Antyperspiranty i dezodoranty

Ilość produktów: 36

Chroń się przed nadmiernym poceniem i przykrym zapachem, stosując antyperspiranty oraz dezodoranty w kulce lub w kremie. To popularne produkty do pielęgnacji ciała, które łatwo się aplikują i nadają skórze przyjemny, świeży zapach. W naszej ofercie znajdziesz również dezodoranty o delikatnym, naturalnym składzie! Na naszym blogu znajdziesz wpis dedykowany naturalnym dezodorantom w kremie.

ilość produktów: 30/36

Nadmierna produkcja potu to normalne zjawisko, zwłaszcza latem, w upalne dni. To naturalna reakcja organizmu i jeden ze sposobów na obniżenie temperatury ciała. Jednak powstająca wydzielina w kontakcie z powietrzem staje się idealnym miejscem do rozwoju patogenów. Skutkiem tego jest nieprzyjemny zapach. Chcesz zapobiec jego występowaniu? Mogą Ci w tym pomóc składniki obecne w dezodorantach i antyperspirantach.

To kosmetyki, które zawierają substancje wspierające walkę z nieprzyjemnymi skutkami potliwości. Mogą pomóc sprawić, że będziesz czuć się świeżo przez cały dzień.

Czym jest antyperspirant?

Antyperspirant to preparat, który aplikuje się w miejscu powstawania potu, najczęściej pod pachami. Zawiera składniki, które pomagają stworzyć na powierzchni skóry warstwę blokującą ujścia gruczołów potowych. Dzięki temu wspierają redukcję produkcji tej wydzieliny. 

Warto pamiętać, że wraz z upływem czasu warstwa ochronna ściera się z naskórkiem. Dzieje się to np. w kontakcie z ubraniem, a także po intensywnym spoceniu się np. podczas treningu. Dlatego czasami może być konieczna ponowna aplikacja antyperspirantu w ciągu dnia. 

Dezodorant – co to jest?

Dezodorant jest przeznaczony do stosowania w celu niwelowania przykrego zapachu. Zawiera składniki, które pomagają hamować rozwój patogenów odpowiadających za powstawanie nieprzyjemnego aromatu potu. W formule tego kosmetyku znajdują się substancje zapachowe, które wspierają maskowanie brzydkiej woni. 

Składniki dezodorantu – w przeciwieństwie do formuły antyperspirantów – nie pomagają powstrzymać aktywności gruczołów potowych. Wspierają utrzymanie świeżości już po tym, jak ciało wydzieli tę substancję. 

Antyperspirant czy dezodorant – który preparat wybrać?

Antyperspirant i dezodorant to produkty przeznaczone dla osób o różnych potrzebach. 

  • Pierwszego kosmetyku warto używać, gdy masz problem z nadmierną potliwością i jeśli np. w stresujących sytuacjach na ubraniu pojawiają się nieestetyczne, mokre plamy. Substancje zawarte w antyperspirancie pomogą ograniczyć ilość potu i sprawić, że będziesz czuć się pewnie siebie niezależnie od okoliczności.
  • Po dezodorant sięgnij, gdy doskwiera Ci tylko nieprzyjemny zapach potu. Jego składniki pomogą nadać Twojej skórze ładną woń, dzięki czemu uda Ci się bez obaw np. unieść ręce do góry w zatłoczonym pomieszczeniu.

Warto pamiętać, że antyperspirant należy nakładać tylko na czystą, umytą skórę. Z kolei dezodorantu można używać o dowolnej porze dnia. 

Jeśli używasz kosmetyków w kulce lub sztyfcie, opakowanie po nich możesz wyrzucić do standardowego pojemnika na tworzywa sztuczne. Natomiast w przypadku stosowania preparatów w sprayu należy oddzielić nakrętkę i końcówkę od butelki, a następnie umieścić je w koszu na plastik. Z kolei metalowy pojemnik należy umieścić w koszu na śmieci zmieszane. 

Pamiętaj, aby go nie spalać! Dezodoranty w sprayu są pod ciśnieniem. Poddanie ich działaniu ognia mogłoby doprowadzić do groźnego wybuchu. 

Antyperspirant czy dezodorant? Określ, jakiej ochrony potrzebujesz – przed potem czy zapachem – a z łatwością wybierzesz odpowiedni produkt.

pixel