Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

makowskanatalia194@gmail.com

Twoja konsultacja kosmetologiczna

Karina Kulik

kosmetolog

Dzień dobry Pani Natalio, jestem Karina - od dzisiaj Pani osobisty kosmetolog i doradca pielęgnacyjny. Dziękuję za zaufanie i powierzenie swojej skóry w moje ręce.

Biorąc pod uwagę załączone przez Panią zdjęcia, oraz subiektywny opis skóry, stwierdzam, że jest Pani posiadaczką skóry mieszanej z zaskórnikami, ale ze skłonnością do przesuszeń. Dodatkowo koloryt skóry jest delikatnie nierównomierny i widoczne są na niej pojedyncze przebarwienia. Pierwsze oznaki starzenia niewielkie :-).

Analiza obecnej pielęgnacji

Pierwszym etapem będzie analiza Pani obecnej pielęgnacji, dzięki czemu dowie się Pani, które produkty mogą pozostać, a które warto wymienić:
 • Nivea micellAir 5 w 1 do cery suchej
 • Eveline gold lift 40+ z 24k złotem
 • Dermedic Sunbrella spf 50+ - super, że już ma Pani produkt z filtrami przeciwsłonecznymi w swojej pielęgnacji :-).
 • Gua sha
 • Garnier czysta skóra matujący tonik zwezajacy pory - tonik zawiera alkohol denaturowany, który nie jest składnikiem, który należy bezwzględnie unikać, ale stosowany codziennie może wysuszać, naruszać barierę hydrolipidową skóry oraz podrażniać. Jeśli już ma problem z przesuszeniem, to ten produkt zdecydowanie może go nasilać, dlatego proponuję zrezygnować z jego stosowania.
 • Garnier pure active charcoal - ten produkt podobnie jak powyższy wysoko w składzie zawiera alkohol, ale jeśli stosuje go Pani tylko raz w tygodniu, to nie powienien wpływać negatywnie na kondycję skóry, tym bardziej, że jest to preparat do zmywania i nie pozostaje na skórze przez kilka godzin.

Moja propozycja

 1. Do nowej pielęgnacji proponuję wprowadzenie przede wszystkim serum z retinolem, który działa silnie przeciwstarzeniowo, ale również wspomaga redukcję zaskórników i rozjaśnianie przebarwień.
 2. Proponuję także wprowadzenie serum, które będzie pomoże poprawić nawilżenie skóry, będzie działać łagodząco, kojąco oraz wspomże wyrównanie kolorytu i prewencję przeciwstarzeniową.
 3. Do pielęgnacji wieczornej proponuję wprowadzenie preparatu myjącego i wykonywanie dwuetapowego oczyszczania, które pomoże dużo dokładniej i dogłebniej oczyścić skórę niż sam płyn micelarny, a to może pomóc zmniejszyć ilość zaskórników.
  W przyszłości polecam również zmienić płyn micelarny na olejek lub balsam - oczyszczają one skórę jeszcze lepiej, a przy tym nie wymagają tarcia jej płatkami kosmetycznymi.
 4. Bardzo ważne jest także regularne stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF50 w codziennej pielęgnacji, który będzie chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV oraz pomoże rozjaśnić przebarwienia i będzie zapobiegał powstawaniu nowych. Fotoochrona jest również najlepszą metodą prewencji przeciwstarzeniowej. Proszę pamiętać, że promieniowanie UV (szczególnie UVA odpowiedzialne za fotostarzenie się skóry) dociera do nas przez cały rok, również w deszczowe i zimowe dni, dlatego stosujemy go przez cały rok, nie tylko wtedy kiedy świeci słońce.
 5. W kontekście przeciwstarzenia warto działać wielopoziomowo, oprócz pielęgnacji polecam zainteresować się masażami twarzy czy face fitness'em :-) To dlatego, że starzeje się nie tylko nasza skóra, ale zmianom ulegają także tkanki podskórne, które wraz z wiekiem zaczynają migrować w dół. Zmieniają się także struktury kości, a mięśnie naszej twarzy ulegają osłabieniu.
 6. "Świeże" przebarwienia po wypryskach/zaskórnikach nazywane PIE należy traktować nieco inaczej niż te brązowe. Takie przebarwienie to bardziej niewielka rana (podrażniona skóra z rozszerzoną siecią naczyń włosowatych) niż przebarwienie. Skórę z takimi przebarwieniami powinna Pani przede wszystkim łagodzić i koić, bardzo ważne jest też stosowanie kremu z filtrem za każdym razem, szczególnie kiedy wychodzi Pani na zewnątrz. W przypadku tego typu przebarwień proszę unikać też silnych kwasów, witaminy C w formie kwasu askorbinowego i innych substancji drażniących, które mogą wręcz pogłębić przebarwienia. Bardzo ważne jest też, aby nie wyciskała Pani i nie rozdrapywała wyprysków, ponieważ takie przebarwienia są jeszcze trudniejsze do rozjaśnienia.
  W pielęgnacji domowej składniki, które pomogą rozjaśnić ten typ przebarwień i których warto szukać w kosmetykach to przede wszystkim: niacynamid, kwas azelainowy, azeloglicyna i kwas traneksamowy.
  Jeśli nie zadba Pani odpowiednio o takie świeże przebarwienie potrądzikowe (szczególnie pomijając ochronę przeciwsłoneczną), to może ono przejść w inny rodzaj przebarwień: przebarwienie pozapalne (PIH). W skórze niechronionej przed promieniowaniem UV w obrębie PIE gromadzi się barwnik - melanina, co dla nas gołym okiem widoczne jest jako brązowe przebarwienie.
  Składniki, które pomogą rozjaśnić ten typ przebarwień i których warto szukać w kosmetykach to przede wszystkim: niacynamid, kwas kojowy, witamina C (np. kwas askorbinowy), kwas migdałowy i glikolowy, retinoidy.
 7. W przypadku zaskórników otwartych (jak na nosie, brodzie) sprawa nie jest prosta, ponieważ ich całkowite zlikwidowanie nie jest możliwe. Widoczność naszych "porów" (rozszerzonych ujść mieszków włosowych) jest uwarunkowana genetycznie, a w nich zbiera się nasze sebum oraz zanieczyszczenia i pod wpływem tlenu zmienia barwę na ciemną. Podobnie jak widoczność porów można jedynie zmniejszyć, tak samo liczbę zaskórników również można zmniejszyć, ale nigdy nie będzie to efekt "na stałe", konieczna jest systematyczna pielęgnacja ukierunkowana na ten problem.
  Dokładne oczyszczanie (z produktem na bazie olei) oraz regularne złuszczanie mogą zmniejszyć ich ilość, jednak zbyt częste złuszczanie czy mocne oczyszczające maski niekoniecznie pomogą, a wręcz mogą przynieść odwrotny efekt, dlatego warto zachować w pielęgnacji równowagę :-)

Propozycja planu pielęgnacyjnego

Teraz pozna Pani etapy, z jakich powinna składać się prawidłowa pielęgnacja i otrzyma Pani propozycję planu pielęgnacyjnego. Chciałabym również zaznaczyć, że na stan naszej skóry wpływają nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale również gospodarka hormonalna, dieta, styl życia, zanieczyszczenia środowiska, stres i wiele innych czynników, które weźmiemy pod uwagę, aby działać nie tylko na skutek, ale też na przyczynę ewentualnych problemów. Holistyczne podejście pozwoli nam na osiągnięcie trwałych efektów.
oczyszczanie dwuetapowe
Nieprawidłowe oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń, łoju, SPFu, czy makijażu może objawiać się niechcianymi wykwitami, zaskórnikami lub nawet powodować szybsze powstawanie zmarszczek. Aby mieć pewność, że Pani skóra będzie odpowiednio oczyszczona, w pielęgnacji wieczornej zastosujemy oczyszczanie dwuetapowe, które składa się z produktu o fazie olejowej oraz kosmetyku na bazie wody. Natomiast w pielęgnacji porannej pominiemy pierwszy etap i zastosujemy jedynie kosmetyk z etapu II. Poza poprawnym oczyszczaniem - proszę pamiętać również o regularnej wymianie ręcznika do twarzy i poszewki poduszki.
I Etap
Do pierwszego etapu oczyszczania najlepiej używać produktu na bazie olejów, ponieważ wodoodporne SPFy, czy kosmetyki kolorowe najczęściej nie są zmywalne samą wodą. Po dokładnym masażu produkt połączy się z sebum, pozostałościami kosmetyków, czy makijażem. Kolejnym ważnym elementem takiego idealnego produktu jest obecność emulgatora - jest to składnik, który jest w stanie połączyć wodę z olejem i stworzyć emulsje. Dzięki temu wszystkie zanieczyszczenia połączone z olejkiem/balsamem/masłem do demakijażu zmyją się bez problemu wodą, co wyeliminuje problem np. pozostawienia niedomytego olejku w trudno dostępnych miejscach jak linia włosów lub załamania skóry. W tej kategorii znajdują się jeszcze: mleczko i płyn micelarny, które może Pani zastosować, jeśli dany olejek nie jest dedykowany okolicy oczu. Jeżeli nie przepada Pani za produktami olejowymi, może Pani wykonać pierwszy etap oczyszczania jedynie przy pomocy takiego kosmetyku.

W tym kroku może Pani dokończyć swój płyn Nivea micellAir 5 w 1 do cery suchej.

Jako następny kosmetyk do pierwszego etapu oczyszczania proponuję wprowadzić jeden z poniższych:
II Etap
Do oczyszczania, w zależności od preferencji może posłużyć żel, pianka myjąca lub emulsja. Codzienny produkt do mycia powinien być jak najbardziej delikatny, oparty o produkty bez anionowych środków powierzchniowo czynnych jak SLS, SLES i ich pochodnych. Codzienne oczyszczanie skóry powinno odbywać się rano i wieczorem. Rano zmywamy nagromadzone przez noc sebum i zanieczyszczenia osadzające się na powierzchni skóry, a wieczorem pozostałości makijażu (po uprzednim demakijażu) lub w przypadku, gdy się nie malujemy, zmywamy środki pielęgnacyjne, które cały dzień otulały naszą skórę.

Z kosmetyków myjących, które dobrze oczyszczają a przy tym nie ściagają ani nie wysuszają skóry polecam:
Tonizacja
Tonizacja pozwala skórze szybciej przywrócić prawidłowe pH po myciu, ale jeśli myje Pani twarz odpowiednimi produktami (obecnie zdecydowana większość preparatów myjących posiada fizjologiczne pH), to pH skóry nie jest zaburzone, dlatego tonik nie jest krokiem koniecznym. Jednak jest to bardzo przyjemny etap, który może wzbogacić codzienną pielęgnację. Aby uniknąć pocierania skóry wacikiem, najlepiej aplikować go bezpośrednio na twarz dłońmi, lub spryskać mgiełką (jeżeli posiada atomizer).

Ten krok nie jest konieczny i na razie może go Pani pominąć. Jeżeli jednak nie chce Pani z niego rezygnować, szczególnie polecam:
Esencja pomoże poprawić nawilżenie skóry, ale przede wszystkim będzie działać kojąco i wyciszająco na zaczerwienienie.
Serum
Serum to skoncentrowany kosmetyk i zazwyczaj ma on silniejsze działanie aktywne niż pozostałe kroki pielęgnacji. Serum cechuje wysokie stężenia składników aktywnych, które działają na konkretny problem skóry, np. przebarwienia, trądzik, suchość czy zmarszczki. Zazwyczaj ma ono lżejszą od kremu konsystencję, która może być wodna, żelowa lub mleczna. Istnieją również sera olejowe, których bazą są właśnie oleje.
Dzień
Ten krok proponuję na razie pominąć.:
Noc
W pielęgnacji wieczornej proponuję wprowadzić serum z retinolem oraz serum rewitalizujące.
1) Transparent Lab - Gentle Rejuvination Serum - retinol zawarty w serum działa silnie przeciwstarzeniowo, przeciwzapalnie, wspomaga redukcję zaskórników oraz rozjaśnianie przebarwień. Jest to silna substancja aktywna (a dzięki zamknięciu w liposomach w tym serum działa jeszcze silniej), dlatego proszę stosować ją tylko 2 razy w tygodniu przez pierwsze 2-3 tygodnie, potem może Pani zwiększyć częstotliwość do 3 razy w tygodniu.
Jeśli skóra będzie dobrze reagowała (brak przesuszenia, podrażnienia, łuszczenia) częstotliwość będziemy dalej zwiększać i docelowo będzie Pani mogła stosować to serum codziennie. Podczas jego stosowania bardzo ważne jest regularne aplikowanie kremu z filtrem w pielęgnacji porannej oraz unikanie bezpośredniej ekspozycji na słońce.

2) SkinTra - Reviver - Serum Rewitalizujące - serum naszej marki własnej :-) Poprawia nawilżenie skóry, działa łagodząco oraz przeciwzapalnie, czyli zapobiega powstawaniu zmian zapalnych i przyspiesza gojenie już tych obecnych. Dodatkowo wspomaga redukcję przebarwień i rozjaśnia skórę. To serum proszę stosować ok. 3 razy w tygodniu.
Krem na dzień
Ochrona przed promieniowaniem UV jest najlepszą formą prewencji przeciwstarzeniowej. Zachęcam do zaprzyjaźnienia się z wysokim SPF na cały rok :) Dobrze dobrany SPF, z powodzeniem stanie się codziennym kremem na dzień. Jeżeli krem z filtrem nie zapewnia Pani optymalnego nawilżenia, proszę nałożyć najpierw cienką warstwę kremu na noc, lub serum nawilżającego.

W tym kroku proszę dalej stosować swojego ulubieńca Dermedic Sunbrella spf 50+ :-)
Krem na noc
Odpowiednie nawilżenie jest kluczowe dla właściwego funkcjonowania skóry i jest ono niezbędne w pielęgnacji każdego typu cery. Odwodnienie lub przesuszenie może nasilać różne problemy skórne, lub nawet je powodować, dlatego tak ważne jest, aby codziennie rano i wieczorem dostarczała Pani skórze nawilżenia.

Jako krem nawilżający może Pani dalej stosować Eveline gold lift 40+ z 24k złotem.

Z innych kremów dla Pani typu cery polecam także:
Cosrx - Balancium Comfort Ceramide Cream - krem nawilżający o kremowej formule. Jest odżywczy, ale nie obciąża skóry. Jego głównym składnikiem są ceramidy, które wspomagają odbudowę bariery hydrolipidowej (ochronnej) skóry.

BasicLab - Famillias - Krem na Zimę - uniwersalny krem nawilżający o bogatej konsystencji, która jednak dobrze się wchłania. Pomimo nazwy nie tylko na zimę ;-) (nie jest tłusty).
Pielęgnacja skóry pod oczami
Jeśli chodzi o zmarszczki pod oczami poprawę może przynieść poniższe serum Basiclab lub The Ordinary stosowane pod krem, które delikatnie napnie skórę i zmniejszy ich widoczność. No i oczywiście niezbędne przy wszelkich zmarszczkach - dobre nawilżenie i ochrona przed promieniowaniem UV.
Kremy nawilżający może stosować Pani ten sam co do skóry twarzy, chyba że skóra w okolicy pod oczami wymaga większego nawilżenia, wtedy polecam:

Podsumowanie

Rano

 1. Wybrany preparat myjący (z poleconych)
 2. Eveline gold lift 40+ z 24k złotem - opcjonalnie
 3. Dermedic Sunbrella spf 50+ - za każdym razem, kiedy wychodzi Pani z domu oraz w pomieszczeniach z dużą ilością światła słonecznego
 4. Makijaż - opcjonalnie

Wieczór A (np. pon, czw, sob)

 1. Nivea micellAir 5 w 1 do cery suchej
 2. Wybrany preparat myjący
 3. SkinTra - Reviver - na suchą skórę
 4. Eveline gold lift 40+ z 24k złotem

Wieczór B (np. wt, pią)

 1. Nivea micellAir 5 w 1 do cery suchej
 2. Wybrany preparat myjący
 3. Transparent Lab - Gentle Rejuvination Serum - proszę nakładać na osuszoną skórę
 4. Eveline gold lift 40+ z 24k złotem - proszę nakładać 30-40 minut po powyższym serum

Wieczór C (np. nd, śr)

 1. Nivea micellAir 5 w 1 do cery suchej
 2. Wybrany preparat myjący
 3. (Raz w tygodniu: Garnier pure active charcoal)
 4. Eveline gold lift 40+ z 24k złotem

Karina Kulik

kosmetolog

Sugeruję, aby wprowadzała Pani kosmetyki stopniowo, pojedynczo i obserwowała skórę. Jeśli nie pojawi się żadne podrażnienie i niepożądana reakcja po wprowadzeniu pierwszego kosmetyku, to może Pani wprowadzać następny. Jest to szczególnie istotne przy skłonności skóry do podrażnień/alergii. Warto mieć na uwadze, że nawet jeśli nie jesteśmy alergikami, to może się okazać, że jakiś składnik nas podrażni lub uczuli.

Proszę pamiętać, że ocenić wpływ pielęgnacji na skórę możemy dopiero po czasie, a przed nami kilka miesięcy owocnej współpracy :-)
pixel