Asiatic Peel – Cosibella Corner

1 0 3 min
Asiatic Peel – Cosibella Corner
Cosibella Corner
1 0 3 min

Spis treści

  Ściągnięta, przesuszona, matowa skóra? Z takim uczuciem dyskomfortu chociaż raz każdy się spotkał. Skórę suchą cechuje to, że jest ona delikatna, napięta, szorstka i ma tendencje do nadmiernego złuszczania się. Dodatkowo bardzo łatwo ulega uszkodzeniom. Osoby z tym typem cery często skarżą się na pieczenie i swędzenie. W dzisiejszym wpisie przedstawię Ci idealny zabieg do tego typu cery.

  Asiatic Peel - Cosibella Corner

  Czym jest zabieg ASIATIC Peel?

  To wyjątkowy zabieg przeznaczony do skóry suchej i odwodnionej. Kluczowym składnikiem tej linii jest kwas azjatykowy, pozyskiwany z wąkroty azjatyckiej oraz kompilacja licznych składników o głębokiej sile nawilżającej i odżywczej, m.in. ekstrakt z drzewa Sacha Inchi, składniki NMF (naturalnego czynnika nawilżającego), inhibitor ceramidazy. Razem tworzą unikalne źródło, które zapewnia prawidłowe nawodnienie skóry, odbudowuje barierę naskórkową i wygładza zmarszczki, powstałe na skutek odwodnienia.

  Asiatic Peel – dla kogo?

  Przede wszystkim jest to jedyny zabieg na rynku z kwasem azjatykowym, który dedykowany jest skórze suchej i odwodnionej, pragnącej odbudować barierę naskórkową. Dodatkowo nie daje silnego efektu złuszczania i skóra po zabiegu nie wymaga kilkudniowej rekonwalescencji.

  Asiatic peel – efekty:

  Etapy zabiegu Asiatic Peel

  Zabieg składa się z 3 kroków zabiegowych o wyjątkowej sile penetracji i wysokim potencjale nawilżającym.

  KROK 1
  Peeling bazujący na kwasie azjatykowym oraz keratynazie (enzym proteolityczny). Składniki te w sposób kontrolowany złuszczają martwe komórki naskórka, nawilżają, wygładzają i zwiększają penetrację składników aktywnych aplikowanych w dalszym etapie zabiegu.

  KROK 2
  Skoncentrowane serum z kwasem azjatykowym i inhibitorem ceramidazy. Etap drugi długotrwale nawilża i przywraca komfort spierzchniętej skórze. Składniki aktywne odpowiadają za ograniczenie TEWL, czyli nic innego jak przeznaskórkowej utracie wody. Jest to proces naturalny, który zachodzi w Twojej skórze. Czasem może on postępować i prowadzić do niekorzystnych skutków. Może to być nadmierne wysuszenie skóry, jej wiotkość i nieestetyczny wygląd.

  KROK 3
  To wyjątkowa maska z wiskozy, którą aktywuje się specjalnym płynem zawierającym kwas azjatykowy, NMF oraz ekstrakt z drzewa Sacha Inchi, niezwykle bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Składniki maski z linii Asiatic Peel wspomagają regenerację bariery naskórka, powodują ograniczenie degradacji ceramidów w skórze, wygładzają zmarszczki wynikające z odwodnienia oraz zwiększają elastyczność skóry.

  Jak wygląda zabieg Asiatic Peel?

  Asiatic Peel – wskazania

  Asiatic Peel – przeciwwskazania

  Zalecana ilość oraz częstotliwość zabiegów

  Rekomendowana ilość to od 4 do 6 zabiegów z częstotliwością co 7-10 dni.

  Zalecenia po zabiegu ASIATIC PEEL

  Skóra po zabiegu nie wymaga kilkudniowej rekonwalescencji, natomiast warto pamiętać o kilku kwestiach:

  ✓ Zrezygnuj z bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz chroń się filtrem SPF50.
  ✓ Przez kilka najbliższych dni nie przegrzewaj ani wychładzaj skóry.
  ✓ Stosuj delikatne środki do mycia twarzy i zrezygnuj z silnych składników aktywnych, raczej postaw na dobre nawilżenie skóry.
  ✓ W dniu zabiegu zmień poszewkę na poduszkę.
  ✓ Odpuść sobie baseny, sauny i jacuzzi na kilka dni.

  Podobał Ci się ten wpis?

  lubię 1
  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments