Samoopalacz to łatwy i szybki sposób na uzyskanie efektu opalonej skóry bez narażania się na szkodliwe działanie promieniowania UV. Mimo jego zalet czasami zdarza się, że efekt nie jest zadowalający. Nierównomierna aplikacja, plamy, smugi czy po prostu chęć powrotu do naturalnego koloru skóry mogą skłonić do próby usunięcia produktu. W tym wpisie dowiesz się, jak skutecznie i szybko zmyć samoopalacz.
Choć samoopalacz może dać piękny efekt opalonej skóry, zdarza się, że trzeba go zmyć i zaaplikować na nowo. Do najczęstszych powodów zalicza się:
Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące tego jak zmyć samoopalacz ze skóry na różnych obszarach z użyciem wybranych kosmetyków i akcesorium.
Zastanawiasz się, jak szybko zmyć samoopalacz z dłoni? Spieszę z pomocą. Na dłoniach najczęściej pojawiają się plamy. Aby usunąć plamy, zastosuj peeling, albo przeznaczony do tego produkt. Wybierz swój ulubiony peeling do ciała, masuj przez kilka minut i spłucz. W przypadku specjalnego zmywacza do opalenizny nanieś produkt na dłonie, masuj przez kilka minut, a kolejno spłucz wodą.
Paznokcie również mogą ucierpieć od samoopalacza. W ich przypadku najlepiej sprawdzi się zmywacz. Nałóż niewielką ilość zmywacza Azure Tan na paznokcie, delikatnie masuj, a następnie spłucz wodą. Produkt skutecznie usuwa plamy i nawilża skórę wokół paznokci.
Ten produkt w ekspresowy sposób pomaga pozbyć się niechcianej, sztucznej opalenizny. Zawiera kwas glikolowy, który złuszcza martwy naskórek i pozostawia przyjemnie wygładzoną skórę, a także nawilżający sok z aloesu i regenerującą witaminę E. Najlepsze efekty osiąga w połączeniu z rękawicą złuszczającą.
Skóra twarzy jest wrażliwsza, niż skóra na ciele, dlatego warto stosować delikatniejsze metody. Tutaj dobrze sprawdzi się peeling enzymatyczny. Nałóż go na oczyszczoną i osuszoną twarz, pozostaw na czas określony przez producenta i spłucz letnią wodą. Następnie użyj kremu nawilżającego.
Ręce mogą wymagać nieco intensywniejszych metod. Tutaj najlepiej sprawdzi się peeling, albo rękawica złuszczająca. Wykonaj peeling standardowo, wykonując okrężne ruchy, a następnie wykonaj masaż zmoczoną rękawicą.
Ten peeling zawiera kwas glikolowy i salicylowy, które skutecznie usuwają samoopalacz ze skóry. Świetnie złuszcza, wygładza i rozświetla skórę. W składzie posiada również sok z aloesu o działaniu nawilżającym. Dodatkowo ma obłędny, słodki zapach.
Nogi, podobno jak ręce wymagają intensywnego działania. To też duża powierzchnia, dlatego również najlepiej sprawdzi się peeling. Możesz użyć klasycznego peelingu albo rękawicy peelingującej. Wystarczy, że namoczysz rękawicę podczas prysznica i wykonasz nią masaż kolistymi ruchami. Możesz połączyć peeling i rękawice – efekt będzie jeszcze lepszy. Po prostu nałóż peeling na rękawicę i wykonaj masaż. Jeśli plamy są uporczywe, powtórz proces.
Ta rękawica jest świetna zarówno do stosowania solo, jak i w połączeniu z peelingiem oraz zmywaczem. Skutecznie usuwa martwy naskórek i opaleniznę w sposób mechaniczny. Dzięki elastycznemu paskowi bardzo dobrze utrzymuje się na nadgarstku i nie ślizga. Sprawdzi się nie tylko do usunięcia opalenizny, ale też do przygotowania skóry pod aplikację samoopalacza.
Po usunięciu samoopalacza skóra może być lekko podrażniona. Zadbaj wtedy, aby zapewnić jej regenerację i nawilżenie. Stosuj balsamy, mleczka do ciała oraz kremy do twarzy wzbogacone o składniki, takie jak wąkrota azjatycka, oleje, kwas hialuronowy oraz ceramidy.
To wszystkie wskazówki, które dla Ciebie przygotowałam. Mam nadzieję, że pomogą Ci pozbyć się samoopalacza w łatwy i delikatny dla skóry sposób. Zobacz też wpisy o najważniejszych informacjach dotyczących produktów samoopalających napisanego przez Igę oraz polecanych do tego kosmetykach stworzonego przez Natalię.
A jeśli potrzebujesz porady w kwestii pielęgnacji, skontaktuj się z kosmetologiem przez nasz formularz kosmetologiczny. Możesz również pisać do nas na Facebooku i Instagramie lub dzwoń na nr 226022832.
Podobał Ci się ten wpis?