SkinTra i Las na zawsze – dzięki Wam posadziliśmy kawałek lasu!

2 0 2 min
SkinTra i Las na zawsze – dzięki Wam posadziliśmy kawałek lasu!
Marki
2 0 2 min

Spis treści

  Nie wiem, czy wiesz, ale to dzięki Tobie mogliśmy zasadzić kawałek lasu! Zapytasz: jak to możliwe? Już tłumaczę! Jest to możliwe poprzez współpracę naszej marki SkinTry z fundacją Las na Zawsze. Oznacza to, że kupując kosmetyki SkinTry przyczyniasz się do sadzenia nowych lasów.

  Robimy to również dla Ciebie!

  I oczywiście dla nas, dla każdego człowieka, żeby żyło się lepiej. Drzewa pełnią ogromną funkcję w środowisku, m.in. dostarczają nam niewiarygodne ilości tlenu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Czy wiesz, że każdy zakupiony kosmetyk SkinTry, to 0,5 m2 nowo zasadzonego lasu?

  Las

  Jak działa fundacja Las na Zawsze?

  Fundacja sadzi lasy przy wsparciu firm, patronów, osób prywatnych, które chcą dołożyć cegiełkę do poprawy ekosystemu Naszej Planety. Jest kilka podstawowych elementów, którymi się kierują:
  • Inicjowanie procesów lasotwórczych i gwarantowanie im warunków do wzrostu. Ziemia, na której sadzą, jest prawnie zabezpieczona, aby las, który tam stanie, faktycznie był na zawsze.
  • Dbanie o bioróżnorodność zasadzonego lasu. Ważne jest, aby wśród gatunków znajdowały się drzewa głównie liściaste, krzewy, a także rosliny runa leśnego. Sprawia to, że lasy są bardziej odporne na warunku środowiska.
  • Mniejsza ilość sadzonek na hektar, niż w standardowym typie sadzenia pozwala na większy rozrost koron drzew, a także silnego systemu korzeniowego. Dzięki temu drzewa są stabilne, dają więcej cienia i rosną w zróżnicowany sposób.

  Las1

  Sadzenie lasów wraz z ochotnikami

  Cosibella, jako jedna z firm-przyjaciół fundacji Las na Zawsze otrzymała możliwość zasadzenia fragmentu lasu. A to wszystko dzięki Wam, Waszym zakupom i wspieraniu naszej marki SkinTra 🙂 Można powiedzieć, że jako klienci i wierni fani kosmetyków SkinTry, macie swój kawałek zieleni! Cosibellowy las znajduje się w miejscowości Kramówka w województwie podlaskim.

  Las2

  Co dalej z lasem?

  Fundacja nie pozostawia lasu samemu sobie. Nieustannie dba o jego rozwój, monitoruje wzrost drzew i krzewów, a nawet umożliwia ptakom znalezienie sobie spokojnego miejsca do bytowania. Pracownicy fundacji układają gałęzie w wysokie stosy, które umożliwiają ptakom znaleźć w nich odpoczynek, a także roznosić nasiona, co pozwala na dalszy i bardziej różnorodny rozwój lasu.

  Mam nadzieję, że jesteś dumna/y ze swojego wkładu w zasadzenie lasu, a tym samym zapobieganie zmianom klimatu! Jeżeli chcesz wesprzeć naszą misję, a może nawet zasadzić kolejny fragment lasu, wybierz kosmetyk od SkinTry i ciesz się zarówno wypielęgnowaną skórą, jak i swoim ekologicznym podejściem do pielęgnacji!

  Podobał Ci się ten wpis?

  lubię 2
  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments