SkinTra – Wash It Off – Glukozydowy Żel Oczyszczający – dlaczego musisz go mieć?

0 0 5 min
SkinTra – Wash It Off – Glukozydowy Żel Oczyszczający – dlaczego musisz go mieć?
SkinTra
0 0 5 min

Spis treści

  Do tej pory w całym asortymencie SkinTry brakowało nam tylko żelu oczyszczającego, abyśmy mogli polecić Ci kompletną pielęgnację jedną marką. Te czasy już minęły! Od teraz mamy nowość – glukozydowy żel oczyszczający, który świetnie sprawdzi się do mycia twarzy w pielęgnacji porannej i wieczornej. Dlaczego warto postawić na ten produkt i co zawiera w swoim składzie? Dowiesz się wszystkiego w tym artykule!

  Dlaczego oczyszczanie jest takie ważne?

  SkinTra - Wash It Off - Glukozydowy Żel Oczyszczający
  Każdego dnia na skórze osadza się mnóstwo zanieczyszczeń, zarówno tych z powietrza, jak i tych, które wytwarza skóra np. sebum. Wyobrażasz sobie, że mogłabyś dokładać każdego dnia kolejne warstwy produktów pielęgnacyjnych i makijażowych, nie zmywając poprzedniej warstwy? To jest recepta na choroby skóry, trądzik, zaskórniki i alergie. Dlatego oczyszczanie jest koniecznie, a ja, a także my jako Cosibella rekomendujemy OCZYSZCZANIE DWUETAPOWE!

  Jakie składniki zawiera żel oczyszczający SkinTra?

  • Glukozyd kaprylowo-kaprynowy i poliglukozyd laurylowy to naturalne surfaktanty i niejonowe środki powierzchniowo czynne, które mają łagodne działanie i doskonałe właściwości pieniące.
  • Glukonolakton jest polihydroksykwasem, który ma większe cząsteczki niż inne kwasy, dlatego penetruje skórę wolniej i w mniejszym stopniu, dzięki czemu jest mniej drażniący. Ponadto ma silne właściwości nawilżąjące, zmiękczające skórę i wzmacnia barierę hydrolipidową.
  • Pantenol to substancja nawilżająca, która zwiększa zdolność do wiązania wody w naskórku. Tworzy delikatny film na skórze, działa regenerująco, wspomaga gojenie ran, a także łagodzi podrażnienia i stan zapalny.
  • Alantoina jest substancją nawilżającą, która zwiększa zdolność do wiązania wody i tworzy delikatny film nawilżający na skórze.

  Działanie i najważniejsze właściwości glukozydowego żelu oczyszczającego

  • Bardzo dokładne i bardzo delikatne oczyszczanie!
   W żelu wykorzystano surfaktanty glukozydowe, które mają doskonałą zdolność oczyszczania, są niesamowicie delikatne dla mikrobiomu i bariery hydrolipidowej skóry. To, co wyróżnia ten żel, to bardzo przyjemna piana w formie musu. Połączenie i stężenia surfaktantów zostały dobrane tak, aby szybko i skutecznie zwalczać wszelkie zanieczyszczenia, nawet te związane z makijażem, jednocześnie dbając o mikrobiom, barierę hydrolipidową i okolice oczu. Żel jest przeznaczony do każdego rodzaju cery i można go stosować podczas kuracji kwasowej i retinoidowej.
  • Żel glukozydowy dba o mikrobiom skóry
   Idealnie skomponowane surfaktanty to dopiero połowa sukcesu tego żelu! Zawiera także inulinę i prebiotyk, które pomagają utrzymać zdrowy stan mikrobioty skóry. Dzięki temu chroni on skórę przed zewnętrznymi czynnikami i zachowuje odpowiedni poziom nawilżenia. Co więcej, odpowiedni poziom mikrobiomu skóry zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych i nadmiernej wrażliwości skóry!
  • Odpowiedni nawet w okolicach oczu
   Bezpieczeństwo w okolicach oczy zostało potwierdzone przez lekarza okulistę. Aby skutecznie oczyścić całą twarz, nie można omijać okolic oczu. A jak można oczyścić je dokładnie, kiedy żel piecze i powoduje podrażnienie? Tego chcieliśmy uniknąć! Dlatego żel glukozydowy od SkinTry nie podrażnia okolic oczu i nadaję się nawet do zmywania tuszu do rzęs!
  • Jak żel oczyszczający pielęgnuje skórę?
   Produkty posiadają właściwości pielęgnacyjne dzięki połączeniu glukonolaktonu i alantoiny. Wspierają utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia i zapobiegają przesuszeniu i podrażnieniu wywołanym oczyszczaniem, nawet w przypadku suchej i wrażliwej skóry.
  • Właściwości pianotwórcze
   Żel po dokładnym rozprowadzeniu w dłoniach staje się gęstym musem, który ułatwia i przyspiesza proces oczyszczania. Co ciekawe, żel jest dosyć gęsty, więc piana, którą tworzy również. Dzięki temu jest bardzo wydajny!
  • Kompozycja zapachowa
   Żel jest pierwszym produktem SkinTry, który zawiera kompozycję zapachową. Wybrana kompozycja zapachowa nie zawiera alergenów. Dzięki temu produkt jest przeznaczony również dla osób ze skórą wrażliwą.

  Stosowanie i sposób użycia produktu

  Odpowiednią ilość żelu rozprowadź w wilgotnych dłoniach i dokładnie spień. Następnie gęstą pianą dokładnie oczyść całą twarz i okolice oczu. Masuj do czasu zmycia zanieczyszczeń, następnie spłucz letnią wodą. Stosuj rano i wieczorem.

  Pierwsze użycie – moje odczucia

  Zacznę od wizualnej strony produktu – wygląda pięknie w łazience i brązowe szkło, z którego jest wykonany, wygląda bardzo estetycznie i jest ekologiczne. Druga kwestia – jest bardzo gęsty, nie przelewa się przez palce, dzięki czemu nie marnuje się produktu, nakładając go na dłonie i na twarz. Świetnie się pieni! A to mnie bardzo zaskoczyło. Spotykam coraz więcej żeli, które są lekko pieniące, przez co nakładam ich więcej, bo czuje, że nie mogę dobrze domyć skóry. Tutaj efekt jest odwrotny, wystarczy jedna pompka, która tworzy doskonałą, gęstą pianę, która doczyszcza twarz w wieczornej i porannej pielęgnacji.

  Opinia po dłuższym stosowaniu

  Mam skórę mieszaną, ale w tym momencie z tendencją do przesuszania. Uważam jednak, że sprawdzi się w przypadku każdego typu cery, nawet skóry tłustej, czy wrażliwej. Tak jak wspominałam po moim pierwszym użyciu, dalej doceniam gęstość tego żelu, bo jest MEGA wydajny! Stosuje go od dwóch/trzech tygodni i nie zauważyłam wielkiego zużycia, a jest obecny w mojej codziennej pielęgnacji domowej. Zdarzyło się, że stosowałam go jako pierwszy i drugi etap demakijażu – co myślę? Doskonale zmył makijaż twarzy i oczu! Wystarczyły dwie pompki produktu, a miałam zarówno dokładnie wykonany demakijaż, jako pierwszy etap oczyszczania i dobrze oczyszczoną skórę w ramach drugiego etapu. Sprawdza mi się zarówno w porannej, jak i wieczornej pielęgnacji. Myślę, że to bardzo uniwersalny produkt i polubią go zarówno kobiety, jak i mężczyźni, o każdym typie skóry. Jeśli chodzi o żele oczyszczające – stał się jednym z moich ulubieńców.

  Jeśli masz jakiekolwiek pytania i wątpliwości, zachęcam do kontaktu z naszymi kosmetologami poprzez formularz kosmetologiczny. Możesz również pisać do nas na facebooku (cosibellapl), instagramie (cosibella.pl) lub dzwonić na nr 226022832.

  Podobał Ci się ten wpis?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments