Terapia kwasami – jesienno-zimowe zabiegi kwasami na twarz w salonie Cosibella Corner

0 0 3 min
Terapia kwasami – jesienno-zimowe zabiegi kwasami na twarz w salonie Cosibella Corner
Cosibella Corner
0 0 3 min

Spis treści

  Nie wiesz, na jaki zabieg się zdecydować? Okres jesienno-zimowy jest idealnym czasem na polubienie się z kwasami. Teraz kiedy nasza skóra jest w mniejszym stopniu narażona na ekspozycję słoneczną, możemy pozwolić sobie na mocniejsze złuszczanie, a co za tym idzie skuteczne efekty zabiegowe. W dzisiejszym wpisie przybliżę Ci, jakie kwasy do stosowania w te pory roku znajdziecie w Cosibella Corner.

  Na czym polega zabieg z kwasami na twarz?

  Eksfoliacja kwasami ma na celu kontrolowane złuszczanie zrogowaciałego naskórka i głębszych warstw skóry. Dzieje się tak, dzięki ich zdolności do rozluźniania, a następnie rozrywania połączeń międzykomórkowych. Kwasy charakteryzują się wielokierunkowym działaniem. Wpływają skutecznie na redukowanie defektów skórnych o różnym pochodzeniu, takich jak zmiany trądzikowe, blizny, zmarszczki, przebarwienia czy rozszerzone pory.

  Rodzaje kwasów

  W naszym gabinecie pracujemy na produktach polskiej marki Peel Mission. Jest to marka, której moc peelingów chemicznych została potwierdzona naukowo. Farmaceutyczna receptura bazuje na monokwasach, a my mamy możliwość łączenia kilku kwasów w trakcie jednej procedury zabiegowej, które dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klienta. Pozwala Nam to stworzyć spersonalizowany program, który inicjuje procesy regeneracyjno-naprawcze w skórze i daje nieograniczony wachlarz możliwości leczniczych skóry. Przy wykonywaniu zabiegów z kwasami bardzo mocno skupiamy się na zmaksymalizowaniu efektywności podczas zabiegu. W Cosibella Corner znajdziesz bogatą ofertę preparatów, które mogą być stosowane w każdym okresie roku. Dzisiaj opowiem o tych produktach, które można stosować w okresie jesienno-zimowym. 🙂

  Anti Acne

  Pierwszy z nich bazuje na aktywnej substancji, jaką jest pochodna kwasu salicylowego (Capryloyl Salicyl Acid). Głównym jego celem jest zredukowanie trądziku zapalnego. Składnik aktywny preparatu eliminuje bakterie Propionibacterium acnes, które odpowiadają za powstawanie zmian ropnych, stąd właśnie jego działanie antybakteryjne. Dodatkowo hamuje nadprodukcję sebum, ponieważ zaaplikowany na skórę przenika przez warstwę łojową, docierając aż do mieszków włosowych. Preparat ten znajdzie również zastosowanie w redukcji zmarszczek, nawet tych głębokich, oraz blizn, które często są powikłaniem po przebytym już trądziku. Jak widzisz, kwas salicylowy ma różnorodne właściwości, ale od razu uprzedzę, że nie jest to kwas, który sprawdzi się u każdego. Polecany jest osobom ze skórą tłustą, mieszaną i “oporną”. Przy skórach suchych, wrażliwych czy naczyniowych może być zbyt agresywny.

  Pyruvic Peel – kwas pirogronowy

  Pyruvic Peel, czyli nic innego jak kwas pirogronowy. Kolejny z kwasów, który idealnie sprawdzi się u osób ze skórą trądzikową, ponieważ wykazuje działanie antybakteryjne, znacznie obniżając pH skóry, dzięki czemu wpłynie na poprawę skóry tłustej i zanieczyszczonej. Co ciekawe jest to jedyny kwas w naszej ofercie głównie celujący w problem zaskórników, z którym niestety wielu z nas się zmaga. Zaskórniki są to wykwity, które powstały na skutek zablokowania gruczołów łojowych. Poza tym Pyruvic Peel normalizuje wydzielanie sebum oraz zmniejsza widoczność przebarwień i zmarszczek mimicznych.

  Lightening Peel – kwas mlekowy

  Jest to kwas oparty na aktywnej substancji, jaką jest kwas mlekowy. Tak jak nazwa mówi, “Lightening”, czyli produkt, który pomaga rozjaśnić zmiany barwnikowe, wyrównując przy tym koloryt. Ten rodzaj kwasu bardzo dobrze sprawdza się podczas pielęgnacji skóry z przebarwieniami. Poprawia stan pigmentacji skóry, poprzez bezpośrednie hamowanie syntezy melanin w melanocytach. Wpływa pozytywnie na cienie i drobne zmarszczki pod oczami. Peeling ten świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie do terapii przeciwtrądzikowej serią Anti Acne, o której wspominałam wyżej, ponieważ kwas mlekowy dodatkowo wykazuje właściwości pielęgnujące cebulki włosowe i oczyszczające mieszki oraz likwiduje bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku.

  Anti Age – kwas glikolowy

  Głównym składnikiem produktów Anti Age jest kwas glikolowy. Cechuje się tym, że posiada małą cząsteczkę, co powoduje, że ma zdolność przenikania do głębszych partii naskórka. Przede wszystkim przeznaczony jest do niwelowania skutków starzenia się skóry. Wykazuje szerokie zastosowanie przy redukcji zmarszczek, przebarwień, blizn potrądzikowych i przy zaburzeniach rogowacenia. Stymuluje też odnowę komórkową i regenerację skóry właściwej poprzez pobudzanie aktywności fibroblastów.

  Odczucia kwasów na skórze

  Podczas zabiegu może wystąpić charakterystyczne dla kwasów szczypanie bądź pieczenie skóry. Jest to całkowicie normalne i nie powinno budzić żadnych obaw czy wątpliwości. Nieprzyjemne uczucie zniknie w momencie zmycia i zneutralizowania preparatu ze skóry. Oczywiście, jeżeli odczucia są mocno nieprzyjemne, poinformuj kosmetologa wykonującego zabieg.

  Ilość, częstotliwość zabiegów, jakie efekty daje eksfoliacja kwasami?

  Rekomendowana ilość to 4 do 6 zabiegów z częstotliwością co 7-21 dni. Jest to bardzo indywidualna kwestia – zależy między innymi od problemu skórnego, czasu aplikacji oraz użytych produktów podczas danej procedury. Efekt często pojawia się już po pierwszym zabiegu. Zabiegi z kwasami wykazują się ogromną skutecznością, natomiast ważna jest przy tym systematyczność podczas cyklu zabiegów dla uzyskania dłuższych i jeszcze bardziej spektakularnych efektów.

  Procedura zabiegowa eksfoliacji kwasami

  Przeciwwskazania do zabiegu kwasami na twarz

  Wskazania do zabiegu z wykorzystaniem kwasów

  Zalecenia po zabiegu kwasami

  ✓ Chroń skórę przed promieniowaniem słonecznym – SPF 50!
  ✓ Przez cały czas złuszczania (jeśli takie wystąpi) stosuj jedynie delikatne preparaty myjące, kremy.
  ✓ Nie stosuj peelingów ziarnistych, enzymatycznych ani żadnych myjek, szorstkich gąbek, rękawic mechanicznie złuszczających naskórek.
  ✓ Wymień poszewkę na pościel na świeżą.
  ✓ Jeśli masz możliwość, nie nakładaj makijażu tego samego dnia.
  ✓ Unikaj kontaktu z gorącym powietrzem (para ze zmywarki, para z żelazka, para podczas gotowania, para z piekarnika itp.).
  ✓ Zrezygnuj z basenu, siłowni, sauny, łaźni parowych oraz tym podobnych zabiegów – max 2 dni.
  ✓ Nie bierz gorącego prysznica/ gorącej kąpieli w wannie.
  ✓ Okolicę poddaną zabiegowi zmywaj jedynie letnią wodą. Wycieraj skórę poddaną zabiegowi świeżym, czystym, wyprasowanym, miękkim ręcznikiem.

  Podobał Ci się ten wpis?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments