Oczyszczanie wodorowe – Cosibella Corner

0 0 3 min
Oczyszczanie wodorowe – Cosibella Corner
Cosibella Corner
0 0 3 min

Spis treści

  Twoja skóra jest zanieczyszczona i skłonna do zaskórników? Potrzebujesz szybkiej rewitalizacji? W dzisiejszym wpisie przedstawię Ci zabieg – wodorowe oczyszczanie twarzy, który łączy w sobie działanie oczyszczające, nawilżające oraz anty-aging. Wspomaga wyrównanie kolorytu skóry, a także zwiększa absorbcję substancji aktywnych. Oczyszczanie wodorowe walczy także z oznakami starzenia, unieszkodliwiając wolne rodniki. Oczyszczanie wodorowe twarzy składa się z kilku etapów, które dobierane są przez kosmetologa w zależności od potrzeb Twojej skóry.

  Czym jest oczyszczanie wodorowe?

  Oczyszczanie wodorowe jest to zabieg, który skierowany jest skórom borykającym się z zaskórnikami, czyli wykwitami, które powstały na skutek zablokowania gruczołów łojowych. Skuteczna i nieinwazyjna procedura pozwala na oczyszczenie głębszych warstw skóry i zminimalizowanie oznak starzenia. Pomaga także złuszczać martwy naskórek, wspomaga wyrównanie kolorytu skóry, a także neutralizuje wolne rodniki, poprzez rozprowadzenie antyoksydantów na obszarze zabiegowym. Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy zapewnia szybkie efekty i nie wymaga czasu rekonwalescencji. Zabieg jest w pełni bezpieczny, możemy wykonywać go zarówno zimą jak i latem, dzięki czemu możesz cieszyć się z jego dobroczynnego działania cały rok.

  Na czym polega zabieg oczyszczania wodorowego?

  Zabieg ten polega na wprowadzaniu w głąb skóry, za pomocą zwiększonego ciśnienia, mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru. Podczas zabiegu następuje dogłębne oczyszczenie skóry oraz zwiększone przenikanie substancji aktywnych z produktów, które zostaną użyte podczas zabiegu. Dodatkowo zmniejsza obrzęki i poprawia napięcie skóry. Terapia wykorzystująca cząsteczki wodoru wzmacnia ściany naczyń włosowatych, w związku z tym może być przeprowadzona u osób z cerą naczyniową oraz wrażliwą.

  Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu możemy podczas zabiegu użyć peelingu chemicznego. Kwasy rozluźniają połączenia międzykomórkowe, dzięki czemu wnikają w głębsze warstwy skóry. O tym, jaki konkretnie preparat wykorzystamy podczas zabiegu, decyduje kosmetolog, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby skóry klienta.

  Oczyszczanie wodorowe jako zabieg spowalniający proces starzenia

  Procedura zabiegowa pozwala nie tylko dogłębnie oczyścić skórę, ale dodatkowo pozwala na zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się skóry. Dzięki niewielkim rozmiarom pierwiastka i małej masie może on zostać wprowadzony do jej głębokich warstw. Tam następuje eliminacja wolnych rodników, czyli reaktywnych form tlenu. Gdy wolne rodniki występują w nadmiarze, mogą wywołać stres oksydacyjny, który na skórze objawia się poprzez pogłębienie zmarszczek czy też brak elastyczności. Wprowadzenie antyoksydantów w głąb skóry pozwala na zredukowanie szkodliwego działania wolnych rodników, a tym samym prowadzi do poprawy elastyczności skóry.

  Dla kogo jest wodorowe oczyszczanie twarzy?

  Procedura ta jako zabieg pielęgnacyjny polecana jest dla każdego, bez względu na płeć czy wiek. Oczyszczanie wodorowe sprawdzi się idealnie przy skórach z zaskórnikami otwartymi oraz zamkniętymi – nie wykonujemy go przy aktywnych stanach zapalnych.

  Efekty zabiegu

  Wskazania do oczyszczania wodorowego

  Przeciwwskazania do oczyszczania wodorowego twarzy

  Skóra po zabiegu nie wymaga rekonwalescencji.

  Zalecana ilość oraz częstotliwość zabiegów oczyszczania wodorowego

  Rekomendowana ilość to od 3 do 6 zabiegów z częstotliwością co 2-4 tygodnie w zależności od stanu skóry i zaawansowania problemu.

  Podobał Ci się ten wpis?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments