Kolagen

Ilość produktów: 96

DZIAŁANIE

Kolagen odpowiada za jędrność i sprężystość skóry. Opóźnia proces starzenia i zapobiega przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek.

TYP SKÓRY

Najlepiej sprawdzi się stosowany na skórę suchą, wiotką i dojrzałą. Przy skórze młodszej będzie działał dodatkowo prewencyjnie i przeciwstarzeniowo.

CIEKAWOSTKA

Kolagen oraz kolagen morski występuje w INCI pod nazwą Collagen, Hydrolyzed Collagen, Atelocollagen, bądź Soluble Collagen i ma pochodzenie zwierzęce. Dla wegan alternatywą mogą być kompleksy składników odżywczych bogatych w aminokwasy.

Kolagen odgrywa dużą rolę w budowaniu tkanek naszej skóry. Z wiekiem niestety jego ilość w skórze właściwej maleje, co powoduje utratę jędrności i elastyczności, pojawienie się zmarszczek i zmianę owalu twarzy. Warto więc zadbać o systematyczne uzupełnianie jego niedoborów, m.in. za pomocą kosmetyków pielęgnacyjnych z jego zawartością.

Kolagen ma także bardzo pozytywne zastosowanie w pielęgnacji włosów. Nawilża, odżywia oraz wzmacnia włosy. Polecany jest szczególnie w pielęgnacji włosów suchych i łamliwych.

ilość produktów: 30/96
Kolagen to naturalnie występująca w ludzkich ciele substancja, nazywana “białkiem młodości”. W skórze jest od 70 do 85% kolagenu! Wraz z wiekiem jego ilość w tkankach jednak spada, a zdolność organizmu do produkowania go zostaje znacznie ograniczona, co odbija się na wyglądzie cery. Traci ona jędrność i elastyczność, staje się wiotka, zaczynają pojawiać się na niej zmarszczki, a co więcej - zaczyna ujawniać się cellulit. Skóra pozbawiona kolagenu jest też przesuszona, matowa i bywa szorstka, łatwiej też wpłynąć na nią niesprzyjającym czynnikom zewnętrznym. Remedium na ten problem stanowią kosmetyki z kolagenem, często odzwierzęcym, na przykład rybim. Weganie mogą sięgnąć po specjalne kompleksy aminokwasów, które mają podobne działanie do kolagenu.

Kosmetyki z kolagenem, które pozwolą Ci zatrzymać młodość na dłużej!

Kosmetyki z kolagenem polecane są do wszystkich typów cer. W przypadku młodszych zadziałają profilaktycznie (warto przy okazji pamiętać, że utrata tego białka w skórze zaczyna się już od 26 roku życia!), a dojrzałym i przesuszonym przywrócą ładny wygląd, a przede wszystkim komfort. Kolagen można znaleźć w wielu różnych typach kosmetyków: kremach do twarzy, kremach pod oczy, maskach, serach czy balsamach. Warto regularnie stosować również kolagenowe kosmetyki do włosów - te również cierpią z powodu utraty “białka młodości”, stając się przesuszone, łamliwe i matowe. Warto sięgnąć po takie produkty, żeby zadbać nie tylko o wygląd, ale też kondycję skóry oraz włosów.
pixel