Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

Współpraca z UN Carbon Offset

Współpraca
z UN Carbon Offset

Nasze wpłacone środki zapobiegły emisji 169 ton dwutlenku węgla z paliw tradycyjnych. Zastąpi je ekologiczna biomasa.

Zielona energia

Cosibella to nie tylko projekt biznesowy. Poprzez naszą działalność chcemy pozytywnie wpływać na ekosystem naszej planety. Jak każda firma pozostawiamy po sobie ślad węglowy w postaci wyemitowanego do atmosfery dwutlenku węgla. Aktywnie działamy, aby w ostatecznym rozliczeniu nasz wpływ na środowisko naturalne był najniższy, jak to możliwe. W tym celu stosujemy różne rozwiązania bezpośrednie, aby m. in. zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery i zredukować do minimum korzystanie z materiałów nienadających się do recyklingu.

Jednak uznaliśmy, że to nie wystarczy. Żyjemy na jednej planecie, w związku z czym ekologiczne działania podejmowane u nas mają wpływ na powietrze po drugiej stronie świata. Zadaliśmy więc sobie pytanie, czemu nie zadziałać w drugą stronę?
Właśnie z taką myślą dołączyliśmy do programu offsetu węglowego (carbon offset) prowadzonego przez ONZ . Polega on na finansowaniu zielonej energii w krajach rozwijających się w Azji i Afryce. Nasze wpłacone środki zapobiegły emisji 169 ton dwutlenku węgla z paliw tradycyjnych. Zastąpi je ekologiczna biomasa.

Jak to robimy?

W Indiach powstał unikalny projekt produkcji energii elektrycznej poprzez spalanie łusek pozostałych po zbiorach ryżu. Jego znaczenie jest nie do przecenienia dla lokalnych społeczności, ponieważ tworzy nowe miejsca pracy oraz wykorzystuje dostępne materiały. Projekt polega na wybudowaniu sieci mini- i mikroelektrowni, które są w stanie zaspokajać potrzeby gospodarstw domowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Główne zalety projektu:

  • redukcje emisji CO2 z wypalania łusek ryżowych na polach jako odpady rolnicze;
  • produkcje zielonej energii, niemal w 100% bezodpadowej;
  • zapewnia prąd przez 24/7 dzięki łączeniu pozyskiwania prądu z turbin napędzanych spalaniem łusek oraz z paneli fotowoltaicznych;
  • skokowy rozwój lokalnych biznesów dzięki zasileniu w stale dostępny prąd i przez to poprawę jakości życia w biednych rejonach;
  • zwiększa dostępy do wody pitnej, dzięki stałemu zasilaniu filtrów do wody min. w szkołach i szpitalach.

Na koniec ciekawostka: aby maksymalnie zlikwidować odpady po spalaniu łusek, z popiołów produkowane są… kadzidełka, które możemy kupić w sklepach.

pixel