Ekologiczne podsumowanie 2022! Co zrobiliśmy dla planety w poprzednim roku?

0 0 2 min
Ekologiczne podsumowanie 2022! Co zrobiliśmy dla planety w poprzednim roku?
Marki
0 0 2 min

Spis treści

  Jak wiesz, środowisko naturalne jest dla nas bardzo ważne. Na każdym kroku staramy się minimalizować nasz negatywny wpływ na jego stan, a w tym artykule dowiesz się, co dokładnie zrobiliśmy w 2022 roku. To małe podsumowanie wszystkiego, co związane z ekologią w Cosibelli.

  SKINTRA & LAS NA ZAWSZE

  To właśnie z Lasem Na Zawsze współpracujemy najdłużej, z czego jesteśmy bardzo dumni! Nasza marka własna SkinTra miała dbać nie tylko o Ciebie i Twoją skórę, ale także o środowisko. Dlatego podjęliśmy się trudnego zadania – oddawania Matce Naturze obszarów, które zostały jej odebrane. Jak to robimy? To proste! Każdy kupiony przez Ciebie produkt to 0,5m2 posadzonego lasu z Fundacją. Wierzymy, że to najlepszy sposób na walkę ze zmianami klimatu oraz na przywracanie równowagi w ekosystemach. Lasy są doskonałym magazynem dwutlenku węgla, który jest głównym gazem cieplarnianym oraz zapobiegają suszom i erozji. Ale są ważne też dla nas, bo regulują ciśnienie i uspokajają, a dodatkowo są dobrym miejscem do spędzania wolnego czasu.

  W 2022 roku byliśmy na naszym pierwszym sadzeniu. To było niesamowite uczucie móc uczestniczyć w tym wydarzeniu, dlatego serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w następnych wspólnych sadzeniach z Fundacją. Lasy, które sadziliśmy znajdowały się w Kramkówce oraz w Borzykowej.

  Dzięki SkinTrze w 2022r. udało nam się posadzić 16 971 m2 lasów, a od początku naszej współpracy 26 182 m2.

  Dziękujemy, że wybierasz SkinTrę – bez Ciebie by się nie udało. Już w marcu ruszył kolejny sezon sadzeń, więc wkrótce poinformujemy Cię o kolejnych metrach kwadratowych oddanych naturze.

  PLASTIC BANK

  W oceanach znajduje się ponad 150 milionów ton plastiku, a co roku trafia do niego kolejne kilka milionów. To zagrożenie przede wszystkim dla zwierząt, dla których morza i oceny są domem. Postanowiliśmy pomóc i wesprzeć fundację działającą na rzecz ekosystemów wodnych – Plastic Bank. To organizacja, która zbiera plastik z plaż, zanim trafi on do wody. Plastic Bank działa w krajach rozwijających się – Tajlandii, Indonezji, Brazylii, Kamerunie, na Filipinach i Haiti. To współpraca z mieszkańcami tych krajów, którzy za zebrany plastik otrzymują kupony, które mogą być wykorzystane na zapewnienie podstawowych potrzeb. Dzięki temu poprawia się nie tylko stan środowiska naturalnego, ale także jakość życia mieszkańców. Ważne jest to, co dzieje się z tym plastikiem, ponieważ często to z jego przetwarzaniem jest największy problem. Po zebraniu plastik trafia do recyklingu i powstaje z niego granulat, co pozwala na ograniczenie jego produkcji. Korzystają z niego współpracujące z Plastic Bankiem firmy, które kupują powstały produkt i tworzą nowe opakowania.

  Dzięki Tobie w 2022r. zebraliśmy aż 173 373 plastikowe butelki z plaż! Każde złożone zamówienie to 1 plastikowa butelka zebrana i przekazana do recyklingu.

  OFFSET

  Nasze działania związane z ograniczeniem przedostawania się dwutlenku węgla do atmosfery rozpoczęły się w 2021 r. Postanowiliśmy policzyć nasz ślad węglowy i go zrównoważyć, dlatego na początku 2022 r. zoffsetowaliśmy naszą emisję za 2020 i 2021 r. – łącznie 117 ton! Ale jak to w ogóle działa? Można to porównać do ‘kupowania’ dwutlenku węgla. Aby zrównoważyć naszą emisję, kupiliśmy tyle CO2, ile wyprodukowaliśmy, wspierając zieloną elektrownię w Indiach we współpracy z Organizacją Narodów Zjednoczonych. Wytwarza ona energię z biomasy, a dokładnie z łusek ryżowych. Jest to metoda przyjazna dla środowiska, ponieważ nie wykorzystuje paliw kopalnych. Nasza wpłata wsparła to działanie i dzięki temu aż 117 ton CO2 nie przedostało się do środowiska. W tym roku również policzyliśmy naszą emisję i była ona zdecydowanie mniejsza niż w ubiegłym roku, ponieważ nasz magazyn korzysta z zielonej energii. Co więcej, zużywamy mniej energii dzięki wymianie tradycyjnego oświetlenia na ledowe. Dzięki temu średnia emisja na paczkę w 2022 r. zmniejszyła się o ⅓ w porównaniu z 2021. W tym roku również zrównoważymy naszą emisję – kolejne 52 tony CO2 nie zostanie wyemitowane do atmosfery dzięki naszej współpracy z ONZ.

  EKOLOGICZNE PACZKI

  To coś, co widzisz za każdym razem, gdy otrzymujesz od nas swoje zamówienie. Od samego początku kładliśmy szczególny nacisk na minimalizowanie plastiku i udało się! Nasza paczka zapakowana jest w karton, który pochodzi z recyklingu i nadaje się do ponownego przetworzenia, co w dużym stopniu ogranicza zużycie surowców. Stosujemy również papierową taśmę, dzięki czemu całość możesz wrzucić do niebieskiego kontenera na odpady. A co ze środkiem? Tu również nie znajdziesz żadnego plastiku, ponieważ Twoje zamówienie chroni skropak, a nie folia bąbelkowa. Skropak to ekologiczne wypełnienie, ponieważ zrobiony jest ze skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej, co sprawia, że jest w pełni biodegradowalny i kompostowalny. W naszej paczce znajdziesz również papierową karteczkę, która zawiera informację o prawidłowej metodzie postępowania z odpadami oraz ciekawostki dotyczące fundacji, z którymi współpracujemy. Potrzebujesz pomocy przy wyborze kosmetyków i stworzeniu swojej rutyny pielęgnacyjnej? Zgłoś się do nas na Konsultację Kosmetologiczną, a nasz kosmetolog sprawdzi składy Twoich kosmetyków i stworzy spersonalizowaną pielęgnację dopasowaną do potrzeb Twojej skóry.

  Skontaktuj się z nami również na Facebooku i Instagramie lub dzwoń na nr 226022832

  Podobał Ci się ten wpis?

  Możliwość komentowania została wyłączona.