Stymulatory tkankowe w Cosibella Corner

0 0 3 min
Stymulatory tkankowe w Cosibella Corner
Cosibella Corner
0 0 3 min

Spis treści

  Stymulatory tkankowe to jedno z najbardziej rewolucyjnych odkryć w dziedzinie kosmetologii, które pozwala na skuteczne i bezpieczne odmładzanie skóry!

  Stymulatory są coraz bardziej popularne. Stosujemy je w celu odbudowy struktury skóry. Proces odbywa się dzięki stymulacji komórek skóry, elastyny i kolagenu. Co ważne, daje on w pełni naturalne efekty, w postaci poprawy jędrności, jakości i gęstości skóry.

  Czym są stymulatory tkankowe?

  Celem zabiegu jest odnowa i biorestrukturyzacja skóry. W tym celu stymuluje się fibroblasty do produkcji białek odpowiedzialnych za gęstość i jędrność skóry (kolagen i elastyna). Zadaniem stymulatorów jest odbudowa starzejącej się skóry. Po zabiegu skóra twarz odzyskuje promienny, młody wygląd, a zmarszczki i przebarwienia stają się mniej widoczne. Co ważne, preparat działa na wielu płaszczyznach skóry, dzięki czemu jest w stanie dotrzeć zawsze do danego problemu.

  Na czym polega zabieg?

  Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych polega na iniekcyjnym wprowadzeniu odpowiedniego preparatu w głąb skóry. Zabieg zwykle przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub przy użyciu znieczulających kremów, aby zminimalizować ból. Mimo że stymulatory tkankowe są inwazyjne, ból podczas zabiegu jest zazwyczaj niewielki, a klienci często porównują go do ukłucia igłą.

  Współczesne stymulatory tkankowe to skuteczne, bezpieczne i długotrwałe rozwiązanie w dziedzinie odmładzania skóry. Dobierając odpowiedni preparat do naszych potrzeb, zyskujemy promienną, jędrną i młodą cerę. Ważne jest jednak, aby pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry przed i po zabiegu oraz regularnym przeprowadzaniu zabiegów podtrzymujących, aby utrzymać uzyskane efekty na dłużej.

  Jak często stosować stymulatory tkankowe?

  Seria zabiegów stymulatorami tkankowymi zależy od stanu i kondycji skóry. Zazwyczaj są to 2-4 zabiegi co 4 tygodni. Pierwsze efekty zaczynają być widoczne już po 1-2 tygodniach od rozpoczęcia zabiegu. Efekt całkowitej serii zabiegów utrzymuje się przez ok. 12-16 miesięcy. Po upływie tego czasu można wykonywać 1 zabieg na kwartał celem podtrzymania efektów.

  Komu poleca się stymulatory tkankowe?

  Stymulatory tkankowe polecane są zwłaszcza dla osób, u których widoczne są oznaki starzenia się skóry, np. widoczne zmarszczki, utrata jędrności, kurze łapki. Zabieg zaleca się także w przypadku suchej, poszarzałej skóry, zaburzonego owalu twarzy lub widocznej bruzdy nosowo-wargowej. Pomaga on także radzić sobie z takimi problemami jak przebarwienia skóry i cienie pod oczami. Stymulatory tkankowe wykorzystuje się także profilaktycznie, celem opóźnienia procesu starzenia się skóry.

  Czy stymulatory tkankowe są bezpieczne?

  Stosowane w zabiegach substancje są całkowicie biokompatybilne. Oznacza to, że nie są potrzebne próby alergiczne. Po zabiegu mogą pojawić się drobne siniaki i obrzęk, ale szybko znikną (maksymalnie 72 h). Zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych są bezpieczne i nie powodują żadnych powikłań.

  Na jakich preparatach pracujemy?

  Nucleofill Strong i Nucleofill Soft Eyes Plus – to seria preparatów do odnowy i bioresktukturyzacji skóry opierającej się na liftingu, działaniu antyoksydacyjnemu oraz nawilżeniu warstw skóry. Działanie polinukleotydów opiera się na trzech mechanizmach:

  Ejal40 – to włoski preparat z nieusieciowanym kwasem hialuronowym rekomendowany dla cery wiotkiej, odwodnionej, przesuszonej, narażonej na promieniowanie UV i działanie klimatyzacji, skóry z rozstępami, przebarwieniami. 

  Odbudowana zostaje podstawowa struktura macierzy pozakomórkowej ECM (Extra Cellular Matrix), przygotowane zostaje środowisko dla nowo powstających elementów budulcowych skóry oraz zwiększa się naturalna zdolność fibroblastów do produkcji kolagenu (odbudowa podstawowej struktury macierzy pozakomórkowej). 

  Preparat zawiera czysty nieusieciowany kwas hialuronowy bez żadnych dodatków i chemicznych wzmacniaczy, dzięki czemu jest bezpieczny. 

  Lumi Eyes – to nowoczesny stymulator tkankowy dedykowany do zabiegów mezoterapii okolic oczu i doliny łez. Preparat odbudowuje uszkodzenia skóry właściwej za pomocą polinukleotydów, które wykazują działanie regenerujące. 

  Efektem zastosowania Lumi Eyes jest intensywnie nawilżona i odmłodzona skóra bez objawów zmęczenia i zasinienia.

  Zalecana ilość i częstotliwość

  Seria zabiegów stymulatorami tkankowymi zależy od stanu i kondycji skóry. Zazwyczaj są to 2-4 zabiegi co ok. 2-4 tygodni. Pierwsze efekty zaczynają być widoczne już po 1-2 tygodniach od rozpoczęcia zabiegu. Efekt całkowitej serii zabiegów utrzymuje się przez ok. 12-16 miesięcy. Po upływie tego czasu można wykonywać 1 zabieg na kwartał celem podtrzymania efektów.

  Masz pytania odnośnie zabiegów i pielęgnacji? Skorzystaj z Konsultacji Kosmetologicznej, skontaktuj się z nami na Facebooku i Instagramie lub dzwoń na nr 226022832.

  Podobał Ci się ten wpis?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments