Wywiad z edukatorką marki Paula’s Choice

8 0 4 min
Wywiad z edukatorką marki Paula’s Choice
Paula's Choice
8 0 4 min

Spis treści

  W związku z tym, że luty 2024 jest miesiącem marki Paula’s Choice w Cosibelli, specjalnie dla naszych czytelników przeprowadziliśmy wywiad z Heather Wish, edukatorką marki. Odpowiedziała ona na pytania zadane przez obserwatorów na naszym Instagramie. Czytaj więc dalej, by zapoznać się głębiej z marką Paula’s Choice i poradami kosmetologicznymi dotyczącymi aplikacji produktów. Nie zapomnij też sprawdzić naszej strony – znajdziesz tam wszystkie kosmetyki marki.

  Jakie są główne wartości Paula’s Choice?

  Heather Wish: Jesteśmy marką opierającą się na nauce, co oznacza, że każdy pojedynczy składnik, którego używamy, jest poparty badaniami naukowymi, by pokazać ci, dlaczego i w jaki sposób oddziałuje na skórę. Od dnia, w którym Paula stworzyła markę w 1995 roku, stosujemy tylko substancje, których twoja skóra potrzebuje, rezygnując z tego, co jest jej zbędne. Wykluczamy składniki potencjalnie drażniące dla skóry, co mogłoby negatywnie wpłynąć na jej stan. Obecnie świat beauty jest pełen dezinformacji – my jako marka naprawdę próbujemy przebić się przez hałas, ułatwić zrozumienie, edukować, aby dzięki tym informacjom udało ci się podejmować najlepsze decyzje dla swojej skóry.

  Paula’s Choice ma bogate portfolio produktów. Co poleciłabym nowicjuszowi szukającemu u nas kosmetyków?

  Przede wszystkim, zalecałabym dokładne przyjrzenie się własnemu typowi skóry i problemom, z którymi się borykasz. Nie skupiaj się na tym, co jest popularne w branży beauty. Zamiast tego sięgaj po produkty dostosowane do potrzeb twojej cery. Po drugie, jeśli wprowadzasz do swojej rutyny pielęgnacyjnej nowy kosmetyk, zwłaszcza zawierający składniki aktywne, rób to stopniowo, by dać swojej skórze szansę na przyzwyczajenie się do nich.

  Jakie błędy pielęgnacyjne najczęściej zdarzają się osobom zaczynającym swoją przygodę w świecie beauty?

  Moim zdaniem są dwa najczęściej powtarzające się błędy. Po pierwsze – brak regularnego stosowania kremów z filtrem. Szacuje się, że około 90% przedwczesnego starzenia się skóry i innych problemów z cerą jest skutkiem uszkodzeń spowodowanych przez słońce. Aplikuj więc krem z filtrem UV codziennie. W przeciwnym razie bezcelowe jest kupowanie produktów pielęgnacyjnych.

  Drugi błąd popełniany przez wiele osób, w dodatku co raz częściej, to nadużywanie składników aktywnych popularyzowanych w mediach społecznościowych. Najpierw przyjrzyj się swojemu typowi cery i problemom z nim związanym oraz zastanów się nad wyborem substancji aktywnych i zdecyduj czy są dla ciebie odpowiednie.

  Jak wypada nowy produkt z AHA do w porównaniu do viralowego złuszczającego płynu z BHA?

  Po pierwsze, kwas BHA wnika głębiej w skórę, dzięki czemu skutecznie oczyszcza pory. Jeśli masz skłonność do zatkanych porów i stanów zapalnych, kwas BHA będzie lepszym wyborem dla twojego rodzaju cery. Jednak jeśli chodzi o wierzchnią warstwę skóry oraz widoczne przebarwienia i suche skórki lub gdy masz lekko wrażliwą cerę, kwasy AHA (migdałowy i mlekowy) pomogą ci w poprawie stanu i jej odnowie.

  Jeśli zmagasz się ze stanami zapalnymi, ale chcesz także wypróbować nowość z AHA, to tak, możesz ich używać razem, ale wprowadzaj je bardzo powoli. W przypadku, gdy twoja twarz jest przystosowana do aplikacji płynu z kwasem BHA kilka razy w tygodniu, stosuj eksfoliant z AHA w dni, w których nie korzystasz z wcześniej wspomnianego produktu. Nie polecałabym łączenia ich w tej samej rutynie pielęgnacyjnej. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą aplikować jeden kosmetyk rano, a drugi wieczorem, ale według mnie nie jest to najlepsza opcja dla wszystkich.

  W jaki sposób zmywać krem z filtrem i jakie są argumenty za codziennym jego stosowaniem, by zachęcić do tego sceptycznie nastawionych?

  Jak powinno się go usuwać – poprzez dwuetapowe oczyszczanie na koniec dnia, zwłaszcza gdy reaplikujesz ochronę przeciwsłoneczną.

  Druga część pytania – argumenty za codziennym stosowaniem SPF. Promieniowanie ultrafioletowe to największy czynnik rakotwórczy, co oznacza, że jeśli cokolwiek statystycznie ma spowodować raka skóry, to przyczyni się do tego właśnie słońce. Stosowanie szerokopasmowej ochrony przeciwsłonecznej, która chroni przed promieniowaniem UVA i UVB będzie chronić twoją skórę przed tym negatywnym działaniem. Po drugie, około 90% przedwczesnego starzenia się skóry spowodowane jest również promieniami słonecznymi. Jeśli to nie jest dla ciebie wystarczający argument, to przekonujące może być ryzyko wystąpienia raka skóry. Rozważ obie opcje i jeśli to nie przekona kogoś do codziennej aplikacji kremów z filtrem, to nie wiem, co mogłoby pomóc.

  Czy wystarczy stosować SPF 30? A może należy sięgać po SPF 50 lub coś bardziej intensywnego? Kiedy trzeba go stosować?

  Tak naprawdę, przez większość dni SPF 30 całkowicie wystarczy, o ile jest to filtr szerokopasmowy, co oznacza, że chroni przed promieniowaniem UVA i UVB. To one są odpowiedzialne za starzenie się skóry oraz oparzenia. Różnica w stopniu ochrony między SPF 30 a SPF 50 właściwie nie jest duża. Tak długo, jak podczas przebywania na słońcu reaplikujesz ochronę przeciwsłoneczną co najmniej co 2 godziny, wszystko powinno być w porządku i nie musisz używać bardziej intensywnego SPFu.

  Jak chronić skórę podczas stosowania produktów ze składnikami aktywnymi?

  Po pierwsze, stosowanie aktywnych substancji nie zawsze łączy się z uszkodzeniem bariery twojej skóry. Przy prawidłowym stosowaniu, żaden aktywny składnik nie powinien jej uszkodzić. Najważniejsza kwestią przy korzystaniu z kosmetyków je zawierających, to stopniowe ich wprowadzanie do swojej pielęgnacji, aby twoja cera budowała odporność na nie.

  W przypadku jakiegokolwiek składnika aktywnego zacznij od stosowania go około trzy razy w tygodniu i stopniowo zwiększaj częstotliwość. Jeśli planujesz dołączyć inną substancję aktywną, wprowadzaj ją stopniowo i powoli wraz z pozostałymi – to powinno być w porządku. Jeżeli sięgasz po retinol lub coś podobnego, możesz na początku nałożyć głęboko nawilżające serum, następnie retinol, a później intensywnie odżywczy krem, aby domknąć nawilżenie.

  Tak naprawdę korzystanie z aktywnych składników nie oznacza automatycznie konieczności dbania o barierę. Przy prawidłowej aplikacji twój płaszcz ochronny skóry będzie się miał dobrze.

  Co sprawia, że produkty Paula’s Choice są tak wyjątkowe i warto je kupić?

  Najważniejszą rzeczą jest to, że w produktach Paula’s Choice nie używamy żadnych drażniących składników, olejków eterycznych, substancji zapachowych, mentolu, mięty pieprzowej, cytrusów. Wszystkie te rzeczy, które w wyniku szczegółowych badań wykazały drażniące efekty dla skóry nie znajdą się w żadnym z naszych produktów. Nasze kosmetyki zawsze dają efekty, a kiedy już znajdziesz te odpowiednie dla swojego typu cery, nie będziesz już szukać dalej.

  W każdym naszym produkcie używamy wielu składników, przeciwutleniaczy, składników uzupełniających i regenerujących. Niezależnie od tego, jaki kosmetyk kupisz, na pewno zadbasz o całościowy stan zdrowia swojej skóry oraz zwalczysz konkretny problem, do którego ten produkt jest przeznaczony.

  Wywiad znajdziesz również na naszych mediach społecznościowych. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie marki Paula’s Choice lub doboru produktów, zachęcam do kontaktu z kosmetologiem przez nasz formularz kosmetologiczny. Możesz również pisać do nas na facebooku (cosibellapl), instagramie (cosibella.pl) lub dzwonić na nr 226022832.

  Podobał Ci się ten wpis?

  lubię 8
  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments