Ochrona przeciwsłoneczna

Twoja skóra jest codziennie narażona na promieniowanie UV. Każdego dnia docierają do niej promienie słoneczne, które, mimo że pomagają syntetyzować witaminę D, to mają wiele minusów. Promieniowanie UVA w 95% dociera do ziemi, uszkadza skórę właściwą, może powodować rumień i przyspiesza starzenie się skóry. To przez UVA nasza skóra traci jędrność i staje się wiotka, sucha i szorstka. Z kolei UVB to 5% promieniowania UV, które dociera do ziemi. Powoduje oparzenia, rumień, przebarwienia, a nawet nowotwory. Jednak jest na to "recepta". Kremy SPF to podstawa ochrony skóry przed słońcem, które przyczynia się do fotostarzenia, czyli szybkiego powstawania zmarszczek oraz przesuszenia skóry i przebarwień. Musisz wiedzieć, że jeśli chcesz mieć młodą, jędrną i zdrową skórę, używanie kremów z filtrami przeciwsłonecznymi powinno być Twoim obowiązkiem.

Nie wiesz, czym jest ochrona przeciwsłoneczna, jak wpływa na skórę i co zrobić, aby chronić siebie przed słońcem? Masz dość nieskończonego przeglądania wyników google w poszukiwaniu kompleknych informacji? Nasze artykuły blogowe to szereg ważnych i wartościowych informacji o słońcu, syntezie witaminy D, wpływie promieniowania UV oraz najlepszych kosmetykach przeciwsłonecznych. Dowiesz się w nich, dlaczego krem SPF to najlepszy kosmetyk przeciwstarzeniowy, co oznacza PA++++, PPD i SPF oraz jak przygotować się do egzotycznych wakacji, aby nie szkodzić swojej skórze. Znajdziesz tam także najlepsze kosmetyki przeciwsłoneczne oparte na filtrach mineralnych/fizycznych lub organicznych/chemicznych o faktorze SPF 30 oraz SPF 50 i wybierzesz idealny krem dla swojej skóry z artykułów Cosibella!

 

 

Kremy z filtrem SPF - najlepsze kosmetyki przeciwsłoneczne na lato

SPF - sun protection factor. Wszystkie kremy SPF chronią skórę przed wpływem promieniowania słonecznego, ale które z nich będą najlepsze? W naszym zestawieniu najlepszych kosmetyków przeciwsłonecznych znajdziesz zarówno kremy SPF oparte na mineralnych (fizycznych) filtrach, jak i organicznych (chemicznych, a także takich, które łączą obie grupy filtrów. Dowiedz się, jakie kosmetyki SPF będą najlepsze dla Twojej skóry!

Jakie akcesoria warto zabrać ze sobą na wakacje?

Dzisiejszy wpis poświęcony jest propozycjom z naszego sklepu, które sprawdzą się w podróży. Większość produktów mieści się w objętości narzucanej przez linie lotnicze w bagażu podręcznym. Pielęgnacji twarzy to kwestia bardzo indywidualna, dlatego głównie skupiam się na produktach do włosów i ciała !

Ochrona skóry przed słońcem

Słońce ma zbawienny wpływ na nasz organizm, przede wszystkim syntezuje witaminę D, która reguluje gospodarkę fosforanowo-wapniową, ma również duże znaczenie dla funkcjonowania całego organizmu
Aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z robienia zakupów na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookie. Korzystając z naszych usług akceptujesz ich używanie. Więcej na ich temat możesz dowiedzieć się z polityki prywatności.
Zamknij
pixel