zapytaj eksperta

Henna do brwi i rzęs

Ilość produktów: 1

Henna do koloryzacji brwi i rzęs ma postać kremu, dzięki czemu łatwo rozprowadza się na włoskach, a aplikacja nie przysporzy nam problemów. Zawarte w niej wysokiej jakości barwniki powodują, że henna utrzymuje się wyjątkowo długo. Ekonomiczne opakowanie wystarcza na bardzo wiele aplikacji.

Henna do brwi i rzęs

Henna to sposób na długotrwałe podkreślenie brwi oraz rzęs. Działa na zasadzie koloryzacji, dzięki której nie musisz codziennie wykonywać makijażu, a włoski są ładnie podkreślone. To świetna opcja dla osób, które chcą zaoszczędzić czas oraz ułatwić sobie codzienny makijaż. To również sposób na naturalne podkreślenie urody.

Jak zrobić idealne brwi henną?

W zależności od rodzaju henny oraz sposobu jej użycia, schemat wygląda podobnie. Należy przygotować hennę zgodnie z zaleceniami producenta opisanymi na opakowaniu, a następnie zarysować nią kształt brwi. Jeżeli chcesz uzyskać naturalny efekt, rozpocznij od podkreślenia środka i zewnętrznej części brwi, a skończ na podkreśleniu ich początku. W ten sposób produkt będzie krócej leżał na początku włosków, przez co będzie delikatniej podkreślony od dalszej części. Kolejno odczekaj odpowiednią ilość czasu, a następnie zmyj produkt przy pomocy płatka kosmetycznego namoczonego w ciepłej wodzie. Jeżeli efekt, który uzyskasz, będzie zbyt intensywny, możesz nałożyć na brwi warstwę tłustego kremu, odczekać kilka minut i zetrzeć.

Ile czasu utrzymuje się henna?

Henna zaaplikowana na skórę utrzymuje się około dwóch tygodni, z kolei włoski utrzymują kolor nawet do pięciu tygodni. Henna klasyczna, proszkowa barwi same włoski, z kolei henna pudrowa odpowiada za koloryzację zarówno włosków, jak i skóry pod nią. Z tego względu efekt osiągnięty przy jej użyciu jest zauważalny przez dłuższy czas.

pixel