Często spotykanym kolorem włosów jest tzw. mysi blond. Nie jest to ani jasny odcień, ani ciemny, nic więc dziwnego, że często korzystamy z pomocy fryzjerów, aby te włosy bardziej rozjaśnić. Trzeba jednak wiedzieć, że rozjaśnianie włosów wiąże się z ich bardziej złożoną pielęgnacją, jeżeli chcesz je utrzymać w dobrej kondycji, a także w ładnym odcieniu!
Ten nagłówek jest troszkę mylący 🙂 Oczywiście szamponów nie dobieramy do rodzaju włosów, a skóry głowy! Dlatego zastanów się, jak zachowuje się Twoja skóra głowy? Czy jest sucha, swędzi? A może się mocno przetłuszcza i czujesz, że powinnaś ją myć często? Od tego powinien zależeć wybór szamponu! Oprócz tego, jaka jest Twoja skóra głowy, warto zwrócić uwagę na rodzaj detergentów w szamponie. Mogą być to mocne detergenty, czyli np. SLS, SLES, lub delikatne, takie jak: Lauryl Glucoside czy Sodium Cocoamphoacetate. Moim ulubionym sposobem jest mycie włosów naprzemiennie delikatnym i mocniejszym szamponem. Kiedy czuje, że skóra głowy potrzebuje silniejszego oczyszczenia, sięgam po szampon zawierający mocniejsze detergenty, a kiedy wiem, że chce odświeżyć włosy, niekoniecznie mocno oczyścić skórę, wybieram delikatny szampon. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak wybrać szampon do włosów, przeczytaj wpis kosmetologów Cosibelli.
Mam kilka wskazówek, które również są istotne w pielęgnacji blond włosów! Woda, którą myjesz włosy, musi być letnia. Zbyt zimna, a także zbyt gorąca woda może sprawić, że włosy staną się suche, niemiłe w dotyku, będą się szybciej niszczyć i kruszyć. A jeżeli chodzi o aplikowanie szamponu, nałóż kroplę na dłonie, rozmasuj i dopiero taką pianę nanieś na skórę głowy. Zapomnij o nakładaniu szamponu bezpośrednio na skórę głowy, może to sprawić, że będą się plątać, a następnie poprzez intensywne tarcie będą się niszczyć. Są to małe zmiany, które pomogą w utrzymaniu blond włosów w dobrej kondycji przez długi czas!
Zawiera delikatne substancje myjące, więc nawet częste stosowanie nie powoduje przesuszenia i swędzenia skóry głowy. Mimo wszystko czuje, że moje włosy są dobrze oczyszczone! Tego typu szampon świetnie sprawdzi się u Ciebie, jeżeli Twoja skóra głowy się przetłuszcza, a jednak włosy bywają przesuszone. Zawiera ferment z bakteri Lactobacillus, niacynamid i kwas salicylowy, które regulują przetłuszczanie się skóry głowy. Szampon jest żelowy, bardzo dobrze się pieni, a dodatkowo pachnie świeżo. 🙂
Blond włosy, bardziej niż jakiekolwiek inne wymagają ciągłej pielęgnacji. Najważniejszym elementem pielęgnacji blond włosów jest stosowanie odżywki po każdym myciu. Włosy, tak samo jak skórę, powinniśmy chronić przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak np. wysoka temperatura. Włosy blond, zarówno farbowane jak i naturalne, mają bardziej porowatą strukturę, co powoduje, że są bardziej wrażliwe na temperaturę, puszą się pod wpływem wilgoci, a także niestety szybciej się niszczą.
Pielęgnację włosów blond warto oprzeć na równowadze PEH. Co oznacza, że należy zachować odpowiednie proporcje między odżywkami proteinowymi, emolientowymi i humektantowymi. Z mojego doświadczenia, włosy rozjaśnione lubią szczególnie proteiny, ze względu na zazwyczaj uszkodzoną strukturę włosa, którą proteiny „wypełniają”. W tym wpisie dowiesz się wszystkiego o równowadze PEH. Regularne stosowanie odżywek dopasowanych do porowatości jest podstawą pielęgnacji blond włosów.
Moją ulubioną odżywką, po której zastosowaniu moje rozjaśniane blond włosy stają się sypkie i gładkie, jest Anwen – Proteinowa Zielona Herbata. Jest odżywką do włosów o średniej porowatości, zawiera hydrolizowane proteiny z zielonego groszku i hydrolizowane proteiny pszenicy. Jeżeli chcesz sprawdzić swoją porowatość włosów, wykonaj test. Dopasujesz wtedy odżywkę do konkretnej porowatości, którą mają Twoje włosy. Niewątpliwą zaletą tej odżywki jest jej piękny zapach! Włosy rozjaśniane polubią się z tą odżywką 🙂
Chyba każda blondynka chce sprawić, aby żółty odcień włosów był zniwelowany. Stosuje się wtedy fioletowy szampon, odżywkę, maskę lub toner. Tipem kosmetolog Mai, która także ma rozjaśniane włosy blond, jest stosowanie właśnie Proteinowej Zielonej Herbaty od Anwen w dzień mycia włosów fioletowym szamponem! Często kosmetyki z fioletowym pigmentem mają właściwości wysuszające, a włosy stają się szorstkie, sztywne i nieprzyjemne. Zastosowanie proteinowej odżywki sprawi, że poprawisz ogólną kondycję włosów blond.
Maski są krokiem nieobowiązkowym, bo warto zostawić je na dłuższą chwilę na włosach. Nie są do stosowania po każdym myciu, raczej jako dodatek, raz na jakiś czas. Pielęgnacja blond włosów może łączyć ze sobą odżywcze maski z ochładzającymi żółty odcień produktami. Takim kosmetykiem jest np. Anwen – Cool Bananas – Maska ochładzająca kolor. Nie dość, że świetnie ochładza jasne włosy i zachowuje piękny odcień blondu, to jeszcze sprawia, że włosy są miekkie, gładkie i pełne blasku. Najlepiej robić taką maskę np. raz w tygodniu, pozwoli Ci to cieszyć się pięknym kolorem bez żółtego odcienia.
Regularne olejowanie włosów to coś, co jak nic innego regeneruje zniszczone, rozjaśnione włosy. Stosuj oleje, które są bezbarwne, aby nie powstały na Twoich włosach żółte refleksy. Moim pewniakiem jest np. olej ze słodkich migdałów, olej lniany. Stosuje go zazwyczaj na włosy, które nawilżam hydrolatem lub żelem aloesowym, następnie nakładam olej od ucha w dół. Po około 2 godzinach noszenia nakładam odżywkę i spłukuje olej. Później myje włosy jak zwykle. Po takiej kuracji włosy są lśniące, elastyczne i wyglądają bardzo zdrowo! Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o olejowaniu, zapraszam do wpisu. 🙂
Nie można zapominać o tym, że blond włosy są wrażliwe na temperaturę, taką jak prostowanie włosów czy kręcenie lokówką. Aby zachować je w dobrej kondycji, trzeba chronić je przed wysoką temperaturą np. środkami termoochronnymi. Termoochrona w przypadku rozjaśnianych włosów jest konieczna! Przy kolorze blond, dużo łatwiej o uszkodzenia.
Ciekawym produktem z tej kategorii jest Fanola – Krem Termoochronny do Włosów Blond. Doskonale chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, ogranicza ich elektryzowanie, włosy stają się gładkie i miękkie. Zawiera fioletowe pigmenty, dzięki czemu dba o blond włosy, neutralizując żółte refleksy. Krem sprawdzi się zarówno u osób z naturalnym kolorem włosów, jak i rozjaśnianym. Nawet jeżeli nie używasz lokówki, czy prostownicy, a korzystasz z suszarki, to koniecznie wypróbuj ten produkt!
Rekonstrukcja łodygi w ofercie salonu Cosibella Corner jest dodatkiem do dwóch zabiegów. Nie jest to oddzielna usługa. Wykonujemy ją przy zabiegu oczyszczająco-seboregulującym oraz przy zabiegu przeciw wypadaniu włosów. Rekonstrukcja ma na celu zamknięcie łuski oraz wygładzenie, nadanie połysku, blasku oraz sprężystości. Podczas zabiegu nakładana jest maska o podwójnym działaniu, która poprawia strukturę włosa. Zawiera wysokie stężenie składników stymulujących wzrost włosów: kofeinę, kapsaicynę, ekstrakt z drożdzy i adenozynę. Wysokie stężenie hydrolizowanej keratyny i witamin zapewnia szybką regenerację uszkodzonej struktury włosa. Odzyskują one blask, siłę i objętość. Za pomocą infuzji tlenowej wtłaczana jest również specjalna ampułka, która odbudowuje uszkodzenia we włosie. Adenozyny zawarte w nanosomach stymulują syntezę DNA, a także doskonale nawilżają włos. Dodatkowo na zakończenie zabiegu wykorzystywane jest serum, które ma za zadanie wygładzić łuskę włosa oraz zabezpieczyć go przez wpływem czynników zewnętrznych.
Przed pierwszym zabiegiem zawsze wykonywana jest konsultacja trychologiczna, która jest bardzo ważnym elementem jeżeli chodzi o zdrowie i kondycję włosów. Jej celem jest zdiagnozowanie oraz rozpoznanie przyczyn problemu zdrowotnego lub estetycznego związanego ze skórą głowy lub włosów. Polega na dobraniu optymalnej ścieżki terapii dla każdego klienta poprzez dokładny wywiad pogłębiony oraz badanie skóry głowy za pomocą trichskopu.
Zabieg, który ma na celu zahamowanie negatywnego procesu wypadania włosów i stymulowanie mikrokrążenia skóry głowy. Kuracja jest oparta na składnikach stymulujących wzrost włosów, zbadanych naukowo klinicznie o potwierdzonej skuteczności.
Kuracja, która przywraca równowagę skóry głowy oraz pomaga zredukować i zapobiegać uwalnianiu nadmiaru sebum na długi czas . Dodatkowo preparaty stosowane podczas zabiegu pomogą uporać się z uciążliwymi dolegliwościami jak np. łupież, stany zapalne czy też uczucie świądu.
W tym miejscu masz tak naprawdę wielki wybór! Pierwszym wyborem jest zazwyczaj fioletowy szampon, jest to rozwiązanie dobre, ale nie idealne. Często wysusza włosy, a ich mycie takim szamponem sprawia, że są splątane i tępe. Dlatego zawsze trzeba pamiętać o ich obowiązkowym odżywieniu po myciu ochładzającym kolor.
Mój ulubiony fioletowy szampon. Jest to silny produkt, dzięki któremu osiągniesz srebrny, chłodny odcień blondu. Takie rozwiązanie sprawdzi się, kiedy Twoje włosy mają żółte refleksy. Dopasuj szampon do koloru swoich włosów, a będziesz bardzo zadowolona z tego produktu! Pamiętaj, żeby zastosować rękawiczki, jeżeli nie chcesz mieć zafarbowanych na fioletowo dłoni. 🙂 Bardzo pomocne jest to, że produkt zawiera proteiny mleczne, które zapobiegają przesuszeniu włosów, które często występuje po zastosowaniu fioletowych szamponów. Żeby kolor nie wyszedł za mocny, albo nie zrobił się liliowy, polecam pozostawić szampon na MAKSYMALNIE 5 MINUT.
Świetny produkt, który przyda się do wykończenia fryzury, nadania jej pięknego połysku i zapachu. Zawiera olej arganowy, masło murumuru i masło shea, które silnie regenerują włósy i wygładzają je. Co ciekawe i nietypowe, jak na olejek na końcówki, ten akurat jest w sprayu! Co jest bardzo wygodną alternatywą. 🙂 Rozjaśniane włosy się z nim polubią! Zabezpieczy je przed uszkodzeniami, wyeliminuje puszenie się, a także sprawi, że będą się łatwo rozczesywać. A dodatkowo pachnie jak luksusowa wizyta u fryzjera!
Unikaj tych zachowań, jeżeli chcesz, aby Twoje blond włosy były zdrowe i lśniące!
Podobał Ci się ten wpis?