Chitone Care

Ilość produktów: 23

POCHODZENIE

Chitone Care to polska marka, której prezesem zarządu jest dr inż. Grzegorz Gorczyca.

PRODUKTY

Producent oferuje kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy i ciała.

CIEKAWOSTKA

ChitoVelum® Pro i jego wykorzystanie w produktach kosmetycznych i opatrunkowych otrzymał główną nagrodę w kategorii "Produkt przyszłości jednostki naukowej i przedsiębiorcy" w XXI. edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości.

Opatentowana technologia hydrożeli ChitoVelum® PRO oraz ChitoVelum® stanowiących bazę kosmetyków marki Chitone Care powstała dzięki wieloletniemu opracowywaniu działania chitozanu, czyli naturalnego związku pochodzącego z chityny. Hydrożele te mają właściwości regenerujące i ochronne na skórę, w szczególności dotkniętą stanem zapalnym. Ich obecność w produktach pozwala na brak konieczności dodatku konserwantów, zagęstników i stabilizatorów.

Marka dzieli swoje produkty na linie: Basic - dostępne są w niej kosmetyki oczyszczające do skóry twarzy i ciała, Elements - sera do twarzy z aktywnymi substancjami oraz Mask - maski w płachcie do twarzy o różnym działaniu.

ilość produktów: 21/23
Chitone Care to wyjątkowa polska marka, za sukcesem której stoją lata laboratoryjnych badań i setki doświadczeń. Kluczowe dla niej okazało się opracowanie działania chitozanu, czyli naturalnego związku pochodzącego z chityny. Naukowe poszukiwania doprowadziły do opatentowania technologii ChitoVelum®, czyli w 100% naturalnego żelu, który dziś stanowi bazę produktów Chitone Care. Został on doceniony nie tylko przez użytkowników, ale też ekspertów. Otrzymał główną nagrodę w kategorii "Produkt przyszłości jednostki naukowej i przedsiębiorcy" w XXI. edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości.

Składnik nowej generacji, czyli chitozan od Chitone Care

Zarówno ChitoVelum® (chitozan + woda + kwas organiczny, na przykład mlekowy), jak i ChitoVelum® PRO (chitozan + woda + dwutlenek węgla) to hydrożele o działaniu regenerującym i ochronnym. Są polecane przede wszystkim dla osób ze skórą dotkniętą stanem zapalnym: wyciszają, łagodzą, przywracają elastyczność i właściwy koloryt. Co ważne, obecność tych hydrożeli w produktach pozwala uniknąć konieczności dodawania konserwantów, zagęstników czy stabilizatorów, dzięki czemu możemy cieszyć się prostym składem. Marka Chitone Care dzieli swoje produkty na trzy kategorie: Basic, czyli oczyszczające kosmetyki do twarzy i ciała; Elements, czyli sera do twarzy pełne cennych składników aktywnych oraz Mask, a więc maski w płachcie o różnym przeznaczeniu. Co deklaruje producent? Nie oczekujemy, abyś ufał nam na słowo - porównaj skład naszego kosmetyku z innymi, zanim go wybierzesz”.
Aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z robienia zakupów na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookie. Korzystając z naszych usług akceptujesz ich używanie. Więcej na ich temat możesz dowiedzieć się z polityki prywatności.
Zamknij
pixel