Wirtualny kosmetolog (stary)

Wirtualny kosmetolog

Krok 1 z 4 Gotowe!

Pielęgnacja dla Ciebie

Szukasz idealnego serum, żelu do mycia, a może potrzebujesz całościowej pielęgnacji? To właściwe miejsce! Pomogę Ci dobrać pielęgnację dopasowaną do Twojego typu cery, problemu, biorąc też pod uwagę inne czynniki istotne przy wyborze odpowiednich kosmetyków.

Jak to wygląda?

Odpowiedz na kilka pytań dotyczących Twojej skóry i stylu życia. Dzięki temu Wirtualny Kosmetolog dobierze kosmetyki odpowiednie dla Ciebie. Wypełnienie krótkiego wywiadu zajmie Ci nie więcej niż 3 minuty.

Natychmiast otrzymasz:

  • propozycję kosmetyków do Twojej podstawowej, codziennej pielęgnacji,
  • możliwość pobrania pielęgnacji rozszerzonej (w tym krem pod oczy i kosmetyk złuszczający)
  • wskazówki dotyczące holistycznego dbania o skórę
Jaki Twoim zdaniem masz typ cery?
Zobacz jakie są różnice pomiędzy typami skóry

Cera sucha Skóra, która nie produkuje wystarczającej ilości sebum, jest matowa, szorstka, ściągnięta, bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne, takie jaki wiatr i mróz. Ma zaburzony proces rogowacenia i złuszczania warstwy rogowej naskórka. U osób z tym rodzajem cery często występują suche skórki, uczucie dyskomfortu po myciu i potrzeba nakładania kremu po osuszeniu. Rzadko pojawiają się na niej wypryski, a ujścia gruczołów łojowych (pory) są zwężone.

Cera tłusta Cera, w której gruczoły łojowe są nadreaktywne i produkują zwiększoną ilość łoju. Objawia się to wyświecaniem w ciągu dnia, na całej powierzchni twarzy. Skóra tłusta zazwyczaj jest grubsza, ma ziemisty koloryt i rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, zwłaszcza w strefie T, czasem też na policzkach. Często problemem są zaskórniki, mogą pojawiać się także wypryski. Nie jest bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne.

Cera mieszana Połączenie cech skóry tłustej i cech skóry suchej. Najczęściej objawia się nadprodukcją sebum w strefie T (czoło, nos i broda) oraz matowymi, suchymi policzkami. Czasami zdarza się też inne rozmieszczenie tych stref, np. przetłuszczające się jedynie czoło, podczas gdy reszta twarzy jest sucha lub normalna.

W jakim przedziale wiekowym się mieścisz?
Nad czym chcesz popracować?
Czy Twoja skóra jest wrażliwa?
Jak oceniasz nawilżenie swojej skóry?
Jak często pojawiają się na Twojej skórze wypryski?
Jak wygląda Twoja skóra po kilku godzinach od porannej pielęgnacji?
Czy na co dzień stosujesz krem z SPF (co najmniej 30)?
Czy spędzasz dużo czasu w klimatyzowanych pomieszczeniach?
Czy wolisz pielęgnację minimalistyczną, czy rozszerzoną?
Czy jesteś narażona/y na czynniki stresowe?
Czy przykładasz wagę do swojej diety?
Czy regularnie wykonujesz badania kontrolne?
Warto zadbać też o skórę pod oczami.
Co jest Twoim problemem?

Podstawowa pielęgnacja dla Ciebie:

Pielęgnacja rozszerzona

Chcesz zobaczyć całą pielęgację i mieć ją w jednym miejscu za darmo? Nie ma sprawy! Podaj adres e-mail i zapisz się do newsletter, a wyślemy Ci ją na maila:

Wysyłanie wiadomości

Dziękujemy, wiadomość zawierająca Twoją pielęgnację została wysłana!

Konsultacja kosmetologiczna

Zabrakło Ci analizy kosmetyków, które stosujesz obecnie? Nie znalazłeś problemu, który dotyczy Twojej skóry?

Skorzystaj z konsultacji kosmetologicznej, dzięki której kosmetolog sprawdzi Twoją kosmetyczkę, a następnie na podstawie Twojego budżetu i problemów skórnych stworzy dopasowany plan pielęgnacyjny. Kosmetolog przez okres 3 miesięcy będzie z Tobą w stałym kontakcie oraz będzie czuwał nad kondycją Twojej skóry.

Pamiętaj też o tym

Pielęgnacja to nie tylko kosmetyki. Dbaj o swoją skórę holistycznie i zwróć uwagę na czynniki poniżej

Aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z robienia zakupów na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookie. Korzystając z naszych usług akceptujesz ich używanie. Więcej na ich temat możesz dowiedzieć się z polityki prywatności.
Zamknij
pixel