Przyczyny i sprawdzone sposoby na walkę z sezonowym wypadaniem włosów!

0 0 5 min
Przyczyny i sprawdzone sposoby na walkę z sezonowym wypadaniem włosów!
Problemy włosów
0 0 5 min

Spis treści

  Wypadanie włosów to powszechny problem, który może dotknąć każdego z nas. Jeśli zauważyłaś/eś, że gęstość twoich włosów znacznie się zmniejszyła, a na szczotce pozostaje ich więcej niż zwykle to mam dla ciebie sprawdzone sposoby, które pomogą ci uporać się z tym problemem.

  Dlaczego włosy wypadają?

  Zacznijmy jednak od próby zlokalizowania przyczyny nadmiernego wypadania włosów. 

  Jeśli zaobserwowałaś/eś, że problem pojawia się wraz z nadejściem jesieni – to oznacza, że twój organizm może sygnalizować w ten sposób pewne niedobory np. witamin, mikro i makroelementów, a nawet słońca! 

  Niedobór witamin

  Witaminy oraz mikro i makroelementy są w dużej mierze odpowiedzialne za prawidłowy cykl wzrostu włosa. Warto więc zbadać, czy w naszej krwi nie występują niedobory składników takich jak:

  Jesienną porą powinniśmy szczególnie zadbać o kondycję naszych włosów i postawić na dietę bogatą w wyżej wymienione składniki oraz suplementację.

  Mało słońca

  Słońce również nie pozostaje bez wpływu na nasze włosy. Mniejsza ilość światła w ciągu dnia powoduje zmiany w procesach wydzielania melatoniny, a ta z kolei przyczynia się do przejścia włosa w fazę telogenu czego skutkiem jest wypadanie włosów. Dlatego, szczególnie w tym sezonie nie dajmy się jesiennej chandrze, wychodźmy na spacery i łapmy wszystkie promienie słońca 🙂 

  Chłód i wiatr

  Nie zapominajmy przy tym, by skutecznie chronić się przed chłodem i wiatrem. Nakrycie głowy to obowiązkowy element garderoby, jeśli chcemy uchronić się przed sezonowym wypadaniem włosów. 

  Warto wiedzieć, że czapka nie tylko zapewnia nam ciepło, ale także chroni skórę głowy przed chłodem. Nie nosząc jej, sprawiamy, że kapilary, których istotnym zadaniem jest odżywienie włosów, obkurczają się. Wtedy ograniczony zostaje przekaz niezbędnych substancji odżywczych z naszej krwi do mieszka włosowego. Skutkiem tego mieszki nie są dostatecznie zaopatrzone w odpowiednie składniki odżywcze i są mniej dotlenione. Zatem większa ilość włosów może przechodzić w fazę wypadania (telogenu). 

  Choroby

  Czy zauważyłaś/eś, że podczas, a także po przebyciu jesiennej infekcji włosy wypadały w znacznie większej ilości niż dotychczas? Dzieje się tak, ponieważ osłabiony organizm wykazuje większą tendencję do wypadania włosów. Bardzo ważne jest, by wtedy szczególnie zaopiekować się swoim organizmem od wewnątrz, a skórą głowy od zewnątrz. I tutaj z pomocą przychodzą wcierki!

  Wcierki na wypadanie włosów – skuteczny sposób na sezonowe problemy

  Chcesz zmniejszyć wypadanie włosów i zapewnić swojej skórze głowy optymalne warunki do ich wzrostu ? Must have’em w twojej pielęgnacji będzie właśnie wcierka

  Wcierka to produkt o płynnej konsystencji, który aplikujemy na skórę głowy. Zawiera szereg dobroczynnych składników aktywnych dbających o nawilżenie skóry głowy, poprawę ukrwienia, hamujących wypadanie i stymulujących cebulki do szybszego wzrostu włosów

  Stosowanie wcierek i wykonywanie masażu skóry głowy przyniesie nam spektakularne efekty już po pierwszym miesiącu regularnego użytkowania.

  Żeby się o tym przekonać, wypróbuj ulubione wcierki trychologów z Cosibella Corner!

  Efektem stosowania wcierek może być także:

  Wybierając ten produkt kieruj się indywidualnymi potrzebami skóry głowy i zadziałaj jednocześnie na wiele problemów 🙂 

  Wizyta u trychologa pomocą w walce z sezonowym wypadaniem włosów

  Jeśli jeszcze nie udało ci się zlokalizować przyczyny wypadania włosów, odwiedź naszych trychologów w gabinetach Cosibella Corner

  W swojej ofercie posiadamy m.in.

   Mam nadzieję, że dzięki temu wpisowi wypróbujesz moje sprawdzone sposoby na wypadanie włosów i skorzystasz z pomocy trychologów w Cosibella Corner. A jeśli masz jakiekolwiek pytania i wątpliwości, zachęcam do kontaktu  poprzez formularz kosmetologiczny. Możesz również pisać do nas na Facebooku i Instagramie lub dzwonić na nr 226022832.

  Podobał Ci się ten wpis?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments