Cosibella.pl - Ekologiczny sklep internetowy

Do pakowania Twoich paczek używamy tylko ekologicznych materiałów, staramy się, aby każda przesyłka wyglądała wyjątkowo, a zawartość była dokładnie zabezpieczona na czas transportu.

Mamy świadomość, że ochrona środowiska naturalnego jest niezwykle ważna. Dlatego właśnie na każdym kroku zadajemy sobie pytanie, co możemy zrobić, by działalność sklepu cosibella.pl była bardziej ekologiczna. Dotychczas udało nam się wdrożyć:

W pełni ekologiczne i biodegradowalne wypełnienie - zaprzestaliśmy wykorzystywania folii bąbelkowej. Paczki uzupełniamy wypełniaczem skropak. Skropak to przyjazny środowisku, wykonany wyłącznie ze składników pochodzenia roślinnego, materiał przeznaczony do zabezpieczania przesyłek w transporcie. Skropak jest całkowicie kompostowalny a proces utylizacji tego wypełniacza nie powoduje zanieczyszczania środowiska naturalnego. Rozpuszcza się w wodzie. Od zużycia 100 metrów kwadratowych folii bąbelkowej miesięcznie zeszliśmy do zera!

Ekologiczne zabezpieczanie - przestaliśmy kleić paczki taśmą foliową, obecnie wykorzystujemy tylko szarą papierową taśmę. Taśmy pakowe papierowe są wykonane z papieru typu kraft, a klej to kauczukowy solvent. Taśmy te są ekologiczne i proste w recyclingu, idealne do ochrony przesyłek. Od zużycia 500 metrów foliowej taśmy klejącej w ciągu miesiąca zeszliśmy do zera!

Kartony - opakowania wykonane są z wytrzymałej, wysokiej jakości tektury trójwarstwowej, szarej, fala B 400g. Pudełka mają różne rozmiary, które dobieramy do wielkości zamówienia, tak aby zoptymalizować ich wielkość.

Drukujemy na ekologicznym papierze - Lettura. Lettura jest produktem ekologicznym, wykonanym w 100% z papieru z recyklingu (odzysku). Jego cechą szczególną jest naturalny, beżowy odcień. Papier biurowy Lettura potwierdza swoją jakość wieloma certyfikatami: Blauer Engel, FSG Recycled, TUV ISO 50001, ISO 14001, ISO 9001, FSC.

Ekologiczny kurier DPD - jest to jedyna firma kurierska w Polsce, która może się pochwalić hasłem "Neutralni dla środowiska". Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Przyłączyliśmy się do programu
#ZeroWasteByIossi 

Przyłączyliśmy się do programu #ZeroWasteByIossi  - organizowanego przez markę IOSSI. W ramach programu  #ZeroWasteByIossi możesz zwrócić do nas puste opakowanie po kosmetyku tej marki, a my wyślemy je do IOSSI gdzie zostanie poddane recyklingowi.

W zamian za zwrócone opakowanie kosmetyku zakupionego w naszym sklepie, dostaniesz 10% rabatu na kolejny zakup produktów IOSSI. Dowiedz się więcej.

Aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z robienia zakupów na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookie. Korzystając z naszych usług akceptujesz ich używanie. Więcej na ich temat możesz dowiedzieć się z polityki prywatności.
Zamknij
pixel