Kiedy warto wybrać się do trychologa? Trychologia w Cosibella Corner

0 0 3 min
Kiedy warto wybrać się do trychologa? Trychologia w Cosibella Corner
Cosibella Corner
0 0 3 min

Spis treści

  Problematyczne włosy, pogorszenie struktury włosów, łupież i choroby skóry głowy to powszechne zjawiska w dzisiejszych czasach. Niestety, co druga osoba odwiedza trychologa dość późno. Jeśli zmagasz się ze schorzeniami skóry głowy takimi jak łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca, uczucie swędzenia i nadmiernego ściągnięcia skóry głowy, wizyta u trychologa to niemalże konieczność! Nie zwlekaj, jak tylko trycholog dowie się, z jakim problemem przychodzisz, zrobi wszystko, aby Ci pomóc.

  Wizytę uznajemy za zbyt późną, gdy spadek gęstości włosów jest wyraźnie widoczny. Najważniejsze jest wtedy, aby zahamować wypadanie włosów i zachować te, które zostały. To znaczy, że najpierw zatrzymujemy negatywną dynamikę.

  Jakie zmiany na skórze głowy i włosach powinny Cię zaniepokoić?

  Jednym z pierwszych objawów, które powinny Cię zaalarmować, jest zmiana struktury włosów. Włosy stają się cieńsze, mniej elastyczne, a w efekcie bardziej łamliwe. Włosy zaczynają powoli rosnąć na długość. Rośną tylko do pewnej długości, potem zaczynają się łamać lub rozdwajać.

  Kolejne oznaki, na które należy zwrócić uwagę, to brak aktywnej utraty włosów, ale zauważasz utratę objętości. Niewielka ilość 20-30 włosów wypada, ale na ich miejsce wyrasta tylko 5-10! Czyli strata przewyższa odbudowę. Jeśli zauważysz, że ilość nowych krótkich włosów w przedziałach maleje, to jest to jeszcze poważniejszy powód do wizyty u trychologa niż w przypadku zmian w strukturze włosów.

  Dlatego, aby nie nasilać problemu, by zwiększyć objętość jakościowo i ilościowo, nie zwlekaj z wizytą u trychologa. Po wystąpieniu pierwszych objawów należy skonsultować się z lekarzem. Trycholodzy w Cosibella Corner to wykwalifikowana pomoc w ustaleniu przyczyn chorób i problemów ze skórą głowy i włosami, a także dobraniu skutecznej pielęgnacji włosów w domu.

  Jak wygląda konsultacja u trychologa?

  Objawy skóry głowy i włosów, przez które warto wybrać się do trychologa:

  Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

  Nie myj głowy przez 24 godziny, aby trycholog mógł dokładnie ocenić stan skóry głowy. Przynieś ze sobą wyniki badań z ostatnich sześciu miesięcy.

  Potrzebujesz pomocy przy wyborze kosmetyków i stworzeniu swojej rutyny pielęgnacyjnej? Zgłoś się do nas na Konsultację Kosmetologiczną, a nasz kosmetolog sprawdzi składy Twoich kosmetyków i stworzy spersonalizowaną pielęgnację dopasowaną do potrzeb Twojej skóry. Skontaktuj się z nami również na Facebooku i Instagramie lub dzwoń na nr 226022832

  Podobał Ci się ten wpis?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments