Zabieg terapeutyczny na łupież i łuszczycę w Cosibella Corner

0 0 3 min
Zabieg terapeutyczny na łupież i łuszczycę w Cosibella Corner
Cosibella Corner
0 0 3 min

Spis treści

  Łupież to popularny problem skóry głowy i włosów, z którym zmaga się prawie połowa populacji, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Objawia się nadmiernym złuszczaniem naskórka w obszarach pokrytych owłosieniem, wynikającym z zaburzeń funkcjonowania skóry oraz jej regeneracji.

  Skąd się bierze łupież?

  Czynnikiem odpowiedzialnym za powstawanie łupieżu jest działanie grzybów i drożdżaków, które są naturalnie obecne na skórze głowy, ale w momencie naruszenia prawidłowej gospodarki organizmu, zaczynają się uaktywniać i powodują dolegliwości. Do najczęstszych przyczyn łupieżu zalicza się uwarunkowania genetyczne – nierównowagę hormonalną oraz wrodzone skłonności do zaburzeń procesów naskórka. Inne powody to: nadmierna potliwość i wilgotność powietrza, stres, problemy immunologiczne oraz nieprawidłowa dieta.

  Dla kogo jest zabieg terapeutyczny na łupież?

  Zabieg terapeutyczny, który oferujemy w gabinecie Cosibella Corner jest przeznaczony dla osób borykających się z łuszczycą, łupieżem suchym bądź tłustym i skutkami, jakie towarzyszą temu schorzeniu, takimi jak świąd, podrażnienie, napięcie skóry. Dobór preparatów oraz rodzaj terapii uzupełniającej dostosowany jest indywidualnie do potrzeb klienta w zależności od nasilenia schorzenia. Dzięki zabiegowi zostaje przywrócona równowaga mikrobiologiczna oraz prawidłowe PH skóry głowy. Skóra zostaje oczyszczona z zanieczyszczeń i martwego naskórka, spowolnieniu ulega proces wypadania włosów, następuje poprawa mikrokrążenia, a włosy wzmacniają się i są pobudzane do prawidłowego wzrostu.

  Jak wygląda ten zabieg?

  Terapię w gabinecie rozpoczynamy od aplikacji specjalistycznego olejku, za pomocą którego następuje rozpulchnianie stwardniałych obszarów łusek na skórze, co umożliwia dotarcie do nowych warstw naskórka. Następnie wykonujemy peeling skóry głowy, który w sposób delikatny i niezwykle dokładny złuszcza powierzchnię naskórka oraz pobudza włókna budujące tkanki do odnowy. Kolejnym krokiem jest dostarczenie aktywnego preparatu przy wsparciu infuzji tlenowej, co mocno wspomaga dotarcie w głąb substancji, a także pod wpływem tlenu poprawia stan skóry. W zabiegu dokładnie oczyszczamy i wzmacniamy skórę przy zastosowaniu specjalistycznych szamponów oraz nakładamy specjalną powłokę termoochronną, aby wspomóc skórę i włosy w procesach regeneracyjnych.

  Wskazania do zabiegu

  Efekty po zabiegu

  Przeciwwskazania do zabiegu

  *Ilość oraz częstotliwość zabiegów ustalana jest indywidualnie do potrzeb klienta.

  Kluczowym w zapobieganiu łupieżu jest także odpowiednia pielęgnacja skóry głowy i włosów – nieodpowiednie kosmetyki, zbyt rzadkie mycie głowy i niedokładne spłukiwanie preparatów, a także nadmierne przegrzewanie włosów stosowaniem suszarek i urządzeń stylizujących pogłębiają ryzyko nadmiernego łuszczenia się skóry. Plan leczenia specjalista opracowuje indywidualnie z klientem podczas konsultacji: dobiera najlepsze zabiegi trychologiczne do problemu oraz zaleca odpowiednią pielęgnację domową, która uzupełnia terapię.

  Potrzebujesz pomocy przy wyborze kosmetyków i stworzeniu swojej rutyny pielęgnacyjnej? Zgłoś się do nas na Konsultację Kosmetologiczną, a nasz kosmetolog sprawdzi składy Twoich kosmetyków i stworzy spersonalizowaną pielęgnację dopasowaną do potrzeb Twojej skóry.

  Skontaktuj się z nami również na Facebooku i Instagramie lub dzwoń na nr 226022832

  Podobał Ci się ten wpis?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments