Kiedy warto wybrać się do trychologa? Trychologia w Cosibella Corner

Kiedy warto wybrać się do trychologa?

Problematyczne włosy, pogorszenie struktury włosów, łupież i choroby skóry głowy to powszechne zjawiska w dzisiejszych czasach. Niestety, co druga osoba odwiedza trychologa dość późno. Jeśli zmagasz się ze schorzeniami skóry głowy takimi jak łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca, uczucie swędzenia i nadmiernego ściągnięcia skóry głowy, wizyta u trychologa to niemalże konieczność! Nie zwlekaj, jak tylko trycholog dowie się, z jakim problemem przychodzisz, zrobi wszystko, aby Ci pomóc.

Wizytę uznajemy za zbyt późną, gdy spadek gęstości włosów jest wyraźnie widoczny. Najważniejsze jest wtedy, aby zahamować wypadanie włosów i zachować te, które zostały. To znaczy, że najpierw zatrzymujemy negatywną dynamikę.

Jakie zmiany na skórze głowy i włosach powinny Cię zaniepokoić?

Jednym z pierwszych objawów, które powinny Cię zaalarmować, jest zmiana struktury włosów. Włosy stają się cieńsze, mniej elastyczne, a w efekcie bardziej łamliwe. Włosy zaczynają powoli rosnąć na długość. Rośną tylko do pewnej długości, potem zaczynają się łamać lub rozdwajać.

Kolejne oznaki, na które należy zwrócić uwagę, to brak aktywnej utraty włosów, ale zauważasz utratę objętości. Niewielka ilość 20-30 włosów wypada, ale na ich miejsce wyrasta tylko 5-10! Czyli strata przewyższa odbudowę. Jeśli zauważysz, że ilość nowych krótkich włosów w przedziałach maleje, to jest to jeszcze poważniejszy powód do wizyty u trychologa niż w przypadku zmian w strukturze włosów.

Dlatego, aby nie nasilać problemu, by zwiększyć objętość jakościowo i ilościowo, nie zwlekaj z wizytą u trychologa. Po wystąpieniu pierwszych objawów należy skonsultować się z lekarzem. Trycholodzy w Cosibella Corner to wykwalifikowana pomoc w ustaleniu przyczyn chorób i problemów ze skórą głowy i włosami, a także dobraniu skutecznej pielęgnacji włosów w domu.

Jak wygląda konsultacja u trychologa?

 • Szczegółowy wywiad, określenie dolegliwości.
 • Badanie trychoskopowe.
 • Ten etap jest zawsze niezbędny podczas konsultacji trychologicznej. Pozwala uzyskać szczegółowy obraz włosów i skóry głowy na poziomie mikroskopowym, dokładnie obejrzeć nawet mieszki włosowe. Wykonuje się ją przy pomocy profesjonalnego sprzętu. Trichoskopia jest wliczona w cenę konsultacji.

  W razie potrzeby trycholog zleca dodatkowebadania

  Aby skutecznie rozwiązać problem wypadania włosów, czy każdego innego schorzenia, ważne jest znalezienie przyczyn problemu i sprawdzenie stanu całego organizmu. Oczywiście, kiedy przeprowadzimy wszystkie badania trychologiczne, a widzimy taką potrzebę, zostaną przepisane konsultacje z pokrewnymi specjalistami, takimi jak endokrynolodzy i gastroenterolodzy, a także skierowania na dodatkowe badania laboratoryjne np. wykonanie badań hormonów płciowych, sprawdzenie, jaki jest Twój poziom ferrytyny. Zmiany na skórze głowy, problem wypadania włosów, łysienie, czy łojotok, często występują w chorobach przewlekłych tj. łuszczyca, ale także przy przejściowych problemach zdrowotnych, taki jak zaburzenia hormonalne. Dlatego tak ważne jest diagnozowanie zmian i niepozostawianie ich samych sobie.

 • Dobranie terapii i zaproponowanie gamy kosmetyków niezbędnych do domowej pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Objawy skóry głowy i włosów, przez które warto wybrać się do trychologa:

 • Rozdwojone, łamliwe włosy,
 • zwiększona częstotliwość mycia szamponem, ze względu na szybkie zanieczyszczenie skóry głowy,
 • utrata naturalnego połysku, matowy wygląd,
 • nadmierne wypadanie włosów,
 • przerzedzenie włosów,
 • swędzenie skóry głowy,
 • pojawienie się plam, ognisk zapalnych,
 • nadmierna suchość lub tłustość,
 • występowanie łupieżu,
 • skupiska krostek na skórze głowy, zaczerwienienie.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Nie myj głowy przez 24 godziny, aby trycholog mógł dokładnie ocenić stan skóry głowy. Przynieś ze sobą wyniki badań z ostatnich sześciu miesięcy.

Potrzebujesz pomocy przy wyborze kosmetyków i stworzeniu swojej rutyny pielęgnacyjnej? Zgłoś się do nas na Konsultację Kosmetologiczną, a nasz kosmetolog sprawdzi składy Twoich kosmetyków i stworzy spersonalizowaną pielęgnację dopasowaną do potrzeb Twojej skóry.

Skontaktuj się z nami również na Facebooku i Instagramie lub dzwoń na nr 226022832

Pokaż więcej wpisów z Marzec  2023
Aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z robienia zakupów na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookie. Korzystając z naszych usług akceptujesz ich używanie. Więcej na ich temat możesz dowiedzieć się z polityki prywatności.
Zamknij
pixel