zapytaj eksperta

SPF - filtry przeciwsłoneczne

Ilość produktów: 476

DZIAŁANIE

Filtry przeciwsłoneczne chronią przed promieniowaniem UV. Tym samym zapobiegają powstawaniu przebarwień i spowalniają proces starzenia skóry.

TYP SKÓRY

Zalecane są do stosowania dla każdego rodzaju skóry, a szczególnie naczyniowej, wrażliwej i po zabiegach kosmetologicznych.

CIEKAWOSTKA

Aby filtr w pełni chronił naszą skórę powinien być nałożony w odpowiedniej ilości. Dawka, która jej odpowiada wynosi średnio tyle, co długość dwóch palców - wskazującego i środkowego.

Filtry przeciwsłoneczne są ważnym elementem codziennej, porannej pielęgnacji skóry, ponieważ chronią ją przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych. Polecamy aplikować krem z filtrem każdemu i przez cały rok. Zwłaszcza osoby ze skórą delikatną, z tendencją do powstawania zaczerwienień, podrażnioną lub odbywające kuracje kwasami, retinolem i innymi zabiegami uwrażliwiającymi skórę powinny pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Należy także pamiętać, że oprócz promieniowania słonecznego, ze względu na pracę przed komputerem jesteśmy narażeni także na promieniowanie HEV i IR, które również negatywnie działa na skórę.

Filtry ochronne możemy podzielić na filtry fizyczne takie jak tlenek cynku i tlenek tytanu oraz chemiczne. Filtry fizyczne odbijają promieniowanie słoneczne i są zalecane szczególnie dla dzieci i kobiet w ciąży, a filtry chemiczne działają na zasadzie pochłaniania promieniowania UV.

SPF (Sun Protection Factor) to wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej, który określa poziom ochrony przed promieniowaniem UVB. Jeśli zależy nam na najskuteczniejszej ochronie sięgajmy po SPF 30 lub wyższy.

Zachęcamy do sięgnięcia po większą dawkę informacji na temat filtrów przeciwsłonecznych, które opisaliśmy na blogu - Ochrona skóry przed słońcem, Jak opóźnić starzenie? Pielęgnacja przeciwstarzeniowa, Pielęgnacja skóry naczyniowej, Pielęgnacja cery wrażliwej, Koreańska pielęgnacja.

ilość produktów: 30/476