Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

strzelecka.karolina93@gmail.com

Twoja konsultacja kosmetologiczna

Karina Gwon

kosmetolog

Dzień dobry Pani Karolino, jestem Karina - od dzisiaj Pani osobisty kosmetolog i doradca pielęgnacyjny. Dziękuję za zaufanie i powierzenie swojej skóry w moje ręce.

Biorąc pod uwagę załączone przez Panią zdjęcia, oraz subiektywny opis skóry, stwierdzam, że jest Pani posiadaczką skóry tłustej i problematycznej z zaskórnikami, zmianami zapalnymi oraz o nierównej fakturze. Dodatkowo koloryt skóry jest nierównomierny i widoczne są na niej przebarwienia, głównie te 'świeże', różowe.

Analiza obecnej pielęgnacji

Pierwszym etapem będzie analiza Pani obecnej pielęgnacji, dzięki czemu dowie się Pani, które produkty mogą pozostać, a które warto wymienić:
 • Masło faceboom do demakijażu
 • Żel-mleczko faceboom do demkijazu
 • Miya Cosmetics, myBEAUTYgel, Pielęgnujący żel do mycia i oczyszczania twarz, oczy, usta
 • FACEBOOM Seboom tonik normalizujący
 • ONLYBIO Face in Balance adaptogenne serum do twarzy rozświetlające
 • ONLYBIO Face in Balance
 • SPF 50 revox just - super, że już ma Pani produkt z filtrami przeciwsłonecznymi w swojej pielęgnacji. Nie będziemy go zmieniać :-).
 • FACEBOOM Superstar nawilżający krem rozświetlający do twarzy i pod oczy, każdy rodzaj cery
 • MIYA COSMETICS MYWATERMASK intensywnie nawilżająca maska do twarzy
 • MIYA COSMETICS myBEAUTYpeeling naturalny peeling enzymatyczny
 • UZDROVISCO fitodozujący poranny krem redukujący zmarszczki na dzień
 • SORAYA Plante roślinny żel myjący do twarzy
 • FACEBOOM pianka do mycia twarzy oczyszczająca
 • FACEBOOM Seboom żel do mycia twarzy normalizująco-matujący -
 • FACEBOOM Seboom nawilżający krem matujący na dzień - do samego składu nie mam zastrzeżeń, ale jeśli krem przesusza skórę to zalecam go odstawić.
 • FACEBOOM peeling gruboziarnisty - w przypadku skóry problematycznej peelingi ziarniste nie zawsze będą dobrym wyborem, ponieważ są one dosyć drażniące, a dodatkowo w przypadku naruszenia wyprysku zmiany mogą zostać przeniesione również na inne obszary twarzy.
 • UZDROVISCO fitodozujący wieczorny krem redukujący zmarszczki na noc - wydaje mi się, że krem będzie miał treściwą formę i nie do końca może się sprawdzić w codziennym stosowaniu, ale proszę go przetestować :-).
 • SYLVECO Hibiskusowy tonik do twarzy - tonik w swoim składzie zawiera substancje myjące, które w kontekście samej formuły kosmetyku pomagają we wprowadzeniu niektórych składników aktywnych/ekstraktów, które nie są tak dobrze rozupuszczalne w wodzie. Jednak u niektórych osób te substancje myjące pozostawion e na skórze mogą ją przesuszać, dlatego może go Pani wprowadzić, ale wtedy proszę mu się przyjrzeć i zwrócić uwagę jak jest w Pani przypadku. Jeśli skóra nie reaguje na niego źle, to oczywiście może być dalej stosowany.

Moja propozycja

 1. Do obecnej pielęgnacji nie mam dużych zastrzeżeń i moim zdaniem w pielęgnacji nie ma potrzeby przeprowadzania rewolucji :-).
 2. Z nowych kosmetyków o działaniu aktywnym proponuję wprowadzenie dwóch produktów: serum z retinolem, który działa silnie przeciwzapalnie i przeciwstarzeniowo, ale również wspomaga redukcję zaskórników i rozjaśnianie przebarwień. Do tego proponuję dodać serum z kwasem azelainowym, który wspomoże działanie przeciwtrądzikowe i rozjaśniające przebarwienia.
 3. Dodatkowo będziemy powoli i stopniowo wprowadzać Pani produkty, które czekają na użycie. Tutaj podkreślam powoli i stopniowo, ponieważ wprowadzenie wszystkich na raz byłoby dużym błędem - kondycja skóry mogłaby ulec pogorszeniu, a jeśli któryś kosmetyk uczuliłby lub zapchał skórę nie byłybyśmy w stanie dojść do tego, który to z nich.
 4. Zanim dobiorę kosmetyk pod oczy chciałam dopytać na jakim dokładnie działaniu Pani zależy?
 5. Poza pielęgnacją, bardzo ważne jest także holistyczne podejście do dbania o skórę, a więc także dbanie o organizm od wewnątrz. Odpowiednia ilość snu, redukcja stresu (na ile to możliwe), właściwa dieta i regularny ruch fizyczny. Zmiany skórne mogą mieć podłoże nie tylko w niewłaściwej pielęgnacji, ale jego przyczyna może być wewnątrz organizmu, m.in. wahania hormonów (u Pani może być to kwestia PCOS i niedoczynności tarczycy), nietolerancje pokarmowe, problemy z układem trawiennym i styl życia, o którym wspomniałam powyżej.
  Proszę również pamiętać, że trądzik jest chorobą skóry i niekiedy konieczna jest kuracja dermatologiczna. Odpowiednia pielęgnacja może być pomocna, ale sama nie zawsze jest w stanie uporać się z problemem, ponieważ kosmetyki nie działają tak silnie i głęboko jak preparaty leczniczne. Jeżeli stan skóry pomimo zmiany pielęgnacji nie będzie się poprawiał, a wyprysków będzie przybywać, zachęcam aby mimo wszystko udać się do dermatologa.
 6. W przypadku zaskórników otwartych (jak na nosie, brodzie) sprawa nie jest prosta, ponieważ ich całkowite zlikwidowanie nie jest możliwe. Widoczność naszych "porów" (rozszerzonych ujść mieszków włosowych) jest uwarunkowana genetycznie, a w nich zbiera się nasze sebum oraz zanieczyszczenia i pod wpływem tlenu zmienia barwę na ciemną. Podobnie jak widoczność porów można jedynie zmniejszyć, tak samo liczbę zaskórników również można zmniejszyć, ale nigdy nie będzie to efekt "na stałe", konieczna jest systematyczna pielęgnacja ukierunkowana na ten problem.
  Dokładne oczyszczanie (z produktem na bazie olei) oraz regularne złuszczanie mogą zmniejszyć ich ilość, jednak zbyt częste złuszczanie czy mocne oczyszczające maski niekoniecznie pomogą, a wręcz mogą przynieść odwrotny efekt, dlatego warto zachować w pielęgnacji równowagę :-).
 7. "Świeże" przebarwienia po wypryskach nazywane PIE należy traktować nieco inaczej niż te brązowe. Takie przebarwienie to bardziej niewielka rana (podrażniona skóra z rozszerzoną siecią naczyń włosowatych) niż przebarwienie. Skórę z takimi przebarwieniami powinna Pani przede wszystkim łagodzić i koić, bardzo ważne jest też stosowanie kremu z filtrem za każdym razem, szczególnie kiedy wychodzi Pani na zewnątrz. W przypadku tego typu przebarwień proszę unikać też silnych kwasów, witaminy C w formie kwasu askorbinowego i innych substancji drażniących, które mogą wręcz pogłębić przebarwienia. Bardzo ważne jest też, aby nie wyciskała Pani i nie rozdrapywała wyprysków, ponieważ takie przebarwienia są jeszcze trudniejsze do rozjaśnienia.
  W pielęgnacji domowej składniki, które pomogą rozjaśnić ten typ przebarwień i których warto szukać w kosmetykach to przede wszystkim: niacynamid, kwas azelainowy, azeloglicyna i kwas traneksamowy.
  Jeśli nie zadba Pani odpowiednio o takie świeże przebarwienie potrądzikowe (szczególnie pomijając ochronę przeciwsłoneczną), to może ono przejść w inny rodzaj przebarwień: przebarwienie pozapalne (PIH). W skórze niechronionej przed promieniowaniem UV w obrębie PIE gromadzi się barwnik - melanina, co dla nas gołym okiem widoczne jest jako brązowe przebarwienie.
  Składniki, które pomogą rozjaśnić ten typ przebarwień i których warto szukać w kosmetykach to przede wszystkim: niacynamid, kwas kojowy, witamina C (np. kwas askorbinowy), kwas migdałowy i glikolowy, retinoidy.

Propozycja planu pielęgnacyjnego

Teraz pozna Pani etapy, z jakich powinna składać się prawidłowa pielęgnacja i otrzyma Pani propozycję planu pielęgnacyjnego. Chciałabym również zaznaczyć, że na stan naszej skóry wpływają nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale również gospodarka hormonalna, dieta, styl życia, zanieczyszczenia środowiska, stres i wiele innych czynników, które weźmiemy pod uwagę, aby działać nie tylko na skutek, ale też na przyczynę ewentualnych problemów. Holistyczne podejście pozwoli nam na osiągnięcie trwałych efektów.
oczyszczanie dwuetapowe
Nieprawidłowe oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń, łoju, SPFu, czy makijażu może objawiać się niechcianymi wykwitami, zaskórnikami lub nawet powodować szybsze powstawanie zmarszczek. Aby mieć pewność, że Pani skóra będzie odpowiednio oczyszczona, w pielęgnacji wieczornej zastosujemy oczyszczanie dwuetapowe, które składa się z produktu o fazie olejowej oraz kosmetyku na bazie wody. Natomiast w pielęgnacji porannej pominiemy pierwszy etap i zastosujemy jedynie kosmetyk z etapu II. Poza poprawnym oczyszczaniem - proszę pamiętać również o regularnej wymianie ręcznika do twarzy i poszewki poduszki.
I Etap
Do pierwszego etapu oczyszczania najlepiej używać produktu na bazie olejów, ponieważ wodoodporne SPFy, czy kosmetyki kolorowe najczęściej nie są zmywalne samą wodą. Po dokładnym masażu produkt połączy się z sebum, pozostałościami kosmetyków, czy makijażem. Kolejnym ważnym elementem takiego idealnego produktu jest obecność emulgatora - jest to składnik, który jest w stanie połączyć wodę z olejem i stworzyć emulsje. Dzięki temu wszystkie zanieczyszczenia połączone z olejkiem/balsamem/masłem do demakijażu zmyją się bez problemu wodą, co wyeliminuje problem np. pozostawienia niedomytego olejku w trudno dostępnych miejscach jak linia włosów lub załamania skóry. W tej kategorii znajdują się jeszcze: mleczko i płyn micelarny, które może Pani zastosować, jeśli dany olejek nie jest dedykowany okolicy oczu. Jeżeli nie przepada Pani za produktami olejowymi, może Pani wykonać pierwszy etap oczyszczania jedynie przy pomocy takiego kosmetyku.

W tym kroku proszę dalej stosować Masło faceboom do demakijażu i ewentualnie Żel-mleczko faceboom do demkijazu.

Z innych kosmetyków do pierwszego etapu oczyszczania polecam również:
II Etap
Do oczyszczania, w zależności od preferencji może posłużyć żel, pianka myjąca lub emulsja. Codzienny produkt do mycia powinien być jak najbardziej delikatny, oparty o produkty bez anionowych środków powierzchniowo czynnych jak SLS, SLES i ich pochodnych. Codzienne oczyszczanie skóry powinno odbywać się rano i wieczorem. Rano zmywamy nagromadzone przez noc sebum i zanieczyszczenia osadzające się na powierzchni skóry, a wieczorem pozostałości makijażu (po uprzednim demakijażu) lub w przypadku, gdy się nie malujemy, zmywamy środki pielęgnacyjne, które cały dzień otulały naszą skórę.

Jako preparat myjący może Pani dalej stosować Miya Cosmetics, myBEAUTYgel, Pielęgnujący żel do mycia i oczyszczania twarz, oczy, usta. Może Pani wprowadzić również piankę Faceboom lub żel Sylveco (jeden z nich).

Z innych kosmetyków myjących, które dobrze oczyszczają a przy tym nie ściagają ani nie wysuszają skóry polecam także:
Tonizacja
Tonizacja pozwala skórze szybciej przywrócić prawidłowe pH po myciu, ale jeśli myje Pani twarz odpowiednimi produktami (obecnie zdecydowana większość preparatów myjących posiada fizjologiczne pH), to pH skóry nie jest zaburzone, dlatego tonik nie jest krokiem koniecznym. Jednak jest to bardzo przyjemny etap, który może wzbogacić codzienną pielęgnację. Aby uniknąć pocierania skóry wacikiem, najlepiej aplikować go bezpośrednio na twarz dłońmi, lub spryskać mgiełką (jeżeli posiada atomizer).

Do codziennej porannej i wieczornej tonizacji może Pani wykorzystać FACEBOOM Seboom tonik normalizujący. Może Pani również przetestować tonik Sylveco.

Z innych toników dla Pani skóry polecam również:
Serum
Serum to skoncentrowany kosmetyk i zazwyczaj ma on silniejsze działanie aktywne niż pozostałe kroki pielęgnacji. Serum cechuje wysokie stężenia składników aktywnych, które działają na konkretny problem skóry, np. przebarwienia, trądzik, suchość czy zmarszczki. Zazwyczaj ma ono lżejszą od kremu konsystencję, która może być wodna, żelowa lub mleczna. Istnieją również sera olejowe, których bazą są właśnie oleje.
Dzień
W pielęgnacji porannej proszę dalej stosować ONLYBIO Face in Balance adaptogenne serum do twarzy rozświetlające.

Kiedy się skończy w jego miejsce proponuję wprowadzić poniższe serum z witaminą C:
Noc
W pielęgnacji wieczornej proponuję wprowadzić serum z retinolem oraz serum z kwasem azelainowym:
1) Transparent Lab - Gentle Rejuvination Serum - retinol zawarty w serum działa silnie przeciwtrądzikowo, przeciwstarzeniowo, wspomaga redukcję wyprysków i zaskórników oraz rozjaśnianie przebarwień. Serum na początek proszę stosować tylko raz w tygodniu przez pierwsze 4-6 tygodni, potem może Pani zwiększyć częstotliwość do 2 razy w tygodniu.
Podczas jego stosowania bardzo ważne jest regularne aplikowanie kremu z filtrem w pielęgnacji porannej oraz unikanie bezpośredniej ekspozycji na słońce.

2) The Ordinary - Azelaic Acid Suspension 10% - kwas azelainowy reguluje pracę skóry, wygładza ją, działa przeciwzapalnie oraz rozjaśnia przebarwienia. Ponadto jest kwasem delikatnym - nie drażni i nie złuszcza jej tak silnie jak inne, dzięki czemu ryzyko podrażnienia podczas jego stosowania jest bardzo małe. Serum proszę stosować 2 razy w tygodniu.

3) ONLYBIO Face in Balance - proszę stosować w pozostałe wieczory.
Krem na dzień
Ochrona przed promieniowaniem UV jest najlepszą formą prewencji przeciwstarzeniowej. Zachęcam do zaprzyjaźnienia się z wysokim SPF na cały rok :) Dobrze dobrany SPF, z powodzeniem stanie się codziennym kremem na dzień. Jeżeli krem z filtrem nie zapewnia Pani optymalnego nawilżenia, proszę nałożyć najpierw cienką warstwę kremu na noc, lub serum nawilżającego.

W tym kroku proszę kontynuować stosowanie swojego ulubieńca SPF 50 revox just.

Poniżej polecam też inne kremy, które delikatnie nawilżają, ale przy tym dobrze się wchłaniają, nie bielą i nie obciążają skóry:
Krem na noc
Odpowiednie nawilżenie jest kluczowe dla właściwego funkcjonowania skóry i jest ono niezbędne w pielęgnacji każdego typu cery. Odwodnienie lub przesuszenie może nasilać różne problemy skórne, lub nawet je powodować, dlatego tak ważne jest, aby codziennie rano i wieczorem dostarczała Pani skórze nawilżenia.

Jako krem nawilżający proszę stosować FACEBOOM Superstar nawilżający krem rozświetlający do twarzy i pod oczy, każdy rodzaj cery. Może też Pani wprowadzić wybrany krem z UZDROVISCO, ale proszę, żeby robiła to Pani po kolei i powoli, nie wszystkie nowe kremy na raz.

Z innych kremów dla Pani typu cery polecam także:
Dodatkowe złuszczanie
Raz w tygodniu lub rzadziej może Pani wykonywać dodatkowo MIYA COSMETICS myBEAUTYpeeling naturalny peeling enzymatyczny.

Podsumowanie

Rano

 1. Miya Cosmetics, myBEAUTYgel, Pielęgnujący żel do mycia
 2. Tonik
 3. ONLYBIO Face in Balance adaptogenne serum
 4. Krem nawilżający - opcjonalnie
 5. SPF 50 revox just - za każdym razem, kiedy wychodzi Pani z domu oraz w pomieszczeniach z dużą ilością światła słonecznego
 6. Makijaż - opcjonalnie

Wieczór A (np. pią, nd)

 1. Masło faceboom do demakijażu
 2. Miya Cosmetics, myBEAUTYgel, Pielęgnujący żel do mycia
 3. The Ordinary - Azelaic Acid Suspension 10% - proszę nakładać na osuszoną skórę
 4. Krem nawilżający - 5-10 minut po powyższym serum

Wieczór B (np. wt)

 1. Masło faceboom do demakijażu
 2. Miya Cosmetics, myBEAUTYgel, Pielęgnujący żel do mycia
 3. Transparent Lab - Gentle Rejuvination Serum - na suchą skórę
 4. Krem nawilżający - proszę nakładać 30 minut po powyższym serum

Wieczór C (np. pon, śr, czw, sob)

 1. Masło faceboom do demakijażu
 2. Miya Cosmetics, myBEAUTYgel, Pielęgnujący żel do mycia
 3. Tonik
 4. ONLYBIO Face in Balance
 5. Krem nawilżający

Karina Gwon

kosmetolog

Sugeruję, aby wprowadzała Pani kosmetyki stopniowo, pojedynczo i obserwowała skórę. Jeśli nie pojawi się żadne podrażnienie i niepożądana reakcja po wprowadzeniu pierwszego kosmetyku, to może Pani wprowadzać następny. Jest to szczególnie istotne przy skłonności skóry do podrażnień/alergii. Warto mieć na uwadze, że nawet jeśli nie jesteśmy alergikami, to może się okazać, że jakiś składnik nas podrażni lub uczuli.

Proszę pamiętać, że ocenić wpływ pielęgnacji na skórę możemy dopiero po czasie, a przed nami kilka miesięcy owocnej współpracy :-)
pixel