Bist du in Deutschland? Cosibella auch!

Um Ihnen ein noch besseres Einkaufserlebnis zu bieten, leiten wir Sie zu unserem deutschen Shop weiter.

Die Produktpalette im Zielshop ist sorgfältig ausgewählt, um die Vorlieben und Bedürfnisse der deutschen Kunden zu erfüllen und ein umfassendes Einkaufserlebnis und einen persönlichen Service zu gewährleisten.

Włosowe problemy jesienią i zimą - jak uratować włosy, które wypadają, puszą się, są naelektryzowane i osłabione?

Jak uratować włosy jesienią i zimą?

WŁOSOWE PROBLEMY JESIENIĄ I ZIMĄ


Każdy wie, co się dzieje z jego włosami, kiedy zbliża się okres jesienno-zimowy. Puszenie, wzmożone wypadanie, plątanie czy elektryzowanie się włosów to problemy wielu z nas. Mimo tego ciężko zapanować nad swoimi włosami w tym okresie. Dlatego zebrałyśmy dla Ciebie kilka najczęstszych problemów podczas okresu jesienno-zimowego. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się, jak ujarzmić naelektryzowane, puszące się i osłabione włosy oraz jak zminimalizować wypadanie włosów.

PLĄTANIE I KOŁTUNIENIE

Jesienią i zimą te problemy narastają, ponieważ wiatr i deszcz powodują, że włosy plączą się jeszcze bardziej, a szaliki przyczyniają się do tworzenia kołtunów przy karku. Jak możesz temu zapobiec? Przede wszystkim pamiętaj, że najbardziej kołtunią i plączą się włosy zniszczone, które mają rozchylone łuski i łatwo o siebie zahaczają. Dlatego nie odkładaj rozpoczęcia świadomej pielęgnacji na później i zacznij pracować nad równowagą PEH, regularnie podcinaj włosy i chroń je przed uszkodzeniami mechanicznymi.

W przypadku problemu plątania i kołtunienia się włosów bardzo ważna jest odpowiednia ilość emolientów w pielęgnacji. W tym okresie możesz sobie pozwolić na częstsze olejowanie, a na końcówki i miejsce, w którym robi się kołtun, warto nakładać serum. Wiele osób, bojąc się obciążenia włosów, nakłada odżywki i maski od ucha w dół, jednak nosząc szalik, nie pomijaj miejsca nad karkiem.

A co jeśli kołtun już się zrobił? Nie szarp go i nie próbuj rozczesywać szczotką. Nałóż dużą ilość oleju, odżywki lub serum i spróbuj delikatnie rozplątać włosy palcami.

Sprawdź, jakie produkty uratują Twoje splątane włosy:

PUSZENIE

Pamiętasz to uczucie, kiedy jesienną porą lekko mży, a ty musisz wyjść? Wychodzisz, mija 5 minut i z Twoich pięknie wyprostowanych włosów lub lekkich fal robi się fryzura pudelka? Niestety, włosy pod wpływem wilgoci szybko się puszą. Szczególnie narażone są na to osoby z wyższą porowatością włosów oraz włosami naturalnie kręconymi, ponieważ dużo łatwiej chłoną wilgoć. Innymi rodzajami włosów, które z łatwością chłoną wilgoć i stają się spuszone, są włosy suche, zniszczone i rozjaśniane.

Jak więc zapobiegać puszeniu się włosów? Przede wszystkim zadbać o ich równowagę PEH. Włosy, u których jest ona zaburzona, mogą wykazywać dużą podatność na puszenie. Oprócz tego warto wdrożyć silikony w pielęgnacji. Oczywiście mowa tu o odżywkach czy maskach oraz serum silikonowym. Nie zrażaj się do silikonów. Nie mają one wartości odżywczej dla włosów, ale są niezbędnym składnikiem w pielęgnacji jesienno-zimowej. Zabezpieczają włosy przed urazami mechanicznymi, np. przed tarciem o ubrania. Ponadto silikony dociążają i wygładzają włosy oraz zapobiegają ich puszeniu, a przy tym są dużo lżejsze od olejów i używanie ich niesie mniejsze ryzyko obciążenia.

Sprawdź, jakie produkty uratują Twoje spuszone włosy:

ELEKTRYZOWANIE

Elektryzowanie to prawdziwa zmora sezonu zimowego! :-) Suche powietrze i utrata nawilżenia bardzo mu sprzyjają, dlatego włosy po zdjęciu czapki lub przeczesaniu szczotką są lekkie, fruwające i żyją swoim życiem… Jednak sposobów zapobiegających elektryzowaniu jest sporo i zastosowanie ich może pomóc zminimalizować lub zupełnie pozbyć się problemu.

W pielęgnacji:
Poza pielęgnacją:
  • unikaj czapek, szalików i ubrań wykonanych ze sztucznych materiałów (np. akrylu), ponieważ wzmagają one elektryzowanie,
  • płucz ubrania w płynie do płukania tkanin - ma on działanie antystatyczne,
  • rozważ zakup nawilżacza powietrza, jeśli powietrze w Twoim domu jest wyjątkowo suche.

OSŁABIENIE/WYPADANIE

Czy słyszałeś kiedyś o przesileniu jesiennym? Niestety oddziałuje ono również na Twoje włosy. W tym okresie znacząco spada wydzielanie estrogenu, czego efektem może być wzmożone wypadanie włosów. Innym powodem wypadania włosów może być spadek witaminy D3 przez brak słońca. Kolejnymi czynnikami mogą być stres, awitaminoza, a nawet hormony. Przyczyn wypadania i osłabienia włosów może być wiele, dlatego warto w pierwszej kolejności udać się do lekarza i zrobić badania krwi, w tym badania hormonów.

Jak więc wzmocnić cebulki włosowe i zminimalizować wypadanie włosów? Oprócz zadbania o odpowiednią i zbilansowaną dietę warto zadbać o dobry dobór kosmetyków. Pomocne w tym przypadku będą przede wszystkim produkty niespłukiwane do skóry głowy o działaniu wzmacniającym, jakimi są wcierki. Wzmacniają one cebulki włosowe, ograniczają wypadanie włosów i przyspieszają ich porost.

Jeśli szukasz delikatnej wcierki do włosów, ponieważ masz wrażliwą skórę głowy, pomocnym produktem może być Vianek - Normalizujący Tonik-Wcierka do Skóry Głowy. To produkt na bazie ekstraktów z pokrzywy, skrzypu, łopianu, szałwii i brzozy. Wszystkie działają wzmacniająco, seboregulująco i przeciwzapalnie, ponadto przyspieszają porost włosów i ograniczają ich wypadanie. Jeśli jednak masz już doświadczenie w używaniu wcierek i nie masz wrażliwej skóry głowy, warto spróbować naszego hitu, czyli Wcierki Banfi. To produkt na bazie alkoholu, który w żadnym razie nie ma tu negatywnych właściwości, wręcz przeciwnie! Jest promotorem przenikania wszystkich ekstraktów, które są zawarte w produkcie i pozwala im skuteczniej zadziałać, m.in. ekstraktom z chrzanu, gorczycy, jałowca i majeranku.

PRZESUSZENIE

Tak jak wspomniałyśmy wyżej, suche powietrze szybciej pozbawia włosy nawilżenia, a w sezonie jesienno-zimowym towarzyszy nam ono zarówno na dworze, jak i w pomieszczeniach. Włosy mogą stać się suche, smętne i matowe, a letnia pielęgnacja już nie będzie przynosić efektów. Pomóc może zmiana pielęgnacji na bardziej odżywczą. Dla każdej porowatości włosów może być to inna proporcja składników PEH, ale szczególnie warto poeksperymentować z większą ilością humektantów i emolientów, a szczególnie dać szansę olejowaniu włosów.

Sprawdź, jakie produkty uratują Twoje przesuszone włosy:
Ucierpieć mogą nie tylko włosy, ale również skóra głowy, która w sezonie grzewczym często staje się przesuszona, napięta i swędząca. W tym przypadku zadbaj o jej odpowiednie nawilżenie, stosując preparaty bogate w substancje, takie jak aloes, mocznik, alantoina i pantenol. Pomóc może także zmiana szamponu na łagodniejszy.
Mamy nadzieję, że teraz wiesz co robić i jak poprawić kondycję swoich włosów w okresie jesienno-zimowym. Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas na facebooku bądź instagramie (cosibella.pl) lub zadzwoń na nr 22 602 28 32. Możesz także skorzystać z naszej konsultacji kosmetologicznej, dzięki której kosmetolog dobierze odpowiednią pielęgnację do Twojej skóry. :)

Pokaż więcej wpisów z Listopad  2020

Polecane

pixel