zapytaj eksperta

Koreańska pielęgnacja

Koreańska pielęgnacja twarzy to rytuał składający się nawet z 10 etapów, które wprawią Cię w nastrój relaksu i spokoju. Na wschodzie Koreanki już od wielu, wielu lat zagłębiają się w tajemnice i triki pielęgnacji. Stosują nowe i innowacyjne kosmetyki zawierające szereg składników aktywnych, w tym ekstraktów o szerokim spektrum działania, np. z wąkroty azjatyckiej (centella asiatica). Jednak koreańska pielęgnacja to nie tylko dobre kosmetyki i 10 etapów pielęgnacji. To przede wszystkim holistyczne podejście to pielęgnacji zarówno skóry, jak i całego ciała. W Korei najważniejszą zasadą jest zapobiegać, a nie leczyć! Mieszkańcy Korei od zawsze na pierwszym miejscu stawiali pielęgnację, nie makijaż. Oprócz tego, że dbają o siebie także od wewnątrz, Koreanki mają również inne sposoby na zachowanie młodego wyglądu na długo. Jednym z nich jest koreański masaż twarzy, do którego używają najczęściej własnych dłoni. Wśród takich rytuałów znajduje się między innymi masaż korugi - odmładzający rytuał oraz drenaż limfatyczny.

Dzięki artykułom o koreańskiej pielęgnacji skóry dowiesz się, jak prawidłowo podejść to dbania o swoją skórę i co musisz robić, aby Twoja skóra odzyskała jędrność i zdrowy koloryt. Odkryjesz tajemnicze 10 kroków koreańskiej pielęgnacji, tajniki najskuteczniejszych masaży twarzy oraz najlepsze produkty, które Koreanki kochają od lat. Przejdź do wpisów Cosibella i dowiedz się więcej informacji o koreańskiej pielęgnacji!
 

Koreańska pielęgnacja. Poznaj 10 etapów pielęgnacji prosto z Korei

W świecie Wschodu Koreanki już od zamierzchłych czasów zgłębiały tajniki urody. Dążyły do nienagannego wizerunku, którego wyznacznikiem była „nieskazitelna skóra” – z czasem stała się ona elementem filozofii i kultury. Na przestrzeni lat w Korei pojawiało się wiele nowych, innowacyjnych produktów, bogatych w egzotyczne ekstrakty, które pomagały uzyskać piękną i zdrową cerę.

Wąkrota azjatycka w kosmetyce - co musisz o niej wiedzieć?

Wąkrota azjatycka to ceniony składnik zarówno w Azji, jak i na całym świecie za swoje wszechstronne działanie. Trawa tygrysia nada się tak naprawdę do każdego rodzaju skóry. Gotu Kola, czyli wąkrotę azjatycką lub jej składniki można znaleźć w kosmetykach w formie ekstraktu, wody, a także azjatykozydu, madekasozydu, kwasu azjatykowego oraz kwasu madekasowego. Jakie jest jej główne działanie i przy jakim problemie może okazać się niezbędna?
pixel