Wirtualny kosmetolog

Wirtualny kosmetolog

Potrzebuje pomocy, mam mnóstwo kosmetyków o rozmaitych formułach, ale nie wiem, które są dla mnie odpowiednie... :(

Wypełnij krótką ankietę, dotyczącą Twojej skóry. Poświęć dosłownie kilka minut i odpowiedz na pytania, a Wirtualny Kosmetolog natychmiast przygotuje pielęgnację przeznaczoną specjalnie dla Twoich potrzeb. Propozycje produktów do codziennego stosowania możesz zapisać na swój e-mail.

Jaki masz typ cery?

Zobacz jakie są różnice pomiędzy typami skóry

Wyróżniamy 3 podstawowe typy cery: sucha, tłusta i mieszana

Cera sucha

Skóra, która nie produkuje wystarczającej ilości sebum, jest matowa, szorstka, ściągnięta, bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne, takie jaki wiatr i mróz. Ma zaburzony proces rogowacenia i złuszczania warstwy rogowej naskórka. U osób z tym rodzajem cery często występują suche skórki, uczucie dyskomfortu po myciu i potrzeba nakładania kremu po osuszeniu. Rzadko pojawiają się na niej wypryski, a ujścia gruczołów łojowych (pory) są zwężone.

Cera tłusta

Cera, w której gruczoły łojowe są nadreaktywne i produkują zwiększoną ilość łoju. Objawia się to wyświecaniem w ciągu dnia, na całej powierzchni twarzy. Skóra tłusta zazwyczaj jest grubsza, ma ziemisty koloryt i rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, zwłaszcza w strefie T, czasem też na policzkach. Często problemem są zaskórniki, mogą pojawiać się także wypryski. Nie jest bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne.

Cera mieszana

Połączenie cech skóry tłustej i cech skóry suchej. Najczęściej objawia się nadprodukcją sebum w strefie T (czoło, nos i broda) oraz matowymi, suchymi policzkami. Czasami zdarza się też inne rozmieszczenie tych stref, np. przetłuszczające się jedynie czoło, podczas gdy reszta twarzy jest sucha lub normalna.

W którym przedziale wiekowym się mieścisz?

Nad czym chcesz popracować?

Wybierz jeden problem

Czy twoja skóra jest wrażliwa?

Jaki masz problem ze skórą pod oczami?

Wybierz jedną odpowiedź

Które etapy pielęgnacji Cię interesują?

Możesz wybrać kilka odpowiedzi

Pielęgnacja dla Ciebie

Poniżej znajdziesz pielęgnację przeznaczoną specjalnie dla Twoich potrzeb.

Podajemy 3 produkty do wyboru w każdym wybranym przez Ciebie etapie pielęgnacji.

  • demakijaż

Konsultacja
kosmetologiczna

Zabrakło Ci analizy kosmetyków, które stosujesz obecnie? Nie znalazłeś problemu, który dotyczy Twojej skóry?

Skorzystaj z konsultacji kosmetologicznej, dzięki której kosmetolog sprawdzi Twoją kosmetyczkę, a następnie na podstawie Twojego budżetu i problemów skórnych stworzy dopasowany plan pielęgnacyjny.

Sprawdź więcej

Zapisz na później

Chcesz zobaczyć całą pielęgację i mieć ją w jednym miejscu za darmo? Nie ma sprawy, podaj adres e-mail:

Zacznij od nowa

Jeśli chcesz dodać inne etapy pielęgnacji, wypełnij test ponownie.

Aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z robienia zakupów na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookie. Korzystając z naszych usług akceptujesz ich używanie. Więcej na ich temat możesz dowiedzieć się z polityki prywatności.
Zamknij
pixel