Mezoterapia mikroigłowa – Cosibella Corner

0 0 3 min
Mezoterapia mikroigłowa – Cosibella Corner
Cosibella Corner
0 0 3 min

Spis treści

  Zmagasz się z pierwszymi oznakami starzenia, przebarwieniami bądź bliznami potrądzikowymi? A może Twoja skóra straciła jędrność i gładkość? Z tymi i wieloma innymi problemami poradzi sobie mezoterapia mikroigłowa. Jeśli jeszcze nie miałaś okazji poznać tego fantastycznego zabiegu, to w dzisiejszym wpisie postaram się jak najlepiej przybliżyć Ci ten temat. Bez obaw, nie zajmie to wiele czasu, a zapewniam, że warto!

  Mezoterapia mikroigłowa – co to?

  To kontrolowane wykonanie nakłuć na skórze skutkujące mikrourazami, które wywołują stan zapalny. Być może brzmi jak proces, do którego nie powinno się dopuszczać, ale w tym przypadku jest całkowicie inaczej. Taki stan stymuluje skórę do procesów regeneracyjnych (zwiększone wytwarzanie kolagenu i elastyny) i rewitalizuje skórę. Zabieg jest wykonywany na różnych głębokościach, zależnie od rodzaju Twojej skóry, obszaru, na jakim pracuje kosmetolog jak i problemu, z jakim zmaga się Twoja skóra. Dlatego też na policzkach czy też czole, gdzie skóra jest grubsza, możemy działać na większych głębokościach niż w okolicy oka, gdzie skóra jest delikatna i cieńsza niż w pozostałych obszarach. Przed zabiegiem jest również indywidualne dobierana ilość igieł, które znajdują się w kartridżu, czyli specjalnej końcówce urządzenia, która jest indywidualna dla każdego klienta, tak by zabieg był wykonany z odpowiednią intensywnością. Możemy też operować szybkością wbijania się igieł, co bezpośrednio przenosi się na odczucia klienta.

  Mezoterapia mikroigłowa – czy boli?

  Najczęstszą obawą przed zdecydowaniem się na tego rodzaju zabieg są zawsze odczucia bólowe. Zabieg owiany jest złą sławą, jakby był bardzo bolesny i wręcz nie do przeżycia, z czym kompletnie się nie zgodzę. Przyznaję, zabieg nie należy do najprzyjemniejszych i zależnie od Twojego stopnia wrażliwości będzie odbierany jako mniej lub bardziej znośny, ale czy naprawdę jest aż tak źle? Sama niejednokrotnie poddawałam się temu zabiegowi i jeszcze nigdy nie uciekłam z fotela, a to chyba dobry znak 🙂
  A może inaczej. Czy wiedząc, że nakłuwanie w całej procedurze zabiegowej trwa mniej więcej 15-20 minut i znając wszystkie jego zalety i problemy na jakie działa, nie przekonuje Cię to do chociaż jednej próby? Gwarantuję, że efekty będą tego warte!

  Mezoterapia mikroigłowa – dermapen

  Wiesz już, jak wygląda zabieg i jakie odczucia mogą Ci towarzyszyć podczas zabiegu. Pora na zapoznanie się ze sprzętem, na którym pracujemy. Jest to Dr. Pen Ultima M8-C. Jego zaletami są między innymi: krótki czas zabiegu, precyzyjność, większy komfort dla pacjenta podczas zabiegu oraz szybki czas rekonwalescencji. Urządzenie nie szarpie skóry, a jedynie tworzy delikatne, pionowe wkłucia, na których to właśnie najbardziej zależy podczas zabiegu.

  Mezoterapia mikroigłowa – na czym polega?

  Przed zabiegiem pierwszym krokiem po dokładnym oczyszczeniu skóry, jest nałożenie mieszanki kwasowej i wmasowywanie jej przez kilka minut. Ta czynność ma na celu podbicie efektu końcowego oraz otumanienie skóry, tak by zabieg był mniej odczuwalny.

  Następnym krokiem jest dobranie preparatu, na którym będziemy pracować, ze względu na potrzeby Twojej skóry. W Naszym salonie dysponujemy trzema produktami, które wzajemnie się uzupełniają:

  Po wykonaniu nakłuć skóra następuje oczyszczenie skóry i nałożenie maski łagodzącej, przynoszącej ukojenie. Wykończeniem zabiegu jest zastosowanie kremu silnie nawilżającego i regenerującego skórę.

  Wskazania do mezoterapii mikroigłowej

  Mezoterapia mikroigłowa – przeciwwskazania

  *Zabieg można powtarzać z częstotliwością raz na miesiąc.

  Mezoterapia mikroigłowa – co po zabiegu?

  ✓ Nie przegrzewaj skóry! Przegrzewanie może prowadzić do powstawania przebarwień oraz pęcherzy.
  ✓ Unikaj kontaktu z gorącym powietrzem (para ze zmywarki, para z żelazka, para podczas gotowania, para z piekarnika itp.).
  ✓ Zrezygnuj z basenu, siłowni, sauny, łaźni parowych oraz tym podobnych zabiegów.
  ✓ Nie bierz gorącego prysznica/ gorącej kąpieli w wannie.
  ✓ Nie stosuj lodu ani bardzo zimnej wody na okolicy poddawanej zabiegowi.
  ✓ Okolicę poddaną zabiegowi zmywaj jedynie letnią wodą. Wycieraj skórę poddaną zabiegowi świeżym, czystym, wyprasowanym, miękkim ręcznikiem.
  ✓ Wymień poszewkę na pościel na świeżą.
  ✓ Nie nakładaj makijażu, nie stosuj perfum w okolicy poddawanej zabiegowi.
  ✓ Nie stosuj peelingów ziarnistych, enzymatycznych ani żadnych myjek, szorstkich gąbek, rękawic mechanicznie złuszczających naskórek.
  ✓ Całkowicie zrezygnuj z bezpośredniej ekspozycji słonecznej oraz opalania na słońcu i w solarium.
  ✓ Przez cały czas trwania kuracji oraz przynajmniej miesiąc po zakończeniu stosuj wysoką ochronę przeciwsłoneczną. Lżejsza ochrona przez 356 dni w roku.
  ✓ Przez cały czas złuszczania stosuj jedynie delikatne preparaty myjące, kremy.
  ✓ Nie obrywaj skórek wynikających ze złuszczania naskórka, ponieważ może to prowadzić do powstawania przebarwień.
  ✓ Zabiegi z toksyną botulinową oraz wypełnienia, elektroliza czy depilacja mogą być wykonane po co najmniej 5 dniach.

  Podobał Ci się ten wpis?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments