zapytaj eksperta

Konopie

Ilość produktów: 23

DZIAŁANIE

Konopie siewne posiadają właściwości bakteriostatyczne, przeciwzapalne, regulujące pracę gruczołów łojowych i przeciwutleniające. Dodatkowo wzmacniają naturalną barierę ochronną skóry i naczynia krwionośne.

TYP SKÓRY

Olej konopny dedykowany jest głównie osobom ze skórą problematyczną, trądzikową, w tym z trądzikiem różowatym, łojotokową i mieszaną. Równie dobrze sprawdzi się przy cerze suchej, wrażliwej, z AZS, łuszczycą, egzemą i z pierwszymi oznakami starzenia.

CIEKAWOSTKA

Wiele lat temu ludzie wierzyli, że konopie mają działanie magiczne. Hodowano je w każdym gospodarstwie i wykorzystywano w przemyśle włókienniczym, kosmetycznym, farmaceutycznym i spożywczym.

W kosmetyce wykorzystuje się rodzaj konopi siewnych (włóknistych). Wytwarzają one związki - głównie znany kannabidiol (CBD), który został oficjalnie uznany przez UE jako substancja przyspieszająca regenerację skóry, przeciwutleniająca i przeciwzmarszczkowa. Tłoczony z nich olej bogaty jest m.in. w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które odpowiadają za ochronę i odbudowę oraz zapobiegają utracie wody z naskórka.

Dzięki właściwościom bakteriostatycznym konopi chętnie sięgają po nią osoby z problemami skórnymi, ale także posiadające cerę wrażliwą i dojrzałą, wymagającą nawilżenia i regeneracji. Dodatkowo konopie odżywiają włosy i nadają im blask oraz regulują wydzielanie sebum na powierzchni skóry głowy.