Kosmetyki SkinTra pod lupą - co musisz o nich wiedzieć?


Ten tekst przeczytasz w 5 minut.

Skintra - Skin Transformation. Polskie kosmetyki

Skintra - Skin Transformation. Polskie kosmetyki małe

SKINTRA - SKIN TRANSFORMATION


Wpis, o który nikt nie prosił, a każdy potrzebował! Dzisiaj pod lupę biorę polską markę kosmetyczną SkinTra. Nieskromnie mówiąc, SkinTra, to marka kosmetyczna stworzona przez zespół Cosibelli. Jak powstała? Czym się wyróżnia? Jakie są jej zasady? Odpowiedź na wszystkie pytania znajdziecie poniżej. ;)

SKINTRA - POLSKA MARKA KOSMETYCZNA

Jak już wspomniałam, SkinTra to polska marka kosmetyczna. Wszystkie produkty są tworzone na terenie Polski. Jest to na pewno istotna informacja dla osób, które chcą wspierać rodzime przedsiębiorstwa. :)

SKĄD WZIĄŁ SIĘ POMYSŁ NA POWSTANIE MARKI?

Jak pewnie się domyślacie, nie była to decyzja podjęta z dnia na dzień. Tak naprawdę SkinTra ma swój początek już w 2019 r. Janusz, twórca Cosibelli podjął temat stworzenia marki kosmetycznej z Natalią, która jeszcze wtedy zajmowała się m.in. konsultacjami kosmetologicznymi. Dzięki temu, że miała bezpośredni kontakt z klientami Cosibella, bardzo dobrze wiedziała, co lubią klienci, czego nie oraz z jakimi problemami się borykają. Prace nad samą marką zaczęły się już w 2020 r. Natalia oficjalnie została menedżerem projektu SkinTra i do dzisiaj go nadzoruje.

Natalia już wtedy miała zarys kosmetyków, które pojawiłyby się w naszym asortymencie jako marka własna. Kosmetyki SkinTra zostały stworzone po to, aby odzwierciedlić Wasze potrzeby, dlatego zarówno kosmetolodzy Cosibella, jak i nasi klienci mieli okazję testować prototypy SkinTra.

CZYM WYRÓŻNIA SIĘ SKINTRA?


POŁĄCZENIE TECHNOLOGII Z NATURĄ

Dzisiaj już coraz więcej firm decyduje się na połączenie tych dwóch rzeczy. Zależało nam na połączeniu technologię z naturą i śmiało możemy powiedzieć, że to się udało. Kosmetyki SkinTra nie mają certyfikatu potwierdzającego naturalność formuł, jednak w zdecydowanej większości nasze kosmetyki zostały stworzone z surowców naturalnych. Z pewnością nie znajdziecie tu substancji, które powszechnie są uważane jako “złe”. ;)

Warto podkreślić to, że nigdy nie mieliśmy zamysłu stworzenia kosmetyków w 100% naturalnych. Zależało nam na silnym działaniu aktywnym i wysokich stężeniach składników.

PROSTE SKŁADY

Nie można powiedzieć, że wszystkie kosmetyki SkinTra mają po 5 składników (chociaż takie też są). Jednak zależało nam, aby nie wprowadzać tam substancji, które są zbędne. Kremy mają zdecydowanie bogatsze składy, ponieważ działają wielokierunkowo. Jednak kosmetyki, które są skoncentrowane na silnym działaniu, np. złuszczającym i anti-aging (czarna seria) mają bardzo krótkie i proste składy.

BRAK SUBSTANCJI ZAPACHOWYCH

Nasza ostateczna decyzja - brak dodanych substancji zapachowych. Nie był to wybór oczywisty, ponieważ opinie w tym przypadku były mocno podzielone. Jedni lubią, jak kosmetyk pachnie (czy to gotowymi kompozycjami zapachowymi, czy olejkami eterycznymi). Inni natomiast z różnych powodów, np. własnych preferencji czy alergicznej skóry sięgają po kosmetyki bezzapachowe.

Chcieliśmy, aby kosmetyki SkinTra były dla każdego, dlatego ostatecznie nie dodaliśmy ani olejków eterycznych, ani gotowych kompozycji zapachowych do naszych produktów.

WYSOKIE STĘŻENIA SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH

Ta decyzja była pewna już na samym początku tworzenia kosmetyków SkinTra. Od początku wiedzieliśmy, że nasze produkty będą miały wysokie stężenia składników aktywnych. Zależało nam przede wszystkim na tym, aby były wysoce skuteczne - w końcu nazwa naszej marki (SkinTra - Skin Transformation) to nie przypadek. ;)

Tak powstało 8 kosmetyków SkinTra:

FUNDACJA LAS NA ZAWSZE

To nie koniec niespodzianek. Ekologia, działania less waste i dbanie o środowisko to dla nas bardzo ważna sprawa. Dlatego postanowiliśmy nawiązać współpracę z fundacją Las na Zawsze. Fundacja ta, jak sama nazwa mówi, zajmuje się sadzeniem lasów na terenie Polski. Zabezpieczają prawnie tereny, aby drzewa, krzewy oraz inne rośliny tworzyły ekosystemy na lata. W dużej mierze sadzenie odbywa się na terenach nieużytkowych, w pobliżu już istniejących lasów. Co sadzą? Przede wszystkim drzewa liściaste odporne na czynniki środowiskowe. Oprócz tego fundacja sadzi również krzewy, rośliny runa leśnego i drzewa owocowe - zależy im na tym, aby w tych miejscach panowała bioróżnorodność.

I teraz najważniejsze. Za każdy wyprodukowany kosmetyk, posadzony będzie 0,5m² lasu. Pielęgnując skórę, możecie również przyczyniać się do dbania o środowisko.

1 kosmetyk = 0,5m² lasu

Kup kosmetyki SkinTra i posadź las razem z nami!


NISKA CENA I WYSOKA JAKOŚĆ

Wielu z Was zaskoczyła cena kosmetyków SkinTra. Koszt żadnego z produktów nie przekracza 82 zł. Naszym założeniem było stworzenie kosmetyków dla każdego. Mamy świadomość cen surowców, produkcji i badań, i również z Wami chcemy być szczerzy. Jesteśmy transparentni, dzięki czemu na etykietach macie również wypisane stężenia surowców. Mamy nadzieję, że koszty surowców nie ulegną zmianie, a my będziemy mogli pozostać przy naszych cenach.

KOSMETYKI SKINTRA - WYSOKA SKUTECZNOŚĆ

Już wiecie, na czym nam zależy i czym się kierujemy, tworząc kosmetyki. Teraz chcę powiedzieć Wam nieco więcej o samych kosmetykach. Zebrałam tu najważniejsze informacje, jednak polecam sprawdzić opisy produktowe, które zawierają bardzo szczegółowe informacje o każdym kosmetyku. :)

Kosmetyki SkinTra są podzielone na 3 serie, a każda z nich ma inny kolor etykiety:
  • Czarna etykieta - najsilniej aktywne kosmetyki, kolokwialnie bym powiedziała, że to “hardcory”. ;)
  • Różowa etykieta - łagodniejsze kosmetyki z bogatszymi składami, sama określiłabym je jako “produkty SOS”.
  • Biała etykieta - produkty podstawowe, czyli kremy, nazwałabym je “produkty basic”.

SkinTra - Destructor - Całoroczny Peeling Kwasowy 24%

SkinTra - Destructor - Całoroczny Peeling Kwasowy 24%

Od początku wiedziałam, że to będzie pierwszy produkt, o którym chcę Wam opowiedzieć. Nieskromnie powiem, że to najlepszy peeling kwasowy jaki kiedykolwiek używałam. :) Bardzo dobrze złuszcza skórę. Już po jednym użyciu można zauważyć suche skórki i tzw. mikrozłuszczanie. Ten 10-minutowy peeling kwasowy można stosować nawet latem! Zdziwieni? Zbadaliśmy Descructora i nie wykazuje on działania fotouczulającego i fototoksycznego, dzięki czemu może być używany również wtedy, kiedy słońce świeci mocno. Jeśli chcieliście odstawić peelingi kwasowe na lato, to teraz macie świetną alternatywę. Peeling SkinTra na pewno stanie się Waszym MUST HAVE na cały rok. Moim został… ;) Oczywiście niezależnie od tego, zostańcie przy swoim kremie z SPF 50+.

Główne składniki aktywne: kwas migdałowy 20%, etylowana forma witaminy C 2%, kwas traneksamowy 2%, azeloglicyna 2%, kwas kojowy 1%
Formuła: gęsta, żelowa
Kolor: przezroczysty
pH produktu: 2,7
Zapach: kwaśny
44 zł

SkinTra - Liquid Happiness - Serum z Retinalem 0,3% na Twarz i pod Oczy

SkinTra - Liquid Happiness - Serum z Retinalem 0,3% na Twarz i pod Oczy

Kolejny hardcor marki SkinTra to serum z retinalem, czyli najaktywniejszą pochodną kwasu retinowego. Kosmetyków z retinalem na rynku jest stosunkowo mało, a jak już są, to w bardzo wysokiej cenie. Chcieliśmy to przełamać i dlatego stworzyliśmy serum z retinalem 0,3%, na które może sobie pozwolić sobie każdy. Co wyróżnia to serum? Wysokie stężenie retinalu, lekka formuła i przede wszystkim to, że serum można nakładać również pod oczy! Produkt został przebadany okulistycznie. To MUST HAVE, jeśli chcecie stosować kosmetyk o bardzo wysokim działaniu anti-age.

Główne składniki aktywne: retinal 0,3%, skwalan, olej arbuzowy, witamina E
Formuła: bardzo lekka, olejowa
Kolor: przezroczysty
Zapach: bez zapachu
66 zł

SkinTra - Light Your Skin - Serum z Witaminą C 20% i Kwasem Ferulowym

SkinTra - Light Your Skin - Serum z Witaminą C 20% i Kwasem Ferulowym

Pamiętacie żółte serum Timeless z witaminą C i kwasem ferulowym? Niestety nie spełniał on warunków UE i musiał zostać wycofany, ale nic straconego! Wiemy, jak bardzo kochacie ten produkt, dlatego stworzyliśmy serum z kwasem askorbinowym 20% na wzór sławnego serum Timeless. Silnie rozjaśnia przebarwienia, wyrównuje koloryt skóry i działa antyoksydacyjnie. Śmiało można powiedzieć, że to serum dla każdego, ale szczególnie pokochają je osoby ze skórą tłustą, mieszaną, z przebarwieniami.

Główne składniki aktywne: kwas askorbinowy 20%, kwas ferulowy, pantenol, witamina E, hialuronian sodu
Formuła: bardzo lekka, wodna
Kolor: przezroczysty
pH produktu: ok. 2,2
Zapach: delikatnie wyczuwalny, lekko kwaśny zapach
39 zł

SkinTra - Reviver - Serum Rewitalizające

SkinTra - Reviver - Serum Rewitalizające

To produkt dla osób, które uwielbiają fermenty w kosmetykach. Serum rewitalizujące zawiera GFF 30%, czyli produktu ubocznego procesu fermentacji drożdży o silnym działaniu antyoksydacyjnym. Oprócz tego zawiera pochodną kwasu azelainowego - azeloglicynę 10% rozjaśniającą przebarwienia i działającą antybakteryjnie. W składzie znajdziecie również niacynamid, kwas laktobionowy, pantenol i alantoinę. Reviver to zdecydowanie bomba rewitalizująca.

Główne składniki aktywne: GFF 30%, azeloglicyna 10%, niacynamid 5%, kwas laktobionowy 2%, pantenol 2%, alantoina
Formuła: bardzo lekka, wodna
Kolor: przezroczysty
Zapach: delikatnie wyczuwalny, przyjemny, apteczny zapach
52 zł

SkinTra - Brightoner - Całoroczny Tonik Kwasowy 9%

SkinTra - Brightoner - Całoroczny Tonik Kwasowy 9%

Ostatni kosmetyk z czarnej serii to całoroczny tonik kwasowy, czyli kolejny produkt z kwasami niewykazujący działania fotouczulającego i fototoksycznego. Można go stosować na wiele sposobów, które znajdziecie w opisie produktowym. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że to świetne dopełnienie pielęgnacji rozjaśniającej przebarwienia. Jeśli peelingi kwasowe są dla Was zbyt silne, świetną opcją jest wybranie właśnie tego toniku.

Główne składniki aktywne: kwas migdałowy 5%, kwas kojowy 1%, kwas traneksamowy 2%, arginina, azeloglicyna 1%, etylowana forma witaminy C 2%
Formuła: bardzo lekka, wodna
Kolor: przezroczysty
pH produktu: ok. 3,8
Zapach: delikatnie wyczuwalny, kwaśny zapach
55 zł

SkinTra - Everything What Your Skin Will Love - Prebiotyczny Tonik Pielęgnacyjny

SkinTra - Everything What Your Skin Will Love - Prebiotyczny Tonik Pielęgnacyjny

Mleczny tonik z prebiotykami to kolejny HIT tej marki. Bez zastanowienia można rzec, że to produkt dla każdego. Dlaczego? W przypadku cery tłustej śmiało może zastąpić lekki, nawilżający krem pielęgnacyjny, a osoby ze skórą suchą, odwodnioną pokochają ten produkt jako tonik/serum za regenerację i odbudowę bariery hydrolipidowej. Z pewnością ten produkt można porównać do nawilżającego toniku z ceramidami i HA marki A. Florence z tą różnicą, że ma o wiele niższą cenę. Więcej informacji znajdziecie w opisie produktu. :)

Główne składniki aktywne: GFF 5%, prebiotyki 2%, niacynamid 2%, azeloglicyna 3%
Formuła: lekka, mleczna
Kolor: biały
pH produktu: ok. 5,5
Zapach: delikatnie wyczuwalny, przyjemny, apteczny zapach
75 zł

SkinTra - Let Your Skin Feed On - Prebiotyczny Krem Odżywczy

SkinTra - Let Your Skin Feed On - Prebiotyczny Krem Odżywczy

Teraz czas na białą serię, czyli kremy! Prebiotyczny krem odżywczy to idealna opcja dla skór suchych, odwotnionych - głównie tych, które potrzebują silnego nawilżenia i odżywienia. Z pewnością jest to najbogatszy krem w ofercie SkinTra. Nie nazwałabym go “tłuściochem”, ale formuła produktu jest gęsta, a krem tworzy okluzję na powierzchni skóry. Zawiera azeloglicynę, więc oprócz regenerowania i nawilżania skóry, krem działa również rozjaśniająco na przebarwienia. Najbardziej polubią go skóry suche, dojrzałe, z przebarwieniami.

Główne składniki aktywne: GFF 10%, prebiotyki 1%, mocznik 1%, azeloglicyna 2,5%, ceramidy
Formuła: gęsta
Kolor: biały
Zapach: delikatnie wyczuwalny, przyjemny, apteczny zapach
72 zł

SkinTra - Let Your Skin Drink Up - Prebiotyczny Krem Nawilżający

SkinTra - Let Your Skin Drink Up - Prebiotyczny Krem Nawilżający

Ostatni produkt - krem nawilżający z prebiotykami. To kosmetyk, który sprawdzi się osobom ze skórą tłustą, mieszaną i odwodnioną. Czym różni się ten krem od kremu odżywczego? Przede wszystkim krem nawilżający jest O/W, czyli olej w wodzie, a odżywczy W/O (woda w oleju). Ponadto krem nawilżający charakteryzuje się wyższym stężeniem Galactomyces Ferment Filtrate, który wycisza stany zapalne i zapobiega powstawaniu przebarwień. Zawiera także niacynamid 5% działający regeneracyjnie, seboregulująco i rozjaśniająco. Jeśli szukacie nawilżającego, który będzie rozjaśniał przebarwienia i przyspieszał regenerację skóry - Let Your Skin Drink Up to wybór idealny.

Główne składniki aktywne: GFF 15%, niacynamid 5%, azeloglicyna 3%, prebiotyki 2%
Formuła: lekka, mleczna
Kolor: biały
Zapach: delikatnie wyczuwalny, przyjemny, apteczny zapach

Mam nadzieję, że udało mi się przybliżyć filozofię polskiej marki SkinTra, jej główne wartości, cele i przede wszystkim produkty. Jeśli tak jak my, przy okazji stosowania kosmetyków chcecie mieć poczucie dbania o środowisko oraz przyczyniania się do zwiększania zalesienia w Polsce, to zachęcam Was to wypróbowania produktów SkinTra. Moich ulubieńców już znacie, teraz Wasza kolej. :)

Jeśli macie jakieś pytania, możecie śmiało pisać do nas na facebooku (cosibellapl), instagramie (cosibella.pl) lub dzwonić na nr 226022832. Możecie również skorzystać z naszej konsultacji kosmetologicznej. Oczywiście nie zapomnijcie o tym, by zajrzeć na instagrama @skintra_cosmetics - znajciecie tam wiele ciekawostek o produktach, efektów i odczuć na skórze, a oprócz tego wyczekujcie konkursów. :)

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień  2021
Aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z robienia zakupów na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookie. Korzystając z naszych usług akceptujesz ich używanie. Więcej na ich temat możesz dowiedzieć się z polityki prywatności.
Zamknij
pixel