zapytaj eksperta

Kolagen

Ilość produktów: 106

DZIAŁANIE

Kolagen odpowiada za jędrność i sprężystość skóry. Opóźnia proces starzenia i zapobiega przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek.

TYP SKÓRY

Najlepiej sprawdzi się stosowany na skórę suchą, wiotką i dojrzałą. Przy skórze młodszej będzie działał dodatkowo prewencyjnie i przeciwstarzeniowo.

CIEKAWOSTKA

Kolagen oraz kolagen morski występuje w INCI pod nazwą Collagen, Hydrolyzed Collagen, Atelocollagen, bądź Soluble Collagen i ma pochodzenie zwierzęce. Dla wegan alternatywą mogą być kompleksy składników odżywczych bogatych w aminokwasy.

Kolagen odgrywa dużą rolę w budowaniu tkanek naszej skóry. Z wiekiem niestety jego ilość w skórze właściwej maleje, co powoduje utratę jędrności i elastyczności, pojawienie się zmarszczek i zmianę owalu twarzy. Warto więc zadbać o systematyczne uzupełnianie jego niedoborów, m.in. za pomocą kosmetyków pielęgnacyjnych z jego zawartością.

Kolagen ma także bardzo pozytywne zastosowanie w pielęgnacji włosów. Nawilża, odżywia oraz wzmacnia włosy. Polecany jest szczególnie w pielęgnacji włosów suchych i łamliwych.

ilość produktów: 30/106