zapytaj eksperta

Kwas hialuronowy

Ilość produktów: 1005

DZIAŁANIE

Kwas hialuronowy wykazuje właściwości silnie nawilżające i regenerujące.

TYP SKÓRY

Polecany jest szczególnie skórze suchej, szorstkiej, wrażliwej, podrażnionej i dojrzałej. Nie wykazuje działania komedogennego, dlatego dobrze sprawdzi się także przy skórze mieszanej i tłustej.

CIEKAWOSTKA

Paradoksalnie kwas hialuronowy nie wykazuje działania złuszczającego, dlatego może być aplikowany po produktach z kwasami peelingującymi (AHA, BHA, PHA).

Kwas hialuronowy jest to kwas niewykazujący działania złuszczającego. Istnieją trzy rodzaje kwasu hialuronowego: ultramałocząsteczkowy (ULMW), małocząsteczkowy (LMW) oraz wielkocząsteczkowy (HMW). Im mniejsza masa cząsteczkowa, tym lepsze przenikanie kwasu przez barierę rogową naskórka. Często spotykany w produktach kosmetycznych hialuronian sodu to sól sodowa kwasu hialuronowego. Ze względu na mniejszą cząsteczkę lepiej przenika przez warstwę rogową naskórka i wiąże wodę w naskórku, dzięki czemu skutecznie ją nawilża. Kwas hialuronowy posiada większą cząsteczkę, przez co zostaje na powierzchni skóry i zapobiega utracie wody z naskórka.

W celu zasięgnięcia dodatkowej dawki informacji o kwasie hialuronowym zajrzyj na naszego bloga - Kwas hialuronowy w kosmetykach pielęgnacyjnych.