszkodzeniom kolejnych naczyń krwionośnych i podtrzymać efekty po zabiegach laserowych.
  Jej podstawą powinien być krem z filtrem przeciwsłonecznym, który działa ochronnie na naczynia krwionośne i zapobiega ich uszkodzeniom, które może powodować promieniowanie UV.
  Drugim ważnym elementem są składniki aktywne. Te które pomogą wzmocnić naczynia krwionośne oraz zmniejszą zaczerwienienie to kwas azelainowy, niacynamid i kwas laktobionowy. Oprócz pielęgnacji ważne jest też delikatne traktowanie skóry - unikanie ciągnięcia i tarcia jej np. ręcznikiem, wacikami, czy ostrymi peelingami.

Propozycja planu pielęgnacyjnego

Teraz pozna Pani etapy, z jakich powinna składać się prawidłowa pielęgnacja i otrzyma Pani propozycję planu pielęgnacyjnego. Chciałabym również zaznaczyć, że na stan naszej skóry wpływają nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale również gospodarka hormonalna, dieta, styl życia, zanieczyszczenia środowiska, stres i wiele innych czynników, które weźmiemy pod uwagę, aby działać nie tylko na skutek, ale też na przyczynę ewentualnych problemów. Holistyczne podejście pozwoli nam na osiągnięcie trwałych efektów.
oczyszczanie dwuetapowe
Nieprawidłowe oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń, łoju, SPFu, czy makijażu może objawiać się niechcianymi wykwitami, zaskórnikami lub nawet powodować szybsze powstawanie zmarszczek. Aby mieć pewność, że Pani skóra będzie odpowiednio oczyszczona, w pielęgnacji wieczornej zastosujemy oczyszczanie dwuetapowe, które składa się z produktu o fazie olejowej oraz kosmetyku na bazie wody. Natomiast w pielęgnacji porannej pominiemy pierwszy etap i zastosujemy jedynie kosmetyk z etapu II. Poza poprawnym oczyszczaniem - proszę pamiętać również o regularnej wymianie ręcznika do twarzy i poszewki poduszki.
I Etap
Do pierwszego etapu oczyszczania najlepiej używać produktu na bazie olejów, ponieważ wodoodporne SPFy, czy kosmetyki kolorowe najczęściej nie są zmywalne samą wodą. Po dokładnym masażu produkt połączy się z sebum, pozostałościami kosmetyków, czy makijażem. Kolejnym ważnym elementem takiego idealnego produktu jest obecność emulgatora - jest to składnik, który jest w stanie połączyć wodę z olejem i stworzyć emulsje. Dzięki temu wszystkie zanieczyszczenia połączone z olejkiem/balsamem/masłem do demakijażu zmyją się bez problemu wodą, co wyeliminuje problem np. pozostawienia niedomytego olejku w trudno dostępnych miejscach jak linia włosów lub załamania skóry. W tej kategorii znajdują się jeszcze: mleczko i płyn micelarny, które może Pani zastosować, jeśli dany olejek nie jest dedykowany okolicy oczu. Jeżeli nie przepada Pani za produktami olejowymi, może Pani wykonać pierwszy etap oczyszczania jedynie przy pomocy takiego kosmetyku.

Z kosmetyków do pierwszego etapu oczyszczania szczególnie polecam:
II Etap
Do oczyszczania, w zależności od preferencji może posłużyć żel, pianka myjąca lub emulsja. Codzienny produkt do mycia powinien być jak najbardziej delikatny, oparty o produkty bez anionowych środków powierzchniowo czynnych jak SLS, SLES i ich pochodnych. Codzienne oczyszczanie skóry powinno odbywać się rano i wieczorem. Rano zmywamy nagromadzone przez noc sebum i zanieczyszczenia osadzające się na powierzchni skóry, a wieczorem pozostałości makijażu (po uprzednim demakijażu) lub w przypadku, gdy się nie malujemy, zmywamy środki pielęgnacyjne, które cały dzień otulały naszą skórę.

Z preparatów myjących, które dobrze oczyszczają a przy tym nie ściagają ani nie wysuszają skóry polecam:
Kilka razy w tygodniu może Pani używać emulsję cetaphil oraz TimeWise® Age Minimize 3D® 4-in-1 Cleanser.
Tonizacja
Tonizacja pozwala skórze szybciej przywrócić prawidłowe pH po myciu, ale jeśli myje Pani twarz odpowiednimi produktami (obecnie zdecydowana większość preparatów myjących posiada fizjologiczne pH), to pH skóry nie jest zaburzone, dlatego tonik nie jest krokiem koniecznym. Jednak jest to bardzo przyjemny etap, który może wzbogacić codzienną pielęgnację. Aby uniknąć pocierania skóry wacikiem, najlepiej aplikować go bezpośrednio na twarz dłońmi, lub spryskać mgiełką (jeżeli posiada atomizer).

Ten krok proponuję na razie pominąć.
Serum
Serum to skoncentrowany kosmetyk i zazwyczaj ma on silniejsze działanie aktywne niż pozostałe kroki pielęgnacji. Serum cechuje wysokie stężenia składników aktywnych, które działają na konkretny problem skóry, np. przebarwienia, trądzik, suchość czy zmarszczki. Zazwyczaj ma ono lżejszą od kremu konsystencję, która może być wodna, żelowa lub mleczna. Istnieją również sera olejowe, których bazą są właśnie oleje.
Dzień
W pielęgnacji porannej proponuję wprowadzić serum z witaminą C:
Missha - Vita C Plus Spot Correcting & Firming Ampoule - serum wzmocni skórę i wyrówna jej koloryt oraz wspomoże rozjaśnianie przebarwień i prewencję przeciwstarzeniową.
Serum może być stosowane w codziennej pielęgnacji.
Noc
Do wieczornej pielęgnacji proponuję wprowadzić poniższe serum peptydowe:
The Ordinary - Multi-Peptide + HA Serum - serum przede wszystkim silnie nawodni i podbije nawilżenie skóry. Poprawi również elastyczność skóry i zmniejszy widoczność drobnych zmarszczek.
Serum proszę nakładać również na okolicę wokół oczu.
Krem na dzień
Ochrona przed promieniowaniem UV jest najlepszą formą prewencji przeciwstarzeniowej. Zachęcam do zaprzyjaźnienia się z wysokim SPF na cały rok :) Dobrze dobrany SPF, z powodzeniem stanie się codziennym kremem na dzień. Jeżeli krem z filtrem nie zapewnia Pani optymalnego nawilżenia, proszę nałożyć najpierw cienką warstwę kremu na noc, lub serum nawilżającego.

Poniżej polecam kremy, które dobrze się wchłaniają, nie bielą i nie obciążają skóry:
Krem na noc
Odpowiednie nawilżenie jest kluczowe dla właściwego funkcjonowania skóry i jest ono niezbędne w pielęgnacji każdego typu cery. Odwodnienie lub przesuszenie może nasilać różne problemy skórne, lub nawet je powodować, dlatego tak ważne jest, aby codziennie rano i wieczorem dostarczała Pani skórze nawilżenia.

Jako krem nawilżający może Pani na razie kontynuować stosowanie tych obecnych, czyli Mary kay timewise age-fighting moisturizer normal to dry skin oraz Dermika luxury gold 55+.

Z innych kremów dla Pani typu cery polecam:
Złuszczanie
Aby usunąć martwy naskórek i zapobiegać powstawaniu zaskórników 1-2 razy w tygodniu zalecam wykonywać delikatny peeling.
Nie powienien zawierać on dużych i ostrych drobinek, ponieważ to może nasilać wrażliwość i zaczerwienienie skóry.
Poniżej kilka moich poleceń:
Maska
Aby wspomóc nawilżenie skóry może Pani rozważyć dodatkowe stosowanie maski 1-2 razy w tygodniu. Może to być maska kremowa (całonocna lub zmywalna) lub maski w płachcie. Poniżej kilka moich propozycji:

Podsumowanie

Rano

 1. Wybrany preparat myjący
 2. Missha - Vita C Plus Spot Correcting & Firming Ampoule
 3. Krem nawilżający Mary Key lub Dermika
 4. Wybrany krem z filtrem SPF50 - za każdym razem, kiedy wychodzi Pani z domu oraz w pomieszczeniach z dużą ilością światła słonecznego
 5. Makijaż - opcjonalnie

Wieczór A (np. pon, wt, czw, pią, sob, nd)

 1. Wybrany olejek lub balsam oczyszczający
 2. Wybrany preparat myjący
 3. The Ordinary - Multi-Peptide + HA Serum
 4. Krem nawilżający Mary Key lub Dermika

Wieczór B (np. śr)

 1. Wybrany olejek lub balsam oczyszczający
 2. Wybrany preparat myjący
 3. Wybrany peeling
 4. Krem nawilżający Mary Key lub Dermika

Karina Gwon

kosmetolog

Sugeruję, aby wprowadzała Pani kosmetyki stopniowo, pojedynczo i obserwowała skórę. Jeśli nie pojawi się żadne podrażnienie i niepożądana reakcja po wprowadzeniu pierwszego kosmetyku, to może Pani wprowadzać następny. Jest to szczególnie istotne przy skłonności skóry do podrażnień/alergii. Warto mieć na uwadze, że nawet jeśli nie jesteśmy alergikami, to może się okazać, że jakiś składnik nas podrażni lub uczuli.

Proszę pamiętać, że ocenić wpływ pielęgnacji na skórę możemy dopiero po czasie, a przed nami kilka miesięcy owocnej współpracy :-)
pixel